Sepultura: We Are What We Are

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 1997, 22 min

Krátkometrážní VHS kazeta, na níž nalezneme videoklipy k albu Roots brazilské metalové skupiny Sepultura s komentářem jejích členů.
Obsahuje klipy:
1. Roots bloody roots
2. Ratamahatta
3. Attitude.
V posledním jmenovaném se coby zápasník objeví mj. i herec Danny Trejo či nevlastní syn zpěváka Cavalery Dana Wells, jenž byl zavražděn krátce po vydání alba. Videoklip, na jehož realizaci se Dana podílel, je mu také věnován. (J.Connor)

MM_Ramone

Tento krátkometrážny film, ktorý je vlastne len kolekciou troch video klipou ku piesňam z radového albumu „Roots Bloody Roots“ som mal možnosť zhliadnúť ako súčasť edície vydavateľstva Roadrunner Records „Sepultura Chaos DVD“. Spoločne s ďaľšími dvoma dokumentárnymi snímkami (Under Siege; Third World Chaos) o tejto brazílskej metalovej skupine ju vydali v roku 2002. Tri silné skladby (Roots Bloody Roots, Ratamahatta, Attitude), z časov kedy bola Sepultura na vrchole svojich síl, v životnej forme. Max Cavalera – vocal, guitar; Andreas Kisser – guitar; Paoulo Jr. - bass; Igor Cavalera - drums – this is the mighty, mighty Sepultura! **** ()

AllShallFall

Sepultura s bratry Cavalery byla jedna z mých oblíbených kapel. Bohužel dnes už je to zašlý mýtus. Ale Cavalerové jedou dál. Za dokonalou hudbu a jedinečný hlas. ()

J.Connor

Sepultura na pomyslném vrcholu, v době, kdy se od death metalu přes thrash posunula někam k žánru, který bych nazval tribálním hard corem. Od sólíček a bordelu ke strojové, většině mnohem více srozumitelné údernosti s ethnickými momenty. Na VHS nám členové kapely dají poměrně obšírný komentář ke všem třem klipům, z nichž každý nějakým způsobem odkazuje na brazilské tradice. Celkově nikterak originální, nicméně poměrně dynamický, stejně jako skladba - Roots bloody roots od Mignoneho s ukázkami v té době u nás ještě dosti neznámé capoeiry. Zápasnický Attitude s úvodem na tradiční brazilské berimbau. A samozřejmě masterpiece Ratamahatta se zrůdnými plastelínovými figurkami děvek, ožralů a jiné chátry, kterým to naloží démoni. Kapela vysvětluje, že klip akcentuje problém brazilským slumů s odkazem na voodoo, přičemž je poctou lidovým hrdninům typu Zumbiho či hrdlořeza Lampiao, ale i fiktivním postavám jako je Zé do Caixao (viz http://www.csfd.cz/reziser/15163-jose-mojica-marins/ ). ()

Corpsegrinder

Klipy z období kdy Sepultura ještě stála za poslech jelikož jí táhli Max a Igor Cavalerovi. Dnes už má peníze jen díky tomu že to oni tak pěkně odstartovali. Jejich současná kvalita se podle těch tří songů co tu jsou dá krásně porovnat protože ten sběrač bavlny co je vede dnes prostě do muziky nepatří. Sepultura nakonec bohužel dostála svýho jména a stal se z ní hrob hitů který už nikdy nenahrajou. Pokud o něm snad nevíte, bráchové rozjeli projekt Cavalera Conspiracy a k dnešnímu dni maj na kontě zatim dvě alba a nutno říct že je to nářez. Stojí za čeknutí. ()