Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

Sandai

Jednoznačně nejslabší díl celé série. Snímek je lehce těžkopádný a postav je v něm až moc. Asi nejvyšší čas Dobu ledovou ukončit, dokud je celá série na úrovni. ()

gagun

Praveverka je za jednu hvězdu a první sekvence s ní za druhou, o příběhu se mi ani mluvit nechce je to další z nosu vytažená rádoby rodino-hahá-akčne-úžasná animační pohádka, která stojí stovky milionů aby se mohli velké společnosti nažrat peněz a vymámit z rodičů co neumějí svým dětem nic vysvětlit, další prachy za lístky a suvenýry. Ach jo. ()

duch

Už to není co to bylo a nemá to, co to mělo... Prostě to už není ono a velice se obávám 5. pokračování. Trošku mi to připomíná Shreka 4. ()

EYO EYO

Dosť dlho som ignoroval tento film a dosť toho ľutujem , super postavy ,poriadna dávka humoru ,super dej a super nové záporné postavy ,a tiež sa mi celkom páčila aj tá hudba /80% ()

janececek

Původně jsem ke čtvrtému pokračování přistupoval zvlášť pohrdavě, při prvním sledování mě nezaujala jediná z nových postav a ani stálice mě nikterak zvlášť nenadchly. Do toho mě příšerně iritovala linka dospívající dcery. Každopádně jsem to pozoroval tak nějak napůl oka, a proto jsem se tomu rozhodl dát ještě šanci. Zhlédl jsem i všechny předchozí počiny a musel jsem se kát. Země v pohybu ve srovnání s ostatními nebyla taková hloupost, za kterou jsem jí měl. Příběhově předstihla druhý a snad i třetí díl a fóry fungovaly skvěle. Navíc pokročilejší grafika byla znát. S naprosto ideální stopáží jde o parádní rodinnou oddychovku, která předchozím dílům rozhodně nedělá ostudu. „Mám mu to říct? My jsme totiž úplně blbý!“ 70% ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)