Adam sa po smrti otca rozhodne dotiahnuť jeho vysnívaný projekt s výstavbou linky na vodný prameň a vracia sa žiť do zdedeného rodného domu. Návrat je spomienkami na detstvo, premýšľaním o vzťahu otca i matky, ale i pokušením v podobe stretnutia so starým rodinným priateľom Wágnerom. Ten mu dohodí milenku, krásnu a živočíšnu Hanu. I keď sa Adam neskôr skutočne zamiluje a ožení, Hana sa stáva jeho celoživotnou posadnutosťou. (STV)

Autogram

Námet o posadnutosti sexom je dobrý, ale scenár aj herecké výkony sú dosť biedne, niekedy až amatérske, okrem Juraja Kukuru. Vica Kerekes opäť mala úlohu, kde sa veľa nerozpráva, takže zvádzaním, úsmevmi aj telom, a horúcimi nahými scénami nič nepokazila, skôr naopak. ()

NinadeL

Diabol je bohužel příliš kontrastní, staví na dusivé atmosféře Tolstého novely, dokonce i takovým jako Zuzana Norisová přináší nevšední roli proti jejímu zaběhnutému typu, Kukurovi dává příležitost zúročit jeho vnitřního démona, ale bohužel stejně výrazný prostor zde získává také Éva Vica Kerekes, herečka, u které popularita roste přímou úměrou toho, kolikrát se před kamerou vysvleče. Tam, kde by postačilo méně, je zde maximum, kde by bylo vhodné přitlačit na pilu, tam není nic. Škoda. Minimálně z kontextu motivů z téhož díla ve filmu Když struny lkají (1930) bych očekávala vyváženější řešení. ()

mira007

Diabol díl z inteligentního temného slovenského cyklu Nesmrtelní má dobré obsazení ( Kukura numero uno ) a zkušeného divadelního režiséra, jehož rukopis je dost umělecký a o kterém je známo, že hodně svléká herečky, takže tady Vica Kerekes je dost času bez oblečení a ačkoliv to je hlavní ženská role, neřekne ani slovo. Potěšila moje oblíbenkyně Zuzka Norisová. Námět hodně zajímavý, ale ostatní díly cyklu Nesmrtelní se mi zdají divácky atraktivnější po stránce zpracování. ()