Elena, Mariana a malá Margaréta sú sestry. Po smrti otca sa v dôsledku dedičského konania musia vysťahovať z domu v meste a prenechať ho svojmu nevlastnému bratovi a jeho nepríjemnej manželke. Presťahovanie sa na vidiek, zvykanie si na novú realitu, ale i riešenie prebúdzajúcich sa vzťahov zvláda každá zo sestier po svojom: kým Elena sa snaží pristupovať k životu pragmaticky a pokiaľ sa dá s rozumom, Mariana sa riadi viac emóciami a citom. Každá z nich však miluje a túži byť milovaná... (STV)

Autogram

Príliš melancholický príbeh o dvoch sestrách a ich láskach, kde sa obidve nechávajú unášať životom a vývoj deja sa ponecháva akoby náhode. Nič poriadne sa neudeje, chlapi prichádzajú a odchádzajú a všetko očakávané sa presne tak aj stane. ()

mira007

Story o dvou krásných sestrách ( až je škoda, že Stanislava Pazmányová nedostala nikdy šanci ve filmu krom tohoto.), které mají štěstí v lásce asi jako já v kuličkách. Melancholická story, kde jsem si zapamatoval slovo Švejk jako označení pro Čechy a perličkou je vidět mladičkou Katarínu Šafaříkovou, kterou v ČR známe jako náhradu za Fialovou v První republice, ale tady vypadá překrásně a má supr hlas a taky si tu střihla hodně odvážnou milostnou scénu na louce . ()

NinadeL

Lúbi neľúbi je inspirováno jedinou knihou, kterou od Austenové snesu - Rozumem a citem. V tomto případě jsem vybavena nejen klasickou verzí s Kate Winslet (1995), ale též tamilskou s Aishwaryou Rai - Kandukondain Kandukondain (2000). Přičemž zasazení do jižní Indie nebo západního Slovenska považuji společně za velice nápadité a velice efektní, ovšem nijak neubírající na austenovské morálce a energetické víře v životní setkání s láskou. Proměna Kataríny Šafaříkové si zaslouží extra pozornost. ()