Všechno musí pryč

• USA Everything Must Go

Will Ferrell nevede zrovna řádný život. Kvůli přemíře alkoholu přijde o práci i o manželku, která mu vyhodila všechny věci na trávník před dům. Dá se zase dohromady? (TV Prima)

DavidS.

Malý pokec na trávníku odnikud nikam, který ztrácí hlavně ve své prosluněnosti a doslovnosti...Nicméně načrtnuté osudy postav, které se filmem mihnou, lze sdílet a jejich rozpravám o životě bez újmy naslouchat...A Ferrell příjemně civilní... ()

kolemjdouc

umí si to někdo představit v reálu??? O tom jak alkoholik k rozumu přišel a nasypal si popel na hlavu.Kdy v reálu alkoholici dávají vinu všem okolo jen ne sobě... ()

Cement73

Rozhodne to nie je komédia... a ani dráma, je to štúdia prechodu a pochopenia človeka, ktorý si až pod tlakom prúserov uvedomí, že jeho akože skvelý život nebol až tak skvelý a možno aj preto to celé zalieval litrami chlastu. Veľmi pekná pomalá melancholická štúdia, ktorá neurazí a vie potešiť svojou nenútenosťou. Ferrel konečne vo filme, kde sa netvári ako idiot a pokúša sa o reálnu postavu. Snáď to skúsi s Delillah (Laura Dern) :) ()

Illy

Zkrocený ožrala Ferrell v příjemném filmečku o ztrátě všeho. I když by to mělo být smutné, celou dobu jsem se culil a měl chuť na pivo a panáka..... ()

waits

Komorní a poměrně smutná podívaná, jako dělaná pro předpůlnoční vysíllání na páteční ČT2. Jenom to obsazení Ferrella spolu s anotací "komedie" bylo možná pro některé diváky matoucí a očekávávání musela být nutně zklamána.. Osud hlavnímu hrdinovi celý film dělá něco, co hezky popisuje anglická fráze "twisting the blade". Ferrell podává deptaného chlápka uvěřitelně, dokáže vzbudit sympatie a vykřesá pár zajímavých okamžiků. Nic světoborného, ale spolu s hudbou a pomalou, detailní kamerou jde o slušnou melancholickou podívanou, která citlivého diváka (škyt) pošle do postele s pocitem, že se těžké okamžiky dají překonat, i když je člověk hodný mamlas. A Ferrella ve vážných rolích mám rád, mohlo by jich točit víc. ()

KOZEL84

Trailer dost jasně napoví,že nepůjde o žádné Ferrellovo třeštění a pro důkaz,že komedie může být smutná nemusím chodit nikam daleko.Normální věc.Ferrell to vezme stylem Bill Murray,a že komik umí hrát není nijak překvapivé (bych řek že je to spíš pravidlo a Stranger Than Fiction,taky nebyla čistokrevná komedie).Stokrát viděné to je a není.Will je jen mírně doštoucháván skvělými vedlejšími postavami/herci a jinak si to srovnává sám (není tu žádný trapně pohádkový Bagger Vance).Jinak další letní-nezávislá pohodovka pro Čt2.Nic lepšího neznám.4 ()

heihatchi

Pár vtipných okamžiku se zde najde, zbytek byl pro mě dosti depresivní. Jinak Will tu napravujícího se alkoholika zahrál dobře, stejně tak se mi líbil ten malej kluk. ()

Rado-KE

Napriek zaradeniu tohto filmu medzi komédie, som sa za celý film nezasmial ani raz, resp. neregistroval som nič vtipné v ňom.Ferrell je rodený komik, to mu ide najlepšie. Nebol zlý ani v tejto dráme, avšak film celkovo zanecháva veľmi smutný a nudný dojem. ()

Rathalos

Komedia to nie je ani z daleka,taky uplne obycajny nenapadny film,no uplne si ma ziskal,zaujimavy namet,Will Ferrell to zahral fakt super a celkovo sa na to pozeralo velmi dobre,davam jednoznacne plne hodnotenie...:-) ()

Harts

To není komedie, to je smutné drama s kapkou naděje o životě, který stojí za hovno, tak či tak, ale naděje možná je. ()

Kingjiri

Nejlepší je úspornej hereckej výkon Willa Ferrella. Tím spíš, že vlastně pořádně neměl co hrát. Zbytek je už jenom taková omáčka, která má skvělý momenty (scény s Rebeccou Hall), ale většinou je nemastná neslaná. Byla by potřeba nějaká trefná pointa (použitej závěr vyznívá uplně do ztracena) a napsat víc dialogů o životě. Bavit se pohledem na týpka sedícího na svojí zahradě v křesle a s pivem v ruce lze totiž jen pár minut, nikoliv většinu stopáže, tři slabší hvězdy. ()

emdvojka

Život alkoholika je vždy poznačený smutnými príbehom. Problémy zalieva problémami a jeho čas mu pritom uteká medzi prstami. Tak nejako skončil i Will Ferrel v hlavnej úlohe o človeku čo skončí na úplnom dne, aby pochopil, že nikdy nie je neskoro začať od znova i keď za chyby sa platí. Všetci berieme Ferrela, ako komika, ktorý si tu strihol vážnu rolu a ide mu to. Bol to taký iný film odohrávajúci sa na dvore domu, nie moc záživný ale na druhej strane poučný a na ameriku trošku kritickejší ako by ste predpokladali. ()

kluzo

1* navíc za Ferrella, kterého jako šaška nemám rád a jeho projev mi připadá trapný, ale tady v dramatické roli mě asi o to více mile překvapil. Dokonce tak, že si myslím, že v tomhle případě doslova upletl z hovna bič. ()

josieaddms

Will Ferrell zahrál roli muže, u kterého jste se ani nedivili, jak je k němu osud krutý. Jestli platí že každý má to, co si zaslouží, tak u Nicka to platilo dvojnásobně. Koukala jsem na něj, samozřejmě se špetkou porozumění a soucitu, ale říkala jsem si, "choval si se jako idiot, tak tu teď zůstaň a změň se." Ovšem tenhle pohled na hlavní postavu dal filmu větší rozměr, a donutil vás přemýšlet. To fakt oceňuju. Vlastně jsem spíš sympatizovala s jeho ženou. Navíc se mu všichni snažili pomoct už od začátku, ale bylo v něm tolik hnusu že se nenechal. Fakt mě to hodně bavilo, a přišlo mi to dost přesné. Navíc byli velmi dobře zahrané i všechny vedlejší postavy, zvlášť ten kluk na kole ze sousedství, ten byl perfektní. Navíc na konci nenastal žádný happyend, ale pocit "je tady ještě co napravovat". Žádný sladký sentimenty, prostě realita. Film který mi určitě stál za devadesát sedm minut mého života. ()

mira.l

Jedna za Rebeccu, jinak škoda mluvit... hlavní "hrdina" sedí na předzahrádce uprostřed hromady bordelu, převážnou většinu stopáže chlastá pivo nebo hledá pivo... naprosto zbytečný film o ničem. ()

markyzgero

příjemný překvapení. od ferrella všichni čekáme, že sundá hadry a bude exhibovat, no tady předvedl vcelku charakterní výkon, zcela v intencích carverovskejch povídek a já tomu navíc rozuměl. v situaci, kdy se vám zesere život a vaší jedinou možností je tejden bydlet na ulici, je prostor pro popíjení pifčáků zcela pochopitelnej. do toho nepřátelská manželka, která se po vzoru mrs. colombo neobjeví na obrazovce ani jednou a kámoš, co vlastně neni kámoš...fucking life,fucking solutions...jen jedna poznámka- ačkoliv tam ferrell chlastá jedno pivo za druhym, nikdy neni na plech. stanislavskýho metoda tady moc nezafungovala. ()

dj_kure

Takovým hodně zvláštním způsobem je to celkově nezajímavý film na který se bez jakékoliv příčiny docela slušně kouká a kupodivu nenudí. O Ferrellovi si už asi do smrti budu myslet, že je notor, protože mu role sedla jak prdel na hrnec. Spíš takové drama na jedno použití který neurazí, ale nejspíš ani neuvázne dlouho v paměti. Zasmějete se max 1x. 61% ()

liberita

Nevadilo by mi, že nejde o typickú komédiu Willa Ferrella, na akú sme u neho už zvyknutí a že tento film má bližšie skôr k dráme. Čo mi však vadí je fakt, že počas filmu sa prakticky nič neudeje, život jeho postavy sa nikam nepohne a drvivú väčšinu filmu tak len trávi sediac na záhrade a popíjajúc pivo. Úplne by som chápala, ak by ste z nudy nevydržali film dopozerať do konca a ak predsa len sa snažíte nezaspať až do titulkov v nádeji, že sa to všetko niekam zvrtne a posunie, tak vás sklamem radšej už vopred a prezradím, že na niečo podobné budete čakať márne. ()

Will Ferrell zkusí drama

Will Ferrell zkusí drama

12.11.2018

Herec Will Ferrell (Megamysl, Táta je doma) je známý především z jeho komediálních rolí, to ale neznamená, že je mu drama úplně cizí. Naposledy si zahrál vážnou roli ve snímku Všechno musí pryč z… (viac)