Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Tohle bude obsahovat spoilery. No, byla to holt taková art věc, která asi měla v první řadě trochu šokovat. Pamatuju si z toho jedině ty scény sexu a znásilnění, které je tady vykresleny docela syrově a to, že maník po vaginoplastice dostal kolíky, kterejma se musel prošťouchnout, aby ho to pak nebolelo. Jinak jako trest je to docela solidní pomsta, nó. Ale jinak po dějové stránce to je dost pruda. Představit si, že šukám chlapa, kteryho jsem si změnil na ženskou, která vypadá jak moje mrtvá žena před ožehnutím, to je docela úchylárna. Samozřejmě nesmí chybět minimálně 2 stary vochechule, nesympaticky už jenom od pohledu. Účast Banderase byla uplně zbytečná. Celkově film moc dlouhej a nezáživnej. ()

andrii

... dostála změny, má neoprávněně upravené, zjemněné rysy, ale pod ni nikdo žádným skalpelem odvážit se říznout nesmí. Buď její podobou, buď na pohled její krásou, mou spásou. První a poslední láskou, mýma rukama zrozenou, mými prsty tvarovanou, Sirael nesmrtelnou... Šmik, šmik. Antonio Banderas oživuje po životě vnější ženství osudové ženy. Pedro Almodóvar dodává jiné otisky, aplikuje smyslné sérum do nitra diváka, bez rizika. Pod saténovým povlečením rozvíjí se rozjetá, zvráceně rozvrácená intimita...ON a ON/A. Skandální zmatení, z/a/tracené pohlaví, zvláštně vzrušující, nevyčerpatelně provokativní pocity. "Ušil sis mě na míru, předělal na ženu, ale její duši nikdy nosit nebudu." ()

charge

S Almodóvarem končim, to co on vytváří je jen směsice nudy, homo-trans-sexuálů a ničeho víc, i když zde se paradoxně sexuálních orientací a poruch dotýká nepřímo. Kromě toho poslední jeho kousky ukazujou, že v podstatě už ani neví o čem točit. Vykradená inspirace z filmů Otevři oči a Frankensteina s Bláznivou komedií 2 bez humoru, či thrillerů dle skutečných věznitelů dětí odehrávajících se v německých či rakouských sklepeních. Navíc hororový je na tomhle kýči akorát vžití se do pocitu Vicenta po kundoplastice, to vážně mrazí. Sledovatelný, ale podruhý bych to už nedal. ()

StanislachKo

Akonáhle som uvidel v úvode Pedrovo meno, trochu som sa zháčil. Bolo mi jasné, že to bude buď artovo strašne prehnané alebo niečo, čo proste môj vkus, či filmová inteligencia nepoberá. Ale našťastie som sa mýlil. Bol to vlastne "taký normálny nadštandardný psycho thriller". Nič tam nejak zásadne hľadať netreba, všetko je predostrené ako na tanieri s veľmi inteligentným rozprávaním príbehu. Nedá mi nespomenúť "ju"... Audrey T. typ, ale snáď ešte kúzelnejšia a dokonca aj sexy. Ale teraz... bolo mi z toho filmu zle. Normálne že blivno. Dajte si bacha na to, čo je jete pred tým alebo počas sledovania, lebo ja som síce tvrdý gangsta, čo vyrastal na ulici (a... všade, kým som neprestal rásť...), mňa film málo kedy rozhodí, ale toto som ťažko dával. ()

Hafran

Přímočará jednoduchá fraška. Režisér s tímhle pozadím si může dovolit víc, než jen tuctový příběh převzatý ze Stop Hrůzy s nezajímavou pointou. ()

Doudis19

Zpočátku pouze matoucí a překrásně natočený, dumavý film o posedlosti a do jisté míry šílenství jednoho geniálního chirurga. Posléze se měnícího na jednoho z nejoriginálnějších a nejúchylnějších trýznitelů filmařské historie. Díky neortodoxní formě vyprávění se navíc závěrečný pocit nechutenství a sklíčenosti drží v žaludku a koulích zatraceně déle, než by jinak bylo nutno. ()

chelseaman22

Zjevně nejsem schopen docenit španělskou kinematografii. La Piel Que Habito je pln píchání, roztodivných pocitů a nějaké té plastické chirurgie. A. Banderas šoustá hermofrodita, což je poznatek věru neobvyklý, ale na stranu druhou totální pitomí a nezáživný. Chcípnout si zasloužili všichni hlavní aktéři. 65% ()

Qitek

Nejlepší telenovela, jakou jsem kdy viděl. Almodóvar u mě skóruje v pasážích kdy se dovídáme pravdu i po ní pokračuje tahle psychologická krasojízda ve stylu "no to mě poser"! Jen mám problém s přehnaně sterilní formou a strojeností. I když to tu sedí jako prdel na hrnec. ()

ecceHOMMO

Že pôjde o niečo takéto, to som veru netušil....prekvapilo ma to. A o to viac zaujalo ( ikeď filmová podoba a realizácia Almodóvarom nebola úplne moja šálka kávy). ()

LiborGondek

Do 80. minuty filmu nuda a zmatek. Potom ale začne atmosféra houstnout a jakmile do toho ještě začnete přemýšlet o tom, co bylo na začátku, už jste úplně v konci... No, co na to říct víc, asi nic. ()

markuc

Rekl bych, ze skoro nealmodovarovsky film - cekal jsem vetsi "uchylarnu", ale i tak se jednalo o vyborny film a rozhodne vsem doporucji videt. ()

Johnny.ARN

Banderas po dlhej dobe v úlohe, ktora je dokonalá. Skvelý namet, dej, obsadenie. Prekvapujúce vyvrcholenie ktoré vyrazí dych. Celkovo, flashback, ktorý ide asi od polovice filmu človeka najskor parádne zamotá, aby mu nakoniec otvoril oči. No jednoducho, treba pozrieť, škoda slov. Kulminovalo to okolo 5 ... ale nakoniec len 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Šíleně úchylné (a to opravdu) drama s čím dál více ošklivějším Antoniem, přinášející jeden z nejúchylnějších filmových zážitků poslední doby... skvělý soundtrack,skvělý příběh,skvělé rozuzlení.... opravdu výjimečné! ()

Vencisak

"It's only movie, Ingrid. " pravil Hitchcock a Pedro by mu jistě přitakal. Almodóvarova démonizující poloha stavějící na jeho klasických tématech osamění a sexuální identity je ostatně Hitchovým či Langovým přitakáním ani ne tak námětem jako provedením. Pedrův rukopis je citelný a díky za to, jelikož málokomu by se nepovedlo udělat z multižánrového filmu celovečerní frašku. Vtipálek zůstane vtipálkem, i když kontruje melodramatem. Kůže je skvostně nasáklá Iglesiasovou hudbou, temnou a dramatickou, podtrhující artové a designové vězení, vlastně dvojité vězení (dům i vlastní tělo). Nešlo si rovněž nevšimnout odkazů na tvorbu Louis Burgeoise. A to nemluvě o klasické kostýmní spolupráci s Gaultierem. Jediné, co mi chybělo a nač jsem si až příliš zvykl, jsou perfektně vyvedené úvodní titulky, které Kůži chybí. Ale co už, v Mině se určitě divák dočká. :) ()

anli

Pedro Almodóvar tentokrát servíruje drama o plastickém chirurgovi,který je ochoten svůj objev testovat za každou cenu a zajít tak,až za hranice etiky.Milovaná manželka mu zahynula v explodujícím autě a on vyvinul nový typ kůže,který by ji zachránil.U tohoto režiséra musí být divák připravený na cokoliv a už pro to,to není pro každého.Jeho svět je jakýmsi způsobem zvláštní,zvrácený a plný podivných podob a fetišů.A to se týká i postav,těžko se tu hledá někdo,s kým by se divák ztotožnil.Na druhou stranu je film vyprávěn strhujícím způsobem a řemeslně opravdu velmi zručně.Pomalounku a polehounku odhaluje divákovi tajemství příběhu a divák se nedozví nic dřív,než je to nezbytné a důležité pro další děj.Je to vlastně obraz jakési touhy po dokonalém těle,doplněného dokonalou sexualitou.A jak víme,dokonalost neexistuje,proto se tato touha zákonitě musí stát posedlostí.A je tomu tak i zde.Příběh osciluje mezi všemi možnými žánry(to Almodôvar opravdu umí),od hororu až po romantickou komedii.Ale pro mě byl nosný vlastně jen vztah doktora(Banderas)s jeho"pacientkou",který je jediný opravdu zajímavý a jiskřivý.Dalším plusem je velmi slušné a překvapivé odhalení zhruba v polovině filmu,který celý film posunuje do další roviny a u mě i trochu zachraňuje a zvedá.Preciznost a touha po dokonalosti je pro Almodóvara samozřejmostí,tady je to ale místy tak patrné,až je to působí křečovitě.I ona perverze je zobrazována ulítle a přitom hodně "artovsky",což je chvílemi v protikladu."Kůže"je opravdu hodně zvláštní a zajímavý film,takže musí mít divák náladu na opravdu "ujeté" téma a taky musí přistoupit na režisérovo vyprávění,které i díky různým časovým rovinám,není opravdu běžné.Na mě byl příběh trochu přitažený za vlasy a místy opravdu dost "ujetý"i v postavách.Antonio Banderas mi seděl,i když jeho doktor už méně.Také bych trochu střihal,protože dvě hodiny na tenhle druh vyprávění je opravdu velká porce.Srovnám-li to s ostatními filmy režiséra,dávám 70% a svojí kůži mám fakt rád. ()

Teebo

V momentě odhalení byla veškerá moje empatie v čudu, naprosto jsem přestal chápat chování hlavních postav a až do závěrečných titulků jsem byl od filmu tak nějak odpojený. Po titulcích jsem si znovu v hlavě promítl děj, pocity a chování obou akterů a tak nějak odpojený zůstávám pořád. Což je škoda, protože jinak Almodóvar natočil další pozoruhodný film. To, jak pokřivil mé vnímaní Anayiny postavy a jak neutrální postoj jsem najednou zaujmul k tak pěkné ženské, toho asi nejde docílit lépe. Jen doufám, že to na mne nebude mít trvalé následky, protože Elena Anaya patří v Evropě k mým nejoblíbenějším herečkám. ()

venison

Další film Pedra Almodóvara, který jsem po "Vše o mé matce" a "Volver" shlédla a zanechal ve mě opět dojem, že ten rejža opravdu není normální.. Co se téma týče, opět se zde objevují velmi zamotané rodinné vazby a opět zde hraje roli transsexualita.. Začátek mě trošku nudil, ale když se začala v polovině filmu pomalu rozmotávat pointa, tak jsem se do děje opravdu ponořila.. Takhle úchylárna byla skvěle natočena.. Antonia Banderase mám ráda, ale do role šíleného špičkového chirurga mi moc nesedl.. Elena Anaya je nádherná herečka, která to tu opravdu perfektně rozjela.. Celkový dojem poněkud rozháraný.. Hodně syrové, hodně španělské.. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)