Nesmrteľní

• Česko Nesmrtelní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Predloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (viac)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (viac)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

kluzo

8. Kvety a Lucia - špatný herecký výkon milence hlavní hrdinky totálně pohřbil celý díl. Vůbec jsem mu jeho postavu, ani žal nevěřil. Jinak klasický námět bez nějakého překvapení. Celkově projekt zajímavý. Zatím jsem viděl jen 8. díl a ten hodnotím 2*. ()

cerbygerby

Prví díl s Langmajerem byl dobrej pak už to šlo z kopce a poslední díl projekt alfa tomu nasadil korunu... takže začátek vypadal slibně, ale další díly eeee..celkově tedy musím hodně dolu..jen jednu hvězdu ()

pouler

Živočišné. Jako všichni Slováci, Slovenky tedy. Ďábel popisuje sice podnikatele na slovenském venkově ale s jeho myšlením se můžu jako pražský kavárenský povaleč plně ztotožnit. Někdy je příjemné podívat se na "vidiek" ;-) ()

quixote

Chybějí kvalitní současné scénáře, takže se našlo řešení, i když nijak původní, Moderní předělávky klasiky většinou nedopadnou dobře, ale výjimky se najdou, což je i případ této série. Oceňuji také snahu točit něco jiného než x-tý detektivní seriál nebo nějakou rádoby sociologickou sondu do naší současnost. Hodně se mi líbí, že herci mluví svým rodným jazykem - žádný trapný a zbytečný dabing. Působí to naprosto přirozeně. ()

Tyna31

Zapnula jsem televizi a běžel díl Miluje nemiluje. Vůbec jsem dopředu nevěděla, oč jde, ale to, že je to Rozum a cit od Jane Austenové mi přišlo celkem brzy. Nebylo to špatné. ()

Valentt

Dlhá cesta domov - Je asi najťažšie pre herca zahrať človeka potuženého alkoholom. To čo predvietol Lukáš Latiňák bola úplná dokonalosť, tá chôdza, oči, tá reč!! Niet čo vytknúť. Treba vyzdvihnuť aj ženskú režisérsku stoličku a aj nápad potrestať chlapov práve krádežov auta. ()

giaruj

V prvom rade by som dal návrh rozdeliť celý "seriál" na samostatné TV filmy. Nielen na csfd. Mohlo radšej vzniknúť sedem samostaných filmov ako jedna veľký 700 minútový hibrid. Každý film je žánrovo aj hodnotovo niekde inde. Optika hodnotenia by bola spravodlivejšia. Ako celok, nápad i realizácia má poctivé 4 hviezdičky. Šancu dostala nová generácia i polozabudnutí herci. Filmy sa oveľa lepšie pozerajú so znalosťou literárnej predlohy. ()

Speck

Hodnotim Projekt Alfa. Vzdycky jsem mel slabost pro stylove prostredi a to jsem zde nasel, opravdu, jedna se o takove male slovenske sin city. Absolutne zde vsak chybi napeti a takova ta zneklidnujici nevedomost (od 20te minuty je jasne, "kdo je vrah"). Slabe 3*. ()

petisek

Po prvom diely boli pre mňa Nesmrteľní príjemným prekvapením. Náramok v réžii Emila Horvátha mal síce pomalší rozbeh, ale v polovici príbeh nabral grády a vykľula sa zneho celkom slušná dráma okorenená skvelou hudbou Richarda Müllera. Aj nasledujúce diely ma oslovili - či už scenárom, kvalitnou pôvodnou hudbou popredných slovenských hudobníkov, alebo neopozeranými hereckými tvárami, podávajúcimi úžasné herecké výkony (za všetkých musím spomenúť Stanislavu Pazmányovú ako Elenu v Ľúbi neľúbi). Po štvrtom diely "Fejs" zvyšujem svoje hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek - nedá sa mi inak - Nesmrteľní sú žiarivou hviezdou medzi slovenskou televíznou tvorbou a svojou kvalitou vysoko prevyšujú to bahno, čím nás inak kŕmia naše televízie. Škoda, že kvalita nie je ocenená tomu zodpovedajúcou vysokou sledovanosťou. ()

JK77

Fejs - nahodne som to prepol a nelutoval som, a ta baba je krasnaaaa. (Nika s panelaku, neviem kurnajs ako sa vola) Dlha cesta domov - Latinak je blazon a scena z Billy ma pobavila za cely stedry vecer ked to vysielali asi najviac ()

Dashiella

Projekt Alfa som musela dlhšie stravovať, no po skončení som mala prekvapivo dobrý pocit. Inak som videla doteraz len Dlhú cestu domov, klasika s humorom, na ktorom niet čo pokaziť. A Kvety a Luciu som pretrpela, to mi prišlo naozaj zlé... Nerada hodnotím seriály, kým nevidím všetky časti, a tento "seriál" je skôr súborom televíznych filmov, ale rada si ich napozerám všetky. Zatiaľ 5,3 a 1, čiže dobré slovenské 3. ()

Romanka89

Kontrola - Gogol se asi obrací v hrobě, to se moc nepovedlo. Projekt Alfa - jsem nadšená! Příběh Jekylla a Hyda mám velice ráda a film ho vůbec nezničil, naopak, měl úžasnou atmosféru a mile mě oproti předchozí Kontrole překvapil a Miro Noga byl vynikající. Jsem zvědavá na další. ()