Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

metalbiker

Nie je to síce nič veľkolepé, uchvacujúce a ani z toho nebude kultový film, ale tie 4 hviezdičky dávam preto, že ma to chytilo, nenudil som sa, je to trošku predvídateľné, ale dej pekne beží a vtiahne vás do seba. Samozrejme, ze sa nájde aj pár "americky" prehnaných scén, ktoré by som oželel, ale ako celok je to príjemný ľahký film s dobrými efektami, ktorý sa dá bez ujmy pozerať (urcite aj viac krát), čo mi dosť chýba vo filmoch, ktoré sa v poslednej dobe produkujú. ()

Alairik

Ach jo. Když mi pár přátel říkalo, jak se jim noví opičáci líbili, věřil jsem v kvalitní film. Představoval jsem si půl filmu strádání mezi opicemi, kdy se budou snažit převzít vládu a druhá půlka by byla bitva o města. Nope. Z mého pohledu se konal film s názvem "Život opice" a životu opice dávám ***. Zahráno to bylo dobře, efekty na jedničku, ale většina filmu se točila okolo našeho šimpanzího kamaráda. Na konci vzal plyn, naverboval si bodyguardy a šel do města. Nejenže by US povolala armádu a naše opičky rozstřílela (přišlo mi že jich bylo fakt hodně na jedno město), ale určitě by je nenechala jen tak utéct do města.*Může obsahovat spolier* Až na úplném konci filmu, jsem se konečně dozvěděl, jak se z planety lidí stala planeta opic a to prosím až ze závěrečné scény a titulků! Zjištění kdy se ukáže, že "Rodney McKay" je odlétající pilot následované krvavým odfrknutím. V tomto momentu naskočí titulky, ve kterých se míhají žluté šipečky značící směr cest. Takže co ses zrození týká, velké zklamání. ()

beerlover

Docela pěkný film, byť s původní planetou opic nemá nic společného. Taková pohodovka, pro holky možná taková ždímačka emocí, případně kalhotek, díky Francovi jako starostlivému tatínkovi opičky :-) ()

mapar

Perfektně vyvážený film, na kterém se těžce hledají mouchy. Zvlášť přesun ladění filmu od "hlavním hrdinou je člověk, opice přicmrndává" po "hlavním hrdinou je opice, člověk přicmrndává" je zvládnutý naprosto bravurně. Dokonce mi přijde, že i James Franco hraje tím hůř, čím více přebírá otěže filmu Andy Serkis, a připadá mi to jako tvůrčí záměr. Jediné, co mi trochu kazí dojem je příliš silné ukazovaní, že to má být první díl trilogie, jinak velice pozitivní zážitek ()

MonkeyMarty

Když jsem šel do kina, nic jsem od toho nečekal. Šel jsem jen proto, že mám rád Planetu opic a opice! :-D Ale když došlo k první akční scéně, nemohl jsem zírat nikam jinam, než na plátno. ()

radek.896

Čekal jsem, že to bude dobré, ale ne že až tak. Pro mě neznámý režisér se skutečně vytáhl. Po dlouhé době film, u kterého jsem se ani na minutu nenudil. Konec byl takový nedodělaný, takže si myslím, že bude další díl ne-li více. ()

Ollivander

V rovině vizuálních efektů samozřejmě patří tento film ke špičce současné filmové tvorby, ale bohužel ke scénáři se přisoupilo tak, že "příběh je více méně danej, tak nad tim nebudem moc přemejšlet". Hudba (Patrick Doyle): 3z5 (60%) ()

Kachna182

Jimi Franco je prostě posledních pár let tahák - jeho filmy mám dost ráda a v tomhle je fakt úžasnej. Nemůžu opomenout ani skvělého Litgowa a nesmrtelného Serkise - jeho Cesar je fakt super! Přijde mi chvílema víc lidskej než opičí, ale co už. Triky skvělé, hlavně scéna na mostě a v zoo, nebo co to bylo, taky super. Ztvárnění ostatních opičích kámošů jednoznačně více než reálné. Opravdu tleskám,jsem nadšena. Co jsem si z filmu odnesla za moudro: Nedráždi opičku nebo budeš mít míň prstíčků. ()

Indio

Čekal jsem hrůzu a tupou vykrádačku, nastavovanou kaši atd. atd.... Za poslední léta nejpříjemnější filmové překvapení. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru