Max sa zotavuje z traumatickej nehody, a tak vezme aspoň prácu bezpečnostného nočného strážnika v otcovom obchodnom dome. Práve vtedy sa mu začne zjavovať v tamojších zrkadlách mladá žena. Max si nie je istý, či sú jeho vízie vedľajším efektom práškov na spanie, alebo či sú skutočné. A tak si začne všímať všetky detaily ženy v zrkadle. Lenže potom sa jedného dňa ukáže, že niekoľko zamestnancov obchodu zomrelo a Max je podozrivý z ich vraždy. Musí s pravdou von - teda, že v obchode straší duch v zrkadlách - len tak môže dokázať svoju nevinu a zastaviť vyčíňanie prízraku. (TV JOJ)

Allien.9

Jak už jsem zmiňovala v komentáři k jedničce, zrcadla ve mně vždy vzbuzovala nepříjemný pocit. To ovšem na faktu, že se ve druhých "Zrcadlech" vytrácí i ta trocha mysterióznosti, nic nemění. Scénář nestojí za nic (nemohla si za to náhodou částečně sama?!?), Nick Stahl působí překvapivě nevýrazně, a i když to bylo uděláno dobře, odtrhávající se čelist byla přeci jen efektivnější než střeva vylézající z dutiny břišní.;-) ()

kingik

Remake korejského hororu "Into the Mirror" je nejlépe nesrovnávat s jedničkou. Aju na postu režie vystřídal rovněž zdatný hororový specialista Víctor García a dvojka si nepokrytě "vypůjčila" několik motivů z jedničky (noční hlídač, ruka obtisknutá na zrcadle z vnitřní strany, vraždění prostřednictvím odrazu v zrcadle). Kiefera Sutherlanda vystřídal Nick Stahl, který hraje Maxe, který zavinil autonehodu, při které o život přišla jeho snoubenka. Viní se z její smrti, dochází na terapie a nová práce nočního hlídače u jeho otce v obchodním domě, by ho mohla postavit na nohy. Jenže Max od nehody vidí v zrcadlech podivné vidiny a navíc začnou umírat zaměstnanci obchodního domu, protože zrcadla začnou tak trochu vraždit. Za tím vším je ztracená mladá dívka, která shodou okolností dříve pracovala v obchodním domě a zřejmě už není mezi živými. Její duch přišel potrestat všechny ty, kteří jsou zodpovědní za její smrt. Nečekejte už rozhodně žádnou působivou pointu jako z jedničky.Tentokrát se bez ní divák bude muset obejít a ani jsem ji nepostrádal. K mání je však více působivých vražd pro otrlejší publikum, solidní herecké výkony, odhalené poprsí Christy Carlson Romano a zajímavý psychopat v reálném ztvárnění Lawrence Turnera. A je docela možné, že po skončení filmu začnete trpět spektrofobií - panický strach ze zrcadel. ()

hladass

Zcela zbytečné pokračování, postavené na pár gore scénách, pitomém, lehce předvídatelném scénáři a naprosté absenci atmosféry... Přesně jak jsem očekával... ()

Sobis87

Už první díl nebyl kdovíjaký zázrak, v porovnání se jeho video-pokračováním si ho přeci jen už vážím o poznání více. Alexandre Aja měl oporu v kvalitních hercích, formální stránku zvládl více než dobře, gore výjevy byly zatraceně šťavnaté a v rámci žánru se jednalo o jasný nadprůměr. Mirrors 2 mají akorát tak nevýrazného Nicka Stahla, který sice v třetím Terminátorovi obstojně zahrál jako John Connor, zde se ale díky chatrnému (a patřičně provařenému scénáři) zmůže maximálně tak na pár vyděšených výrazů. Režisér Victor García vůbec neumí pracovat s napětím, film není vůbec strašidelný, a tak je veškerá působivost podívané stavěná na samoúčelné brutalitě. Řezání achilovek se mnou docela pohnulo, mord v koupelně taky není špatný (ubohá Amy Smart ve vaně v prvním díle však zůstává nepřekonaná...), ale hned první útok vraždících zrcadel mě díky stoické režii a otřesnému herectví dokonale pobavil a jen těžko jsem se bránil smíchu...v případě starší tvorby Petera Jacksona by se jednalo o pochvalu, u tohoto striktně vážného hororu to je však velký průser. Přímo amatérsky působily některé hrdinovy vize, mezi nimiž kraluje trikově naprosto nezvládnutý obraz dívky trhající si vlastní hlavu. Nebudu k filmu shovívavý jen proto, že je určen přímo pro video-distribuci, je to prostě nehorázná a žánrově nefunkční nuda s několika vyloženě trapnými momenty. ()

Kudly4

Vše je tu o stupeň méně kvalitní, než v jedničce, ale i tak je to stále slušná zábava. Způsoby vražd jsou parádní a slušně krvavé!!  No smrtí mohlo být ale klidně více. Sem tam nějaká nelogičnost, ale co. Dobrý Horor a i zde tu čtvrtou * napálím. ()

Campbell

Victor Gárcia pro mě není žádnej začátečník a jako béčkový tvůrce si podle mě vede dostatečně dobře, jen ten Hellraiser se mu nepovedl, ale Návrat do domu je kvalitní film a Arctic predator považuju za kvalitní průměrný béčko. Jen spodivemzrovna já jsem viděl zrcadla 2 až ted, ale tak můžu říct že se jedná o kvalitní film srovnatelný s jeho Návratem do Domu hrůzy. Bál jsem se že se nebudu bát, nakonec sem tam lekačka byla sice jsem se vyloženě nebál ale film občas lehce postrašil. Dál jsem se bál hereckého obsazení a to zejména Katta kterej nehraje zrovna v dobrých filmech nakonec jsem ho sotva poznal,, no a Stahl i když hraje občas dobře tu vypadá strašně, takže za bývalýho feťáka palec nahoru:-) Každopádně příběh stojí za prd takovýhlech námětů jsme tu měly miliardu. Pokračování se ale poměrně povedlo nečekal jsem nic extra ale nakonec jsem byl spokojen takže ty 3*, Garcio drž se, vykašli se za ty negativi za Hellraisera a pokračuj v duchařinách které ti celkem jdou. ()

iamek

Ale jo jako odreagovačka na noční usínání u TV Zrcadla 2 docela fungují. Samozřejmě to na první díl nemá ani trošku, ale aspoň jsem měl možnost vidět zajímavé úmrtí. Hlavně scéna v koupelně byla luxusní. ()

SeBig

Myslel jsem, že jednička je shit... pak jsem viděl tohle a beru to zpátky.. tohle je ten pravej shit. Děkuju filme, že si mě zasvětil. Jedna hvězda za slušný gore scény. Hudba Frederik Wiedmann, kdyby tohle někde hrál na živo, tak ho lidi ukamenujou nebo upálej za kacířství. ()

Nettrass

Na jedničku to nemá ani zdaleka, možná proto, že je to také o něčem dost jiném. Nicméně 47% je hodně málo. Účel - strach a napětí to docela splňuje.Kvalita jednotlivých scén je taky dost slušná, celek se bohužel trochu kazí a to nejen zoufalým hereckým výkonem Emmanuelle Vaugier. Nicméně minimálně 3* by si to mělo zasloužit. Tak zase pro jednou, běžný komentář :-). ()

eraserhead666

Ubrat levných a samoúčelných lekaček a nejednou levných digitálních triků v první třetině a trošku (a stačilo by opravdu jen trošku) znepřehlednit a zoriginálnit hodně předvídatelnou a čitelnou pointu ve třetině poslední, hnedle by to bylo lehce nadprůměrné pokračování horroru, který mě kdysi před lety mile překvapil. Takhle to, i navzdory poměrně promakaným mordům, zůstává pouze čistým průměrem. 2.5* ()

SOLOM.

Po zhlédnutí jihokorejského originálu a Ajově Zrcadlech, jsem se rozhodl svou pozornost věnovat i tomuto „volnému pokračovaní“, kterému se příliš divácké přízně nedostalo. Oprávněně? Asi jo, přitom si však myslím, že tento film Victora Garcíi není vyloženě špatný. V konfrontaci se svými předchůdci však tahal za kratší konec, to je jasné. Nejvíce mu ublížilo to, že se každý těšil na nějakou návaznost s tím, co se odehrálo právě v Zrcadlech, což se však nestalo. Scénárista jen okopíroval práce svých předchůdců, od každého si něco vypůjčil a mohlo se vesele natáčet. Jediným štěstím bylo, že do režisérského křesla usedl právě García, který z toho mála dokázal v rámci možností vyždímat alespoň trochu konzumovatelné podívané. Atmosféra tu však nebyla tak našlapaná jako v Mirrors, což bylo jedna z negativ, které tato dvojka byla. Naštěstí se tu objevilo několik slušně zpracovaných mord scén, čímž to alespoň trochu kompenzoval. Ony celkově ty speciální efekty nebyli zas až tak hrozné, jak někteří tvrdí. Já s nimi byl vcelku spokojený. O dost horší už to bylo s hereckým obsazením a hlavně s výběrem hlavního hrdiny. Nick Stahl není špatný herec, ale Kiefer Sutherland byl minimálně o dvě třídy lepší. To už by se spíše dalo polemizovat a srovnávat spíše s asijským originálem, který měl taky pár slabin. Nejen co se herců týče, ale i několika zbytečných / slabých pasáží a nudných dialogů. Mirrors 2 tak díru do světa neudělaly a už ani nikdy neudělají, ale nesouhlasím s tím, že by šlo o vyloženě špatný film. Viděl jsem už mnohem horší kousky, navíc se mi některé okamžiky docela dost líbili. Takže když zavřu obě oči a nebudu se dívat do zrcadla, tak tomu šoupnu průměrné ohodnocení a budu doufat, že neskončím podřezaný nějakým střepem…50% ()

Karamanlis

Vyhypovaná a masívnou reklamnou kampaňou podporovaná jednotka s Kieferom Sutherlandom ma svojho času príliš nenadchla, o to viac ma teda potešilo toto nenápadné video pokračovanie. Mirrors 2 je duchársky slasher s niekoľkými výbornými vražednými scénami a na počudovanie aj solídnymi gore efektami. Vytrasený "terminátorovec" Nick Stahl nikdy nebol hercom podľa môjho gusta a tento môj postoj k nemu sa už asi nezmení, oveľa viac než jeho nepresvedčivý herecký výkon ma však iritovali scenárové lapsusy, ktoré sa tu vyskytli a ktoré trochu kazia celkový dojem z tohto filmu. Napriek tomu však konštatujem, že Mirrors 2 je hororom, ktorý má grády... ()

ARI50

Zrcadla dvojka mě hodně překvapila a dost slušně potěšila a za to jsem rád ne vždycky je zrcadlo váš kamarád nevíte co a nebo kdo se za ním schovává. ()

JASON_X

Zprvu se mi to svou nekomplikovanou přímočarostí líbilo, mělo to mnohem blíže k originálnímu korejskému pojetí než první díl. A vraždičky byly velmi efektní. Nick Stahl byl ovšem pro svou roli naprosto nevhodně zvolený. A také mě značně znechutily jedny silikonové cecky jedné brunety ve sprše - takové věci mi přijdou mnohem hnusnější než vyhřezlá střeva nebo vyteklé oči. Nejhorší na filmu ovšem byla ta fádní a idiotská zápletka, která ke konci vypluje na povrch - naprosto mě otrávila a zbytek filmu už pak pro mě byl jen nudné utrpení... ()

Morholt

Zápletka a herci stáli za starou belu a i když Nick Stahl přehrával co se do něj vešlo, udělat s tim nic nemohl. Za pozornost tak stály jen jednotlivé scény, ve kterých si zrcadlová potvora vychutnávala své oběti. Ale to je málo. 30% ()

Caelos

Stejně nudné jako nudná jednička, kterou jsem dodíval asi na dvanáctý pokus. Tohle jsem zvládl napoprvé, ale stejně tomu nemůžu dát větší hodnocení (byť přiznám se, váhal jsem mezi jednou a dvěmi). Hodně mi vadil představitel hlavní role. Vlastně, tak nějak mi v tom byli nesympatičtí všichni. Zbytečný film, stejně jako Zrcadla minulá. ()