Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

elanista1

Celý príbeh stojí len na originálnom nápade, chvíľu to aj človeka baví ale časom to začína byť nudné. A nehovoriac o trápnom hollywoodskom chcení každú jednu scénu hrať na efekt a totálne sa vyprdnúť na realistickosť. Keď sa prvý raz zastaví čas na 0:01 ok, ale ak sa to stane ďalších 15 krát, tak už človek len prekrúca očami. Originálne, to nepopieram, ale príliš vzorcové aby to zaujalo po celú stopáž. ()

johnsnow

Perfektné scifi, slušná akcia, perfektne vytvorený svet kde boháči majú času po milú riť a chudobný sú nútený žiť z dňa na deň. Výborné avšak koniec som čakal taký veľkolepejší podľa mňa. Veru Niccol vedel točiť filmy kým sa nedostal k hostiteľovi a šups ho dole. Škoda. ()

yazik

Nápad vynikající, ovšem na scénáři se mohlo mnohem víc zapracovat, včetně zápletky a i celkového děje, což trochu sráží moje hodnocení. Film sám o sobě je dobrý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je v něm až příliš nevyužitého potenciálu, což mě mrzí. ()

m.xFuck

Justinovi se omlouvám, docela mě bavil. Amanda mě nevadila. Slaboučký a nahoru přihlouplý scénář ignorující elementární logiku a zdravý rozum už ano. Škoda, takhle je to opravdu slaboučké :( ()

Drozdo57

Nápad je výborný. Nehovorím, že z toho mohol byť nový Matrix, ale rozhodne to nemuselo zapadnúť tak, ako to podľa mňa zapadlo. Timberlake nie je hrozný. Rozhodne lepší herec ako spevák. Ale dať tomu poriadnu produkciu, do hlavnej úlohy ľudí s charizmou, nechať niekomu urobiť pamätný soundtrack a o tomto filme by sa veľmi dlho hovorilo. ()

petrsponar

Velice působivé,nečekal jsem jak až mě snímek překvapí především svou originalitou,protože hlavní téma,ta myšlenka je velice zajímavá..Justin Timberlake jakožto herec není špatný,hrál tu dobře,ale že by to byl výkon na oscara to zas ne,vyloženě hlavní dvě postavy měli nějaký ten charakter a dá se jim fandit,pokud se opravdu do těch postav dokážete vžít..Jednoduše 7/10 ()

Sefik

Nápad velice zajímavý, zpracování a výsledek zcela tristní. Směs naivity říznutá přeceděným výtažkem příběhu slavné gangsterské dvojice Bonnie a Clyde.A nebo to byla parodie? Do banky vjedu pohodlně autem, vezmu si co potřebuji, nikdo mě nezastaví anebo před ní zaparkuji sám jako jediné auto téměř na dopravní značce "Vyhrazeno ro zloděje". Nevím, za co dávám jednu hvězdu, asi za to, jak všichni z ghetta uměli běhat... ()

PetrJulian

Mám rád filmy s filozofickým přesahem, a mezi takové tento snímek patří. Vede k zamyšlení, něco divákovi přináší. Škoda jen určitých nelogičností, které dojem z filmu trochu kazí. Jinak ale přináší řekl bych i hodnotný filmový zážitek. Určitě doporučuji. Trochu lituju, že mi fim dva roky "ležel" na flashce, než jsem si ho pustil. ()

Vito_LePour

Pořád je to dost napínavé, skvěle napsané, velmi dobře natočené. Celý koncept myšlenky, že nemáme mrhat časem, který nám byl dán, stojí za zamyšlení. Nejvíce na celém filmu bych vyzdvihl konec, který je precizně vymyšlený a usvedčuje nejvíce rozporuplnou postavu z chybného myšlení. ()

Alex_01

Dobrý, někdy ale příliš zjednodušující a děravé. Často chybí nějaká expozice, background - např. jak se lidé metamorfovali do nového druhu film smete ze stolu hned v první větě tím, že se to prostě stalo a dál se v tom nehrabte. Pak tu je hlavní hrdina, pocházející z chudinské, sebepožírající čtvrti, který má ale vystupování odpovídající té nejurozenější aristokracie a poker hraje jako bůh - prostě to tak je neřešte to... Čekal jsem, že film bude metaforou dnešní doby, ale vlastně se jedná o zábavné co by, kdyby sci-fi spiknutí proti masám - filmík. Vytváří ale docela slušné napětí vždycky když někomu má dojít čas. Konec je pak docela divný. ()

cimrman2.

Justin Timberlake vypadá jako Marek Lambora a herecky se mi tady líbil tak napůl! Velký palec nahoru za námět. Čas tady nejsou peníze ale peníze jsou čas. Máme tu časové zóny (bohatší a chudší oblasti) a za mě dobře vymyšleno. S Amandou Seyfried netvoří Justin Timberlake špatný pár mě však jejich oťukávání více nepřitáhlo. Cilian Murphy hraje jako vždy skvělého záporáka. Dobré akční Sci-Fi se dá udělat i bez lítajících a bojujících oblud. Příběh nebyl ohraničen začátkem ani koncem a suma sumárum na více než 3 to pro mě není. Na pět to za mě fakt nebylo Dominiku :) ()

wowylgu313

Velmi povedený Sci-fi/Thriller. Rovnou to sem picnu... 70-75% jak prd. Skvělé obsazení v té době ještě funkční Timberlake a skvostný herecký výkon od Cillian Murphy celému filmu dodává na váze. Příběh je tu velmi dobře vytvořený a po zamysleni poměrně smutný. Protože co kdyby, někdy, někde v daleké budoucnosti... ? Ty hrátky s "časem svého života" kšefty, dýlovaní" v tomto podání baví. Pak tu máme x okamžiků kdy klepete prstem a tiše šeptáte "to dáš to dáš, no taaak dělej" (kdo viděl chápe) z čehož ae dostáváme do té emoční pavučiny, která vás donutí upustit slzu. (Když jsem to viděl poprvé tak i dvě) ()

koza3

Celkem příjemná futuristická akčňárna ovšem s průměrným obsazením. Justin Timberlake mě jako herec neoslovil a Cilian Murphy tady dostane pouze omezený prostor. Zrzka neustále běhá na jehlách, za což je kedna hvězda :-D Ale vážně je ta myšlenka a příběh zpracovaný hezky a určitě lze doporučit. ()

Dámské posily...

Dámské posily...