John Watson sa vrátil z bojov v Afganistane, kde slúžil ako vojenský lekár. Z misie si priviezol zranenie, s ktorého následkami sa potýka doteraz. Na radu terapeutky, aby si zapisoval všetko, čo sa mu prihodí, odvetí, že jemu sa nikdy nič neprihodí. To sa má však čoskoro zmeniť. Vďaka náhodnému stretnutiu s priateľom zo štúdií sa zoznamuje s charizmatickým géniom, ktorý rovnako ako on hľadá spolubývajúceho. John Watson a Sherlock Holmes sa prvýkrát stretávajú. A sotva si stihnú pozrieť byt v Baker Street 221B, sú vtiahnutí do prvého spoločného dobrodružstva. V opustenom dome leží mŕtva žena v ružovom. Je to už štvrtá obeť série záhadných samovrážd, ktoré desia Londýn. Detektív inšpektor Lestrade patrí k najlepším mužom Scotland Yardu, tentoraz ale vie, že existuje iba jeden človek, ktorý môže pomôcť. (TV Markíza)

LachtanShows

Jeden z nejpopulárnějších BBC seriálů konečně připutoval na námi předplácený stream a s tak vysokými čísly, které jej oplývají, jsme nemohli dál otálet. A hned po prvním případu novodobé dvojice Holmes/Watson můžu s klidem prohlásit, že tahle variace na nejznámějšího detektiva mě bude bavit. ()

sirien

Tohle je geniální zákaldní díl celého seriálu - ten moment, kdy poprvé uvidíte moderně pojatého Sherlocka (skutečného Sherlocka, ne tu pozdější americkou remake shitovku) navíc v Cumberbatchově podání je neopakovatelný a tribut původním příběhům hřeje i diváka, který je vlastně příliš nezná. ()

Heroine odpad!

Hned druhý nejhorší díl, hned po tom s "dominou". Nebo jsem jediná, komu celý ten závěr připadá nepravděpodobný, směšný a za vlasy přitažený? Možná to nefunguje v dnešní době, nevím, ale je to hrůza. ()

Kingjiri

Docela fajn seznamovací díl a sympatickej rozjezd novodobý verze Sherlocka. Jen mě mrzí, že trvá tak dlouho, než se vypátrá vrah, co má vraždy na svědomí - větší konfrontace s nim by byla jistě hodně zajímavá. Nicméně motiv společně se způsobem provedení vražd byly pěkně vymyšlený, čtyři slabší hvězdy. ()

chrispe

Začátek povedené série. Není to žádná pecka, ale slušné to je. Skvělá atmosféra, dobře udělaná provázející hudba, dva skvělí herci, převedení do současnosti se prostě povedlo. Pro mě je největší zklamání závěrečné rozuzlení, kdy vrah láká Sherlocka SPOILER!! do taxíku, přesvědčujíc ho, že nikoho vlastně nezabil, že to všechny oběti udělaly samy po tom, když si s nimi prostě jen... promluvil. Jooo to navnadí nejednoho diváka, natožpak samotného Sherlocka. A pak? Trochu nuda ne? // A tvůrci to umí mnohem lépe. ()

balcazar

"Pretože si idiot. Nepozeraj tak, prakticky každý je idiot." Sherlock na nič nečaká, vybaľuje to hneď od úvodu a čo je dôležitejšie, ani na sekundu nepoľavuje. Šialené tempo, šialený chod myšlienok v Sherlockovej hlave, šialená, ale presná dedukcia a šialené tempo vysvetľovania, že si musíte pretáčať film niekoľkokrát naspäť, aby ste všetko zachytili. K tomu ako základ parádna psycho-kriminálna hra s taxikárom a dokonalá práca s detailom či už v práci s kamerou, ale aj s grafikou (zachytenie Sherlockových myšlienok a pod.). ()

0verseer

”I'm not a psychopath, Anderson. I'm a high-functioning sociopath. Do your research.” Sherlock Holmes v súčasnom Londýne miesto toho viktoriánskeho? Môže táto kombinácia vôbec fungovať? Môže! Najmä vďaka skvelej voľbe pri obsadení Benedicta Cumberbatcha, ktorému úloha tohto geniálneho detektíva sadla ako riť na šerbeľ a do kapsy v tomto ohľade pokojne strčí aj samotného RDJ. Sympaťák Martin Freeman ako doktor Watson len podtrhuje šťastnú castingovú ruku tvorcov tejto sviežej adaptácie najznámejšieho diela Arthura Conan Doyle. Jediné mínus skvelého scenáru s množstvom vtipných dialógov plných suchého britského humoru ide na vrub tomu, že sme sa nedozvedeli, či mal Sherlock v záverečnej hre s pilulkami pravdu alebo nie. Inak dokonalosť... ()

PlysovyMacko

V tejto modernej adaptacii Sherlock nie je uznávaný a rešpektovaný detektív, ľudia ho skôr vnímajú ako čudáka a úchyla. Obsadenie je výborné. Najviac bavia vysvetlenia Sherlockovych dedukcii, niektoré sú pritiahnuté za vlasy. ()

Amarus

Trochu nechápu ty vykřičníky a ohňostroje. Místy mi epizoda přišla nudná a hudbou nejsem tak zaujata, jak by hudbofeťákovi vyhovovalo. Realističnost u Moffata nečekám, na druhou stranu pro realističnost jeho Sherlock ani nevznikl. S lehkým absurdnem jsem se tedy smířila až příliš rychle. Dál mě žene zvědavost a fascinace fanatismem a závislostmi. Na dvojici tak vytříbených cvoků se zjevně musím dívat. --- Vyhovuje mi napádně i nenápadně podsouvaný humor. Těšila bych se na druhou epizodu, ale, u všech ďasů, všichni padli na čtyři hvězdy?! Má to vůbec smysl? --- Pff, Cu, přijedu. ()

Jedifilm

Pro ty co viděli pilotní díl, velké zklamání si myslím... Příběh a zápletka téměř totožná, jen odfláknutá a zbytečně protažená... Vidím to tak že s pilotním (neodvysílaným) dílem si vyhráli aby to bylo perfektní no a když se seriál spustil tak natočili to samé, už se jim do stejného příběhu tolik nechtělo a ještě to museli protáhnout o necelou pul hoďku... práce kamery, střihu a hereckých výkonů je o řadu níže než v pilotním díle, bohužel... ()

KukulienkaHO

Epizóda je to výborná, vo všetkom (od príbehu, cez hercov, až po hudbu a kostýmy). Ale neviem, aký malo zmysel spraviť 2 verzie tohto príbehu (1. je pilotný film a 2. je toto). Veď predsa museli vedieť už pred natáčaním pilotu, že spravia aj seriál. Toto spracovanie ale viac funguje ako seriálová epizóda a otvára dvere príbehu v pozadí. Pilot sa mi však páčil viac pri "na chlp" rovnakých scénach. Tu bolo vidieť, že už sa to raz točilo a nemalo to taký drajf. Každopádne, 1. epizóda seriálu "A Study in Pink" je kopírka pilotu (ale len do poslednej pol hodiny, ktorá sa mi tu páči viac) doplnená o nejaké udalosti, ktoré sa budú rozvíjať ďalej. Preto je zbytočné pozerať aj pilotný film (aj keď je v niektorých ohľadoch lepší). ()