Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

noxi600

Byl jsem docela zvědavý, co tento film nabídne a tak trochu mě zklamal. Filmové triky odpovídají době, jsou vynikající, ale nelogičnost a tak trochu hraní na hraní, spolu s koncem, který film pouze předurčí k pokračování, mi přišlo spíš jako reklama na to, co teprve bude. Přijde mi to, že režiséři vědí o vedení prvních dílů, upadání pokračování, jak tomu v moderních trilogiích bývá, a proto natočili tentoo film. To je můj názor. Proto 3* ()

Umělec

Škoda, že to nebylo temnější a syrovější... Řemeslně dobře zpracované, dobře vybraní herci, dobře natočené. Ale něco tomu malinko chybí. 80% ()

tomkat

Kvalitně zpracované, ale celkově průměrné - možná proto, že prim hrají (skvělé!) akční sekvence spíš než očekávané zamyšlení nad tím, kam to lidstvo může svou neuvážeností dotáhnout. Tenhle rozměr je místy dost banální, a z filmu dělá plochou desku. "Jen" dobrý akční film - škoda. ()

malahradna

bomba, fantázia? nemyslím si...všetci ten film ospevujú, no ja neviem...moje pocity sú veľmi zmiešané...tešil som sa, že sa dozviem ako sa vlastne celá sága Planéty opíc začala, avšak ostal som sklamaný. Rovnako som bol sklamaný aj z digitálnych opíc (teda videl som už aj lepšiu prácu)...fakt neviem...pre mňa ten film ostal niekde na pol ceste... prvú hodinu som sa dosť nudil a keď už sa začalo niečo diať, tak už som bol tak znechutený, že ma nebavilo ani to ostatné...takže pre mňa ľahko nadpriemerný film tak na sobotu večer s popcornom pri TV ()

Santyzul

mám rád sci -fi, dobré scénáře a opice (už o dob Tarzana:pána opic) toto vše mi přineslo sledování tohoto filmu.Toto a ještě více, po dlouuuuuuhé době jsem v kině viděl film v té podobě v jaké toto médium miluji a to znamená => kombinace dobrého řemesla (tak aby mě film neustále nutil sledovat jak a proč to dělají [scénáristi, kameraman a posléze opice :-]) ,příběhu a uvěřitelných protagonistů. už jenom třešnička na dortu je "filozofický" přesah příběhu (dalo by se říci řecká tragedie). Možná se mnou něco není v pořádku -> &@ߤ÷ ale já jsem fandil opicím :-O ()

doughnut

Pro mě zatím nejlepší film letošního roku a tipuju to na sošku za vizuální efekty. PS: 1) Chtěl bych mít také tolik času a hledat nelogičnosti i tam kde nejsou. 2) To že se film líbí většině lidí není žádné papouškování. ()

Jacob.j

Tento film předčil má očekávání. Rozhodně plnohodnotný nástupce Planety opic, který potěší originalitou a zábavností. Co se týče herců, všichni předvedli slušné výkony (ovšem Andy Serkis a John Lithgow byli přímo skvělí). Přestože je už od začátku zřejmé, jak tohle celé dopadne, neztrácí film nic ze své napínavosti a drží vás až do samého konce. Jistě, najde se pár much, ale ty hravě zastíní vizuální stránka filmu, rychle postupující děj a fakt, že v některých momentech vám běhá mráz po zádech. ()

IngKING

Ohromujúce a strhujúce.Veľké prekvapenie po nevydarenom remake filme Planéty opíc. Celý film som ani nedýchal a spolu s planétou opíc z roku 1968 u mňa najvyššie hodnotený opičí film a jednoznačne zatiaľ film roku 2011. Ten kto má rád opičky tak nemá čo riešiť. ()

JARDAHONDA

Hrát si s genetikou se nevyplácí....Například lidstvu se nevyplatí,když vědci uměle zvýší inteligencí lidoopů.Ke vzpouře je pak již jen krůček...Opice proti lidem,,Upřímně chci napsat,že jsem nečekal,takovou luxusní podívanou,plnou nadupaných vizuálních scén,,takto má vypadat film : Ani chvilka nudy,dynamické tempo se udrželo až do samého konce,výborná kamera i námět...Jednoznačně sasloužených 100% ()

JohnJa

Řekl bych, že pro současnou generaci diváků tenhle film absolutně překoná původní Planetu opic s Charltonem Hestonem i jeho pokračování a zcela jistě i Planetu opic režírovanou Timem Burtonem. Zajímavý příběh, který je sice nejspíš nepravděpodobný, na druhou stranu by se to ale stát asi i mohlo... Nebo ne? Dokonalé opičí masky, skvělé akční scény, ani okamžik nudy... Mám dojem, že se klasického příběhu Planety opic dočkáme díky tomuto prequelu možná i potřetí... Filmová technika se natolik posunula, že by to určitě stálo za to. ()

R.O.B.I.N007

Pro mě neskutečný filmový zážitek, hlavně okamžiku kdy opice zvolá poprvé ,,NE'' ! To mi zůstal rozum stát..neskutečně dějově chytlavé, jediné co mě na filmu zklamalo je jeho délka kdybych mohl koukal bych se na něj i tři hodiny.Pro mě nejlepší film roku (zatím) ale předpokládám že do konce roku se už lepší film neoběví.. :) u mě má plný počet :) a zaslouženě :) ()

ixel1

Trochu jinak zpracovaný známý námět. Jak tu už někdo zmiňoval, s původní "Planetou opic" to nemá nic moc společného, takže bych v tom podobnost nehledal. Jinak je to celkem přijatelná zábava ()

spacejp

Neskutečně poutavý a výborně natočený film! Na to, že se od tohoto filmu neočekávalo mnoho, překonal i Kovboje a vetřelce s hvězdným obsazením. Děj má spád a nenechá díky skvělým scénám diváka nudit se. Trochu více záběrů bylo věnováno opicím, ale vždyť je to přece zrození planety opic, takže to nesporně k tomu patří. Pro mě škoda, že film má jen něco přes hodinu a půl. Možná je ale i díky tomu lepší. Opravdu skvělá podívaná a scéna na mostě je vynikající třešničkou na dortu. ()

Alesss

Schaffnerova Planeta opic byla pecka (když jsem ji viděl poprvé, bylo mi tak 10), Burtonův remake byla pecka, ačkoli si to mnozí nemyslí (když jsem ho viděl poprvé, bylo mi tak 40) a tak jsem očekával, že k blížící se padesátce dostanu jako dárek Zrození Planety opic a bude to taky pecka. Ale protože mi 50 ještě není, tak jsem si chtěl drze vybrat dárek v předstihu a to byla ta chyba. Asi jsem do tohoto filmu ještě nedorostl :-(. Jak už tu naznačil - tuším Enšpígl - od prvních minut jsem věděl, co bude následovat v minutách druhých a to mě strašně nasíralo. V půlce filmu jsem přemýšlel, jaká bude první opičákova věta, jestli "přicházím v míru" nebo "lidé bděte - měl jsem vás rád" a když TO přišlo, místo dojetí jsem se smíchy málem počůral. Distributor to vystihl ve svém oficiálním textu hned v první větě: Pořekadlo, že cesta k popcornu bývá dlážděna uměleckými ambicemi, platí v tomto filmu přímo ukázkově... ()

killingminds

Když máš doma chytrou vopici, není radno jí zavírat do vopičárny, hrozí nebezpečí že si tam postaví vlastní armádu. A tim že jí pojmenuješ Ceasar to moc nevylepšíš. Konečně někdo pořádně využil všechny ty moderní počítačový vymoženosti k něčemu hezkýmu. Emotivnímu a nakonec i vkusně akčnímu. Ceasar ti dokáže vehnat slzy do očí aniž by u toho řekl jediný slovo. John McClane možná dokáže sejmout vrtulník auťákem, ale sejmout vrtulník opicí je prostě víc. Takže už to tam fakt kazí jenom ten debilní Draco Malfoy, jinak by to bylo za pět. ()

Tomas_2002

Moc se mě to líbilo a jednu chvíli jsem přemýšlel i o 5 hvězdách. Opice jsou uvěřitelné, efekty moc hezké, příběh takový dojáček s akčně-napínavou složkou. Opravdu jsem dostal co jsem čekal. Za mě tedy 4* pro tento chlupatý Prison Break :-) ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru