České pohádky tak, jak je převyprávěla Božena Němcová a K. J. Erben patří k těm, k nimž se vracíme nejraději. Nejen jako čtenáři, ale také jako milovníci jejich adaptací. Zlatovláska podle Erbenovy předlohy už při premiéře zazářila na televizní obrazovce a její opakování má vždycky úspěch. Není se co divit, když scénáristka a režisérka Vlasta Janečková dokázala příběh Jiříka a zlatovlasé princezny vyprávět tak působivě. Do hlavních rolí obsadila výborné herce - Jorgu Kotrbovou, Petra Štěpánka a Jiřího Holého. A skladatel Angelo Michajlov a textař Eduard Krečmar vytvořili skutečné pohádkové hity. (oficiálny text distribútora)

calculus

Citlivý pohádkový příběh, nádherná sestava písniček a skvělí Štěpánek, Pešek, Holý. Jediný problém mám s princeznou, Kotrbová mi pro tuto pohádku přišla jako taková "pařezovitá princezna":-) ()

Nonna

Odjakživa mám z pohádky rozporuplné pocity - výprava, hudba, celková nálada, nakonec i loutky, vše to je fajn a má to tu správnou kouzelně pohádkovou náladu. Co se hereckého výběru týče - koncert Rosůlkové, Holého, Peška, nakonec i Štěpánka. Ovšem Jorga Kotrbová, koženě statující, celkově taková nějaká v obličeji deformovaná, s ošklivými zuby a nějak i přestárlá na mě už jako na dítě působila skutečně odpuzujícím dojmem. Takže jsem si vždy užila zlého krále, zachraňování zvířátek, ještě rybařícího krále a pak jsem od televize utekla. Zlatovlásku jsem si jako pilná čtenářka pohádek zkrátka představovala jinak a nechtěla jsem tuhle ani vidět. No a moje dcera to po letech zazdila rozklíčováním hodným puberťáka: "Co na tom jako mami nechápeš??? Paní režisérka jenom, jako manželka Jiříka nechtěla, aby se jí zamiloval do jiné. Tak vybrala takovou, kde to nehrozilo." :-) ()

cimrman2.

Jaká je životní role Petra Štěpánka Ordinace nebo Zlatovláska? Pro mě je to rozhodně nadabování Mekmisajla! Možná jsem tuhle pohádku až do dnešního dne nikdy neviděl celou a pociťoval jsem to jako podstatný nedostatek. Tak jsem to tam dnes vyslal a musím říct, že písničky hitují opravdu silně. I když je to v mnohých ohledech směšné a triviální písničky z této solidní hodinovky mají v mém srdci místo. Kromě písniček jsem se však spíše trápil. ()

yarghoul

Vždycky jsem chtěla její vlasy a pokaždé mě fascinovala jizva z modelíny na Jiříkově krku. A "soundtrack" jeden z pohádkově nejlepších. Teda aspoň pro mě. ()

Horác

Docela hezká pohádka. Na můj vkus je v ní moc písniček, naštěstí většinou pěkných. Ještě kdyby tak Zlatovláska byla větší krasavice... ()

KeiGe

Pěkná pohádka. Když jsem byla malá, moc jsem ji nemusela, protože se tam docela dost zpívá, ale teď si ji ráda pustím :) Možná jen ten konec s mrtvým mrkajícím Jiříkem byl na pohádku trochu přehnaný :D Pohádky kde jsou na konci popravení princové mě totiž lehce iritují :D ()

Nebe007

Tuto pohádku mám rád asi jen díky pěknému soundtracku a mluvícím zvířatům. Také mě vždy potěší mravenci, zlatá rybka, moucha a ptáčci. ()

v.indruchova

Líbí se mi rýmování a zpěvy. Oceňuji, že pohádka není samý novodobý efekt. Působí vřele a pozitivně. Ke konci trochu toho dramatu, hlavně že to není tak hororové jako dnešní pohádky, plné efektů a kouzel. Krásná příroda, kvalitní herecké výkony. Výborné pro děti. ()

RomanT

Doslovný přepis s dialogy na úrovni dětských říkadel, jediným autorským přínosem jsou písně, kterých je ale příliš a jen jedna stojí za zmínku. ()