Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

evita_

Planéta opíc bol pre mňa vždy film (podotýkam stará Planéta opíc) pri ktorej som automaticky prepínala program v telke lebo však kravina, kto by to pozeral. Priznám sa, mala som jemné obavy pred tým ako sme sa pustili do tejto trilógie - opice, múdre, so snahou ovládnuť ľudí - no uznajte, znie to divne. Ale toto čo mi bolo naservírované, to bola jedna obrovská pecka. Cézik je kráľ. Tým ako spracovali celý príbeh, teda že ponúkli divákovi celý život Cézara od malého malička, dalo možnosť vytvoriť si silný vzťah k famóznemu opičiakovi. Planéta opíc mi zobrala dych. A dredatý kamoš bol rovnako peckový. Skutočne by som nepovedala, že niekedy budem takýto fanúšik planéty opíc. Cézik na hrad. ()

P3rcy

Nikdy jsem nepatřil k fandům Planety opic, a tak mi trvalo hodně dlouho, než jsem se donutil podívat na tenhle "prequel". Nicméně jsem byl velice příjemně překvapen a můžu říct, že Zrození Planety opic strčilo všechny předešlé opičí díly do kapsy. ()

tehol

tohle je ten typ americkeho velkofilmu, ktery mam rad. je pompezni, je docela klisoidni, docela dost patosu, rutinne natoceno, je jednoznacny, ale predevsim ma nejake poselstvi. tohle se da brat, jako zajimava bajka, nebo alegorie, pricemz to je to utahnute, tak aby to neslo za hranu, ale pobavilo co nejvic lidi.. ()

Jean-Paul

Slabý příběh, trocha dojímavosti a sentimentu a spóóóusta počítačových triků, to jsou ingredience, ze kterých se dobrý film opravdu nevykřesá, proto mne zaráží zdejší vysoké hodnocení, ale to přičítám vkusu současného diváka, kterému se stačí u filmu nenudit a už je to bomba. Na dvě hodiny vás film určitě zabaví, ale pět minut po jeho skončení začnou vzpomínky na něj velmi rychle blednout (když se film blížil ke svému konci, tak jsem si uvědomil, že už jsem ho vlastně jednou viděl). Suma sumárum: jednou viděti stačiti. ()

MatyRock

Andy umí vtělit CGI postavičce duši, což je v případě tohoto filmu opravdu důležité. César, ale není hlavní postavou. Tou je James Franco, který si krade celý film sám pro sebe. Tom Felton, ač mám tohoto herce rád, mi přišel jako zbytečný jednobarevný charakter sloužící scénáři jako úhlavní nepřítel opičáků. Příjemné překvapení a upřímně se těším na pokračování. 7,5/10 ()

godal

Špičková podívaná,bez jediné chybičky.Ani se mi to před těmi 10 lety nezdálo tak skvělé,jako nyní.Místy až pedantsky a puntičkářsky natočená superpecka,která tady dlouho nebyla.Místy až mrazí,jak se trefili oba scénaristé do budoucích let a toho,co se dnes odehrává ve světě.Skvělé efekty,dokonce se stalo,že i neherci v hlavních rolích,odvedli skvělou práci a dávám plný počet.Pro fanoušky tohoto žánru-s původní předlohou to nemá nic společného,ale stojí za to,se na to podívat. ()

Belphegor

Nikdy mě to nelákalo a asi bych to už nikdy nepotřeboval znovu vidět, ale film je to dobrý. Začátek mě několikrát odradil/nudil a film jsem úspěšně zvládnul shlédnout až o 10 let později. Nevím čím to je, možná nejsem úplně do opičích filmů, bylo by ale nefér film hodnotit na základě mého vlastního rozpoložení, pocity totiž umí vytvořit a posledních 45 minut odsýpa v dobrém tempu a začal být pro mě i víc poutavý. Největší chyba asi byla, že jsem si film nechal ujít v kině, kde bych neměl šanci od něj odcházet. Tím nechci říct, že by byl začátek nudný, jen jak jsem už jednou odešel, návrat k tomu samému zdál se být o dost těžší. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru