V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

anli

Skvělý román Michaela Connellyho z právnického prostředí je opravdu dobrým námětem pro film.A to zejména v případě,kdy je právnických filmů tak zatraceně málo,že ano?Opravdu jsem jich v paměti našel jen pár-"Vyvolávač deště","Čas zabíjet","Prvotní strach"a taky"Můj bratranec Vinny"(což je ale trochu komedie),takže jsem se hodně těšil,neb mám tenhle žánr rád.Je ale třeba ho uchopit pevně a divák musí být vtažen do víru soudních událostí a musí ho to bavit.Tady se to podařilo opravdu na jedničku,scénář Johna Romana je skvělý,precizní a má dokonalou atmosféru(i když vlastně žádnými extra nápady neoplývá) a režisér Brad Furman si s ním skvěle rozumí a je to opravdu znát.Z celého filmu dýchá dokonalá a autentická znalost soudního prostředí,postavy jsou neuvěřitelně živé,čemuž pomáhají skvělí herci-Matthew McConaughey je opravdu vynikající,stejně jako Marisa Tomei(která je ještě ke všemu stále okouzlující)a William H.Macy mě stále umí překvapit(nejen svým herectvím,ale i vzhledem).Celý film má spád,je chytrý a divák je pomalu vtažen do právního světa,vlastně spíš do"bahna právního světa"a zjišťuje,jak je právní systém nedokonalý a jak vše záleží na lidech.Evidentně tu vidíme rozdíl mezi"právem"a"spravedlností".A taky nám tenhle film odpovídá na to,kdo je ta sorta lidí,kteří se nazývají"právníky".Inu,odpovědět si musí každý sám a o tom tenhle film je.Přesto,že je napínavý a je to thriller,jak vyšitý,akčních scén se tu divák nedočká,což je moc dobře.Odvádělo by to pozornost od děje a režisér to moc dobře věděl.Osobně mě nejvíc bavilo dilema hlavního hrdiny"můj klient je vinen tím nejhorším zločinem a já ho obhajuji,co s tím?"Další debatu o etice odsunuji,neb by byla velmi dlouhá.Prostě jsem už dlouho neviděl tak skvělý a inteligentní,kriminální thriller.A ten konec-nádhera!Nepamatuji se,kdy mě konec filmu takhle překvapil.K absolutní dokonalosti chybí snad jen trochu víc zvratů a o něco zajímavější hudba,takže dávám obhajitelných 90% a doufám,že se do tohohle prostředí budu dostávat jen na plátně. ()

marvan

Hlavní padouch má blízko karikatuře a představa Hells Angels jako "pár správných metalových chlapů" jednajících podle mravního kodexu Rychlých svišťů je dnes neobhajitelný. Podobná klišé mohla obstát před časem. ()

terunka003

Napínavé, právnické, vychčionské, o penězích a vlivu, strach, vydírání, svědomí. Tohle se povedlo. I když začátek je takový celkem nemastný neslaný, začíná jako Kriminálka Miami, jenže co se děje poslední půlhodinu to jenom valíte oči a je vám jedno, že celou dobu jenom hovoří a nic akčnějšího se neděje. Děj celkem jednouchý, nijak komplikovaný. Herecké obsazení velmi sympatické, Matthew je k sežrání v jakékoliv roli a myslím si, že v tak vážné jsem ho ještě neviděla, on plakal, dámy, a vypadal opravdu strhaně. Hudba dobrá, pár namachrovaných vtípků, rodina a vztahy, přátelé a pistole. Tento film rozhodně není špatný ke shlednutí. „Je Vám vážně dobře, když to chcete udělat zadarmo?“ „Stálý zákazníci. Neboj se, příště jim to zase navýšíme.“ ()

Raven0

Haller je jedním z těch ostřílených právníků s ostrými lokty, co hlásí jednu hlášku za druhou, chlastá a dokáže vás vysekat i z té nejhorší šlamastyky. Co ho však od ostatních právníků odlišuje je to, že má svědomí a cit pro spravedlnost. Co si budeme povídat, počet takových právníků spočteme na prstech jedné ruky. Ale Obhájce je "jen" film, a zábavný film. Tak proč si lámat hlavu nad tím, zda jde o film realistický že? ()

venison

Po pomalém a nepřehledném začátku nabral film solidní tempo s neobvyklou zápletkou.. Znovu potkáváme dravého právníka z „Času zabíjet“ v podání Matthew McConaughey a rozmazleného zbohatlického synáčka jako ve „Velmi nebezpečných známostech“ Ryana Phillippe. Konec trošku pokulhával, tvůrci si mohli dát více záležet.. Příjemná zábava, ale je to ten typ filmu, který si nebudu za pár týdnů pamatovat :-( ()

elanius

A nech, šup tam s 5 :) ... poctivá robota, 0 minút zbytočností, 0 minút nudy. Niekedy bolo podobných filmov kvantum, momentálne mi výrazne chýbajú a často je potreba siahnuť po starších kúskoch. The Lincoln Lawyer rok 2011? Bravo :) ... 9/10 ()

noriaki

Bůh ví proč jsem čekal poetický film o idealistickém právníkovi, který zasvětil život pomoci lidem co se sami nedokáží bránit, ale dostal jsem proklatě chytrý thriller ze staré školy. A rozhodně si nestěžuji. Ve skutečnosti jsem přesně tohle potřeboval a ani jsem o tom nevěděl. Obhájce je zástupce žánru, který už jsem měl když ne za vyhynulý, tak za kriticky ohrožený. Soudních dramat se v poslední době moc netočí a přitom je jejich schéma tak nosné a lehce vypointovatelné. Tohle je navíc okořeněné o nový prvek, díky kterému má pořádné grády. Lincoln Lawyer má dvě hlavní devízy. Tou první je jeho nepředvídatelnost. Dějové zvraty přichází bez předchozího upozornění a i když se film tváří že jede po vytyčených kolejích, ve skutečnosti jsem neměl šanci odhadnout, co se bude dít dál. Druhým trumfem je Matthew McConaughey. Líbil se mi už v Tropické bouři, ale tady jsem z něho byl nadšený. Jeho Mick Haller má charisma, styl, nadhled, i psychologickou hloubku. Ostatní zůstali tak trochu v jeho stínu, což ale ve výsledku jenom podtrhlo jeho výkon. Perfektní retro, živoucí a uvěřitelné. ()

tnp101

Inteligentní právnická konverzačka s prvky thrilleru a po dlouhé době opravdu výborným Matthew McConaugheym. Žánrově film nepatří mezi mnou vyhledávané kousky, „Obhájce“ se ale od tematicky podobných snímků přece jen vcelku dost liší. Na člověka tu nečekají žádná klišé a nikdy nemá šanci odhadnout, co na něj v následující minutě čeká, avšak tím hlavním kladem je styl výpravy, který diváka nepřehlcuje informacemi ani v případě, kdy je jich potřeba sdělit velké množství v krátkém časovém intervalu. Nikdo ani na chvíli nezavře pusu, zvrat střídá zvrtat a přitom se neztratí ani maximálně uvolněný divák – samozřejmě za předpokladu, že jej sleduje po celou dobu. Je to zkrátka takový nenáročný chytrý film, jenž rychle vyprchá z hlavy, což je jedna z jeho mála slabin. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po nějaké době mi v mechanice přehrávače opět přistál Blu-ray vyrobený čistě pro náš region. To je patrné hned ze samotné hlavní nabídky disku, jež je zcela statická. Samotný obrazový přepis je zaznamenán v originálním poměru stran 2,35:1 a vypadá výtečně. Snímek byl natočen digitální „RED“ kamerou, která zachycuje takřka dokonalý záznam. Perfektní je samozřejmě ostrost i drobnokresba bez jakéhokoli šumu (až na pár záměrných výjimek), či zrna a ukázková je i kresba barev, černé i stínů. Vizuál je sice částečně stylizovaný (krémové barvy za občasného doprovodu mírně zelených, či modrých filtrů), ale celek působí maximálně přirozeně a nenarazil jsem ani na žádné kompresní artefakty. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER nijak zvlášť nenadchne, to však neznamená, že je špatný. Na výsledku se pochopitelně nejvíc podepisuje samotný charakter filmu. Od převážně konverzačního dramatu nelze čekat zázraky. Vše se odehrává především v předních reproduktorech a zadní slouží pouze částečně na reprodukování hudby, která stopě mimochodem výrazně dodává na dynamice a jako jeden z mála aspektů agresivněji využívá subwoofer, a poté také na vykreslení atmosféry okolí. Různých ruchů je napříč kanály rozeseto habaděj a výborně prokládají dialogy, které jsou reprodukovány bez sebemenšího zaváhání. Musím samozřejmě zmínit jednu výtku vůči „MagicBoxu“. Zahraniční verze disku disponuje 7.1 stopou, ale mám takový dojem, že rozdíly by byly v přímém srovnání nepatrné. Česká stopa ve stejném vysoko-definičním formátu zní na poslech srovnatelně, i když se mi zdálo, že mluvené slovo mírně přehlušuje nepatrné detaily konkrétních scén, které jsou v originále krásně slyšitelné. Samotný dabing není špatný, ale na originální znění nemá ani omylem. Žádné bonusy se na disku pouze nenacházejí. Zahraniční verze jimi sice nepřekypuje, ale to tu tuzemskou neospravedlňuje. Titul tak film prezentuje ve velmi vysoké kvalitě, ale to je vše. 50% ()

Pavlínka9

Na prvním místě pro mě tento film byl zajímavý hlavně svým vynikajícím obsazením, v čele s Ryanem Phillippem a Marisou Tomei. Marcy s dlouhými vlasy byl hodně neobvyklý ;) Celkově má film zajímavou zápletu, svižný děj - není to zbytečně dlouhé ani moc krátké a dobré vyvrcholení, ke kterému jsem myslela, že ani nedojde. Představa života advokáta, který většinu času svého dne tráví s řidičem v autě, ale bere za svou "dobře" odvedenou práci takové peníze, to bych si taky nechala líbit :) ()

Diego

Konečně si Matthew vzpomněl, že taky někdy natočil kvalitu jako Čas zabíjet a oblékl si oblek znvou..a udělal dobře :) ()

drake31

Ako obhájiť tento zážitok. Hneď na úvod sa patrí oznámiť že The Lincoln Lawyer nebol 100% film ktorému by som dal bez váhania plný počet. Ale pár aspektov si ma získalo a to už od absolútneho začiatku. Najprv to boli neskutočne štýlové open credits, potom to boli skvelé výkony všetkých účinkujúcich, a ešte pár štýlových vizuálnych vychytávok. Príbehovo ma to bavilo, celé to rýchlo odsýpalo, a koniec mi priviedol menší infarkt (prečo to musia robiť). Spokojnosť obrovská, a dá sa hovoriť aj o prekvapení pretože som aj napriek hodnoteniam nemal v tento film veľkú dôveru. Som rád že som sa zmýlil ... ()

hroubek

O tomto filmu jsem nevěděl skoro nic a proto byl pro mě velkou neznámou, ale pozitivní komentáře mě přesvěčily aby to zkusil a vůbec toho nelituji, protože se mě dostala sakra pěkná podívaná.Úvod mi malinko připoměl Ďáblova advokáta, ale pak už to byla oneman show Matthew McConaughey a je to jen dobře.Protože je konečně vidět, že má na to aby utáhl velmi dobré solidní drama místo, aby se plácal v jednorázových komedií.Hodně mě překvapilo, že se docela brzo odkryjí karty a víme pravdu.Některých filmech by to znamenalo konec všeho napětí a nudu tady to však posouvá příběh na jiný level, který je zakončen trochu křečovitě, ale přesto působivě.Zajímavý a inteligentní snímek, který trochu u konce ztrácí dech, ale McConaughey mu ho vrací zpět do plic. ()

KasparekZabijak

Dvě hvězdy - první za Ryana Phillipse, druhá za pár hezkejch záběrů L.A. který jak kdyby vypadly z GTA San Andreas, jinak nic moc prázdninovo - právnická tuctovka. ()

VasaX

Obhájce je hodně silné, hodně řemeslně propracované a hodně herecky zvládnuté krimi-drama. Je v něm cítit kvalitní knižní předlohu, dobrý casting a zvládnutý scénář i režii. A Matthew McConaughey je opravdu znamenitý. Bohužel i přes veškerý úžas a fascinovanost cítím, že dlouhodobé nadšení notně vyprchává a i přes to, že budu Obhájce dlouho doporučovat, jednou na něj přeci jen zapomenu úplně. Obhájce mohl být jistě ještě o hvězdičku lepší. Ale pokud vezmu v potaz nynější stav filmových výplodů a výpotků, je i tohle sakra úspěch. ()

Krustyburg

Jasně! Tenhle film vykresluje typického advokáta jako akčního hrdinu svého druhu. Možná je to tím, že dívat se na to jak tráví 95% svého času v kanceláři papírováním by asi většinu lidí nebavilo.. Je to dobrý film a nenechte se zmást 3,5*, to já dávám dobrým filmům.. Je to napínavý a dobrý drama thriller.. ()

Andreas83

Nejsem zrovna fanda filmů z právnického prostředí ale uznávám že Obhájce je jeden z nejpovedenějších filmů na tohle téma! Jedinečná zápletka doplněná nadprůměrnými hereckými výkony. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011