Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

wesker

Budu shovívavý a dám 4 hvězdy. Velmi emotivní i když občas technicky nedokonalý počin který mne jako fanouška Planety opic potěšil. Jako vysvětlení jak to vlastně začalo beru i určité detaily poukazující na původní Planetu opic (cesta na Mars...ztraceni ve vesmíru ?) jistě všímavému divákovi neujdou.Pokud si člověk odmyslí to že opičky získají inteligenci přes noc, tento film ho rozhodně nezklame. ()

Ruadek

Hodně slušný "restart" série od pro mne zcela neznámého režiséra. Opravdu jsem se bavil a film mne od sebe nepustil ani na chvíli dokud jsem ho nedokoukal. Má to v sobě hodně, scénář je slušný, nelogičnost až na pár scén v epickém závěru nijak moc neskřípe. Andy Serkis je mistr svého řemesla a pan režisér má před sebou doufám světlou kariéru plnou zajímavých děl protože tuhle áčkovou produkci ukočíroval výborně. ()

Jamall

Velmi kvalitní podívaná se spoustou odkazů na původní Planetu opic, ale něco mi v tom scházelo, jakési kouzlo. Zaprvé mi neseděl James Franco, který hrál jakoby z donucení a zadruhé jsem měl menší problém s digitálními opicemi (i když jsou udělané úchvatně). Původní film nepřekonán, ale mohla by vzniknout velmi zajímavá série. ()

krachman

Wow, díky bohu za digitální efekty. Zpracování Caesara a ostatních opic, jejich mimiky a pohybu, je dokonalé. Co se týče dějové linky, tak když jsem si vzpoměl na první film tak nějak takhle by to mohlo být. Jsem po dlouhé době jako divák, uspokojen :) Pro mě jednoznačně nejlepší film roku a těším se na další pokračování. Doporučuju (ale radši v původním znění) ()

Wintery

Nové navázání na původní ságu Planety opic nedopadlo pouze dobře, ale nad všechna očekávání přímo skvěle. Snímek se nesnaží jako "správný blockbuster" naservírovat divákovi audiovizuální pochoutky bez jakéhokoliv smyslu, ale ony speciální efekty a výtečná podkreslující hudba Patricka Doyla jdou ruku v ruce s citlivě zpracovanou dějovou kostrou, kde by sice mohl vývoj lidoopů místy působit nereálně, ale scénáristé nikam nespěchali, takže si myslím, že onen vzestup primátů jim snad každý musí sbaštit i s navijákem. Co se týče hereckých výkonů - Sice si myslím, že zde o ně ani tolik nejde, ale vyloženě mi zde nikdo nevadil, což není v dnešních filmech nic samozřejmého, a navíc jsem byl jako fanoušek Stargate příjemně potěšen přítomností Davida Hewletta. Jelikož bych se divil, kdyby nepřišlo(a) pokračování, tak budu hluboce doufat, aby byla minimálně zachována laťka, kterou tento film nasadil. ()

rigby

Výborně natočený akční film pro široké masy diváků. Stále je na co se dívat, neustále se něco děje. Efekty jsou dokonalé, divák ani chvíli nepochybuje, že se dívá na skutečné opice. Možná příliš jednoduše přímočaré, ale funguje. A o zábavu jde přece v první řadě - ruku v ruce kráčí s penězi... ()

Grilda

Musím říct, že ze začátku jsem nevěděl, co si o Rise of the Planet of the Apes myslet.. Prostě jen další prequel nějakého filmu, na který se jednou kouknu, abych zahnal nudu a tím to hasne. Díky bohu, že jsem se mýlil. Tento skvělý snímek Vás ponoří do děje "opičí revoluce" takovým způsobem, že ani nebudete vědět, která ze stran je ta správná a jen se upřeně díváte, jak obrovitá gorila smete vrtulník a když umírá, tak je Vám jí ještě líto. Já si film skvěle užil a můžu s klidným svědomím říci, že těch pět hvězd si u mě zaslouží. Jediné co mě mrzí je, že jsem na to nešel do kina. :D ()

mouzi

Hodnoceni upresnim po druhem zhlednuti. Po tom prvnim nic lepsiho nez prumerny sci-fi akcnak. Ocenuji kvalitni herecke osazenstvo - simpanzu, orangutanu a goril. O to mene ocenuji Avatar-like hudbu. Zajimavy komentar: Enspigl P.S. Vzhledem k zaveru se obavam, ze bude nasledovat pokracovani. ()

brodži

Co se efektů týče tak je to dobrý film. Jenže za ty roky byl už natočen film kde se jakože vysvětluje jak to bylo se zrozením planety opic. Tam přece byli opice v cirkuse a ne v laboratoři. Příběh mi přišel jako absolutně mimo od všech dalších dílů. Spíše mimo mísu. Snaží se vnést do tohoto nové světlo, svou vlastní myšlenku ale pokřivuje děj předchozích snímků, které byli většinou kvalitní na svou dobu. Režisér se tady snaží jen udělat film plný efektů, rádoby lidského citlivého příběhu kdy divák má sedět v sedačce a hltat tu nádheru jak člověk chrání opici a hlavně se snaží vydělat miliony dolarů. To, že uplně pozměnil příběh ho nezajímá. Opravdu mizerné. Radši budu koukat na film, který vnáší do předchozích nějakou myšlenku než aby křivil celou ságu. ()

Dexter666

V prvom rade dobrý akčný film, to by som mu nerád odopieral... čisto subjektívne ale musím priznať, že práve pri tomto filme som si uvedomil, že už mám všetkých tých Nákaz, Outbreakov, 28 dní potom, Legiend, Resident Evilov a čo ja viem čoho všetkého dosť. Apokalyptických filmov so smrteľnou nákazou, po ktorej zdochne celé ľudstvo, som sa práve v tejto chvíli oficiálne prejedol. Trápna, nenápaditá idea, keď pár jednotlivcov zaviní vznik nejakého supernákazlivého vírusu, ktorý potom rozšíri nejaký arogantný hlupák je už naozaj opozeraná. Viem, že v tomto filme je to skôr prostriedok a jeden aspekt ako nosná idea a nechcem tým nikoho odradiť, kto s trávením týchto počinov problém nemá. Takže za 3* ()

Texxa

Docela velké zklamání... Je to sice zručně natočené, triky jsou výborné, příběh je také vystavěný dobře, ale to je tak vše. Emoce se totálně vytratily (nechápu, o čem to tu všichni píšou?), z milých opiček se staly tvorové, kteří touží po pomstě a svobodě a levou zadní skoro beze ztrát vyřídí celou policejní jednotku, logika silně pokulhává. Na druhou stranu - nenudila jsem se ani chvilku, film nemá žádná hluchá místa a opičáci jsou skvělí a do kapsy strčí všechny lidské představitele. Trošku lepší nadprůměr. ()

Shelby14

Triky a akce jsou výborný, ale štve mě to eko poselství ... je to moc okatý ... ale když přidaj autoři na akci a uberou kecy, tak rád přidám bodíky ... ()

zillda

Vynikající film bezesporu. Rychlý spád, skvělé nápady, emoce, dokonalá hudba, která dala určitým situacím jěště něco navíc. Chvílemi se mi opice zdála až přehnaně inteligentní a hlavně závěr filmu trošku přehnaný ale stejné --> CAESAR IS HOME !! ()

Sathana

Film byl příliš dlouhý a od půlky nudný tak, že by si zasloužil vypnout. Snaha tvůrců dát tam srdceryvný příběh a zároveň i akční scény byla spíše mínus, než plus a v podstatě se na filmu dá pochválit jen zpracování opic - jejich vzhled i pohyby působily realisticky, ovšem zvuky, které k nim přidaly už tolik ne. I dvě hvězdičky jsou přehnaně benevolentní hodnocení... ()

Jane.D

Tento film mě opravdu překvapil. Bavila sem se od začátku až do konce . Film byl výborně natočený a opice jako by byli reálné. Na konci mě zamrzelo, že sem na to nešla do kina. ()

Charlie.Harper

Veľmi ma udivuje, že film nemá v popise (komédia). Už dávno som sa tak nepobavil ako pri pozeraní tohto filmu. Opice nakopávajú zadky ľuďom :D :D proste paráda. Avšak teraz vážne, okrem dobrej zábavy ktorú mi film priniesol som v ňom videl čosi také symbolické. Film disponoval neuveriteľne sympatickou atmosférou, hudbou, príbehom a pomaly gradoval do veľkého finále kde si to opice rozdali s ľuďmi a ako som už vyššie uviedol skončilo to 1:0 pre opice. Úprimne povedané vôbec som nečakal, že sa mi film bude takto ľúbiť nakoľko som nevidel ani jeden diel ostatných filmov Planet of the Apes. Vždy som to videl len tak po častiach max. tak 15 min a nikdy ma to nejakým spôsobom nenadchlo. Po tomto ale zvážim, že si to pozriem. A ešte jedna dôležitá pripomienka, jednoznačne najväčší sympaták filmu bol Caesar (áno ta opica),ktorá bez problémov zatienila celý zvyšok osadenstva. ()

Indris

Jsem zvědavý na pokračování. Velký potenciál pilotního filmu trilogie (zejména jeho závěrem) slibuje, že i zbývající dva díly by mohly stát za to. Poslední pátou hvězdičku film ztrácí za poměr síly opice vs člověk. Např. v úvodu filmu opice drží svého "ošetřovatele" za ruku za účelem chránění svého mláděte. Za normálních okolností by mu tu ruku utrhla a nejen ji, viz nedávný případ útoku šimpanze v USA. A doktor Pomahač, aby to pak dával dohromady:-)). ()

krt7236826

šecko ooookkkkeeeej ... až na to že točiť toto o desať dvadsať rokov dozadu točili by to so skutočnými opicami a ak by to vyšlo dobre bol by to film storočia ... miestami to vyzerá ale akoby to bolo z nízkorozpočtovej pc adventúry čo mi moc nelahodilo ... keby sa o vizuálnu stránku staral Bay vyzeralo by to trošku epicky ... toto bola rodinná animal komédia trošku kvavejšie vzatá ..... zas blockbuster to neni a nebude ()

Courek odpad!

84%? To jako vážně? Další píčovina co má na CSFD vysoký hodnocení. Opičáci tu nějak povyrostli a mají dokonce sílu vytrhávat značky z betonu a skákat přes skla jak kdyby to byl papír. Jsem myslel, že superman nebyl šimpanz. Absurdita za absurditou, neskutečná slátanina... ()

milhouse86

Príjemné prekvapenie, od ďalšej planéty opíc by som čakal skôr kravinu roka. Moderná technika ju posúva niekam inam, po vizuálnej stránke dokonalé divadlo. Ešte nikdy som nevidel film s takto prepracovanou psychológiou zvieracích postáv. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru