Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

crackonosh

Jedna z nejoriginálnějších filmových kreací, co jsem v poslední době viděl. Tahle anarchistická kapela hraje na všechno možné a je to většinu času neskutečná zábava. Škoda, že filmu v poslední třetině těžce dojde šťáva a rozmělní se v podivnou blátivou věc bez pointy, která by byla adekvátní předchozím šedesáti minutám. I tak ale stojí za pozornost. ()

Silhouette

Nelidsky krutá nuda. Nepřipomíná to film, spíše řadu cool youtube scének, určitě velice povedených (zejména se mi líbila kompozice "Electric Love"). Uniká mi smysl filmu, kde naprosto chybí vývoj. Nerozumím proč jedna z hlavních postav filmu, který má oslavovat hudbu, nenávidí ji a na jeho postoji se přitom do konce nic nezmění. Nechápu smysl mnoha jednotlivých scén a detailů. Nevěřím, že dnes někoho překvapí tak otřepaná kuriozita, jako hudba zahraná na nehudebních předmětech. Příkladů takové hudby jsou tisíce - od vtipných amaterských videí na internetu po pravidelně objíždějící svět profesionální soubory jako STOMP či Einstürzende Neubauten. Samotný tento nápad se nedokázal unést celovečerní film. Nemluvě o tom, že nic zas tak alternativního či hlučného muzikanti v "Zvuku hluku" nepředvedli. Desetivteřinová "romantická linie" je už naprostý fail, já žasnu. ()

petin5

Při scéně v nemocnici- Doctor Doctor Gimme Gas- jsem se perfektně bavila. Námět a originální pojetí hudby je jedinečné a já nestačila zírat, z čeho se dá vytvořit muzika. Proto jsem byla trochu zklamaná ze závěrečného koncertu, čekala jsem trochu víc. Souhlasím, že 1. třetina byla nápaditá a zbytek nudnější, scénáristé podle mě mohli vymyslet krapet zajímavější konec, romantika je klasika, nikoho neurazí, ale ani nepřekvapí, nejspíš došly nápady. Škoda. Přesto hodnotím celkový dojem 4 hvězdami. ()

hero_bk

Pro člověka jako já, který si celý den vybubnovává různé rytmy prostřednictvím různých předmětů (většinou teda jen prsty a stolu) je tento film něco neuvěřitelného! Celou dobu jsem se neuvěřitelně bavil originalitou a bizarností jednotlivých vystoupení. Je sice pravda, že kvalita jednotlivých hudebních vystoupení se postupně snižuje, ale Warnebringova závěrečná světelná symfonie je zcela geniální. I motiv Warnebringovy hudební hluchoty se mi opravdu líbí, ač je absurdní a bizarní. Jeden z nejlepší filmů, co jsem kdy viděl! ()

kenileja

To, že se dá hrát téměř na všechno jsem si tak nějak uvědomoval, vlastně je to hodně primitivní performance, většinou ovšem s obrovským úspěchem, pokud tedy dobře zní. Takových skupin, které to provozují tu je hodně a já je vždy obdivoval. Nikdy bych ovšem nevěřil, že z takového námětu se dá vytvořit celovečerní film a hle, je tady. A je až s podivem, jak se tvůrcům podařilo děj vyšperkovat, zamotat do něj vyšetřování, rodinný život a samozřejmě hlavně ony specifické koncerty (které po "technické" čili "hlukové" stránce podle mně nemají chybu). Originalitu cením. ()

xenopus

Jako fanoušek ledasčeho, co vydává nějaký zvuk, zejména je-li harmonizovaný a perfektně zahraný, nahraný a reprodukovaný, musím mít tento film rád. Na film stojící na originálním nápadu svého krátkometrážního předchůdce se příjemně kouká. Zejména úvodních cca 25 minut je skvělých, pak ale jakoby režisér nedokázal přidat sťávu v místech, kdy hlavní "hrdinové" terorizují okolní spoluobčany a v kontrastu s tím ubrat pasáže mezi tím v kanceláři. Btw. taky jste nevěděli, komu vlastně "fandit" - tvůrci rozehráli několik linek (Amadeus×zbytek policistů, Amadeus×gang hudebníků-teroristů, Amadeus×bratr+rodina, Amadeus+Sanna=?), ale žádnou z nich nepřivedli k dramatičtější rovině. Závěrečné rozuzlení na střeše věžáku ve Stockholmu je spíše na efekt pro potěchu divákova oka a srdce, následuje epilog v koncertní síni a na tanečním parketu kdesi co má připomínat Karibik - jen coby dozvuk celého příběhu. No, zkrátka kdo má uši a umí poslouchat, musí být nadšen filmem i sountrackem, je vidět, že obojí dělali lidé, kteří hudbě a zvuku rozumí a kdo má navíc i mozek, tak si uvědomí, že zvuků je kolem nás přehršel - bohužel jsou nekoordinované, tudíž hlučící. Ale když se jim dá řád a rytmus, mohou vytvořit zajímavý celek - totiž zvuk hluku. A kdo má erudici ve filmové tvorbě, vytkne mj. plochost příběhu, místy nezvládnutou režii i střih nebo neschopnost zanechat hlubší dojem z filmu jakožto z celku (ale to byl možná záměr této vyzněním oddychové komedie). P.S.: Samozřejmě, že vidět tento film v dobré kvalitě - prostorový zvuk domácího kina či opravdového kina - je nezbytné. ()

Lavinia odpad!

6 bubeníků a ženská dělají akční umění, takže mlátí do všeho, co se namane, k tomu polda, co hudbu nenávidí, zjistí, že na co hráli už sám neslyší, tak jim dá zahrat na město a má klid. Debilovina. Rytmus není třískat do kdečeho, hudba též ne. Nejlepší na celém filmu byla reklama, tak smysluplná a napínavá. ()

Milda003

Co to je za picovinu? Od půlky jsem už nedával pořádně pozor o co tam jde.. a když přišli na řadu elektrické dráty, tak už jsem se těšil až bude konec... ()

Giron

Tento snímek jsem viděl jako mnozí na MFF v Karlových Varech. Možná to dělalo velké plátno, ale film jsem si neskutečně užil. Je velice kreativní, naprosto jednoduchá myšlenka dovedená ne přímo k dokonalosti, ale nejdál, co jsem měl zatím možnost vidět. Jakýkoliv milovník hudby, nejlépe fanoušek bubeníků, si tenhle film zaručeně užije. Za svoji originalitu a zábavnost 5 hvězdiček. Ještě jen dodám malé info k poznámce od uživatelky merissa, inspirace pro tu scénku vzešla konkrétně z písničky Branded. ()

bujnmi

Podivuhodné. Ne tak obdivu. Skupina šesti hudebních fanatiků spustí muziku, kterou jste ještě neslyšeli, (mě nejvíc vzaly dunící bagry, +1 za skvělý mix při přechodu z orchestrální hudby na tuto). Ať vejdou kdekoliv, ozývá se odtud nezvyklá, ale překvapivě dobrá, rytmická hudba. To je ale zhruba tak všechno, co se dá od filmu očekávat. Na začátku jsem pochopil, že Sanna chce své umění ukázat celému městu, tudíž mě jejich finálové číslo zklamalo (Mé představy o koncertu pro město jsou spjaty s Davidem Guettou rozpalujícím to na střeše mrakodrapu, ne nějaké brnkání na dráty kdesi v polích). Taky jsem neobjevil myšlenku filmu (pokud nějaká vůbec je). Má jí snad být zas nějaká reklama na ticho? Anebo policistův odpor k hudbě. Nejasně tu kontrastuje s hlavním účelem - přinést nevšední zvukový zážitek. Tento film je jiný. Ale já jsem ho nepochopil. ()

Arcipes

Seversky střelený, neuvěřitelně dynamický film. Syntéza monumentální vizuality a především dunivých experimentů „Six drummers“. Modlím se, aby tu šestici magorů napadla ještě nějaká taková šílenost. Mohla by ale být o něco šílenější. 4/5 ()

konysua

Když to malinko přeženu, celý film je o šesti bubenících, kteří v průběhu děje mají čtyři podivné vystoupení a to vše je obaleno v lehčím příběhu. Bez povedené role detektiva s nesnášenlivostí vůči hudbě by byl děj naprosto plochý a bezvýznamný. Kvalitní "instrumentální" hudba se zapřít nedá, ale radši měli udělat klipy, tak jako předtím. 6/10 ()

yaqwsx

Začátek filmu mě nadchl. Byl dynamický - díky propojení děje s hudbou. Jenže pak to začalo váznout, film přestal místy trochu dávat smysl, děj uvázl a... Nevěděl jsem o co postavám jde, o co se snaží a vlastně kdo je v tomto filmu "ten dobrý", který si zaslouží mou přízeň. Díky tomu mě tento film po velkolepém úvodu hodně zklamal. Ve výsledku to však není tak tragické. ()

boombang

První polovina filmu (včetně koncertu buldozerů) byla úžasná a trhala bránici a já jen žasnul, co všechno si ti Švédové dovolí. Pak to ovšem sklouzlo do nudy a nakonec se to rozplízlo úplně. Ale nevadí, tím spíš, že po hudební stránce je to pastva pro uši. ()