Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

Screenname

Krásná ukázka toho, že lze stále vymyslet něco originálního. Průběhrm filmu ale začíná úroveň klesat. Těžkopádný konec plný klišé dost ubírá docela zajímavému filmu, který je spíše pastvou pro uši než pro oči. ()

Seev

Originální, invenční, osobitý romantický (ano) film, kde nevíte, komu víc fandit a tak si jenom užíváte hudební jízdu. Koncertní turné prosím. ()

zdeci

Potenciál originality byl vyplýtván během 1. půle; resp. ta druhá hrála již na nudnou notu. Celkově však 70 %... Nej okamžik, asi, jak řežou toho tlustoprda do cemru ve špitálu, to bylo moc fajn :-) ()

Blazis34

Velice zajímavý snímek, který nemá podle mého obdoby. Nepřeberné množství hudebních vtipů a ukázek na co se dá originálně zahrát. Název je velice výstižný, protože zvuk hluku slyšíme každodenně, jen to prostě nemá žádný tón či beat, ale právě partička v tomto filmu nám dokázala, že se z toho dá udělat i zvuk s rytmusem. Musím uznat, že první polovina byla jasně na pět hvězdiček, spoustu jedinečných hudebních scén doplnily i zajímavé akce, ale v polovině druhé jakoby došel autorům nápad a film trochu upadá. Stejně i tak si Sound of Noise zaslouží čtyři hvězdičky za jedinečnou originalitu a fantazii. Je až pozoruhodné, co dokáží dnes lidé vymyslet. Dávám 85% - čtyři hvězdy. ()

CorvusBlek

První půlka velmi zajímavá, scéna v dodávce společně s muzikou geniálně souzní, ale postupem času se náboj vytrácí a místo gradace přichází unylost, strašná škoda ()

lobo87

Svieža hudobná komédia zo Švédska. Jemný anarchizmus, zaujimavá hudba, kvalitné herecké výkony, originálne nápady, ale chýbala tomu ešte väčšia nápaditosť, rebélia a aj podtext, preukázateľná motivácia či cieľ hlavných hrdinov. Hodnotenie mohlo byť o dosť vyššie... 65% ()

cerber

Takovou hru se zvukem jsem ještě asi neviděl, slyšet a pak vlastně neslyšet to co Amadeus slyší/neslyší bylo pro mě na dlouho nezapominatelný zážitek. ()

Fosgo

Malá filmová oslava hudby .....spíše té živočišné a spontánní než klasicisticky vyumělkované. Dostatečně vtipné dílko o policejním pátrání po zvukových experimentátorech.... provází jemná ironie, špetka romantiky i občasná hluchota. Hudbu lze tvořit všude - což tvůrci zdařile dokumentují - ve zvukově i obrazově strhujících hudebních skladbách, zahraných běžnými věcmi i v prostorech kolem nás. A nejlepší nakonec - zvuky i světly pulzující město ....je opravdu famosní hudební prostor. ()

mouzi

Stejne rychle, jak na zacatku snimek nabira obratky, tak je od poloviny stopaze ztraci. Bohuzel proti vyborne praci se zvukem a hudbou jdou trhliny v logice a celistvosti deje. 3,5* ()

jaqubko

Zvuk hluku je gýč. Gýč sám o sebe, ale aj gýč v rámci modernej kinematografie. Nemusí baviť každého, ale minimálne prvá polovica ohromí väčšinu. Potom sa film začne utápať v prkticky neexistujúcom deji a spolieha sa na svoju originalitu a gýčovitosť. Svôj cieľ ale splnil - poklepkával som si nohmi a pokyvoval hlavou do rytmu. To čo vyzeralo na papieri krásne a zaujímavo, napokon ale nebolo využité naplno. Logické kiksy sa dajú v tomto prípade ospravedlniť. 65/100 Videné v originále (švédštine). ()

whimsy

Z popisu by sa zdalo, že práve toto je jeden z tých filmov, ktoré sa mi "musia" páčiť. Ale nepáčil sa mi, pretože celý ten príbeh akoby vôbec nedržal pokope. Ako tu už bolo spomínané, samostatne tie scény fungujú, ale spolu tomu niečo podstatné chýba (dej, vzťahy medzi postavami, motivácia konania postáv, vtip...). Čo ma mrzí, je úplne nevhodne hrajúca hudba v pozadí, ktorá mi v niektorých okamihoch vyslovene vadila. Ak by bol tento film natočený niekedy v 40-tych rokoch, mohol by sa stať kultovou záležitosťou, ale v súčasnosti... Neviem. Ak sa chcete zamýšľať nad tichom, možno by bolo lepšie vypočuť si Johna Cagea a jeho "4`33``". (Rozhodne by to bolo kratšie). ()

tombender

-Haydn na mě sere.- -Policie, odhoďte buben!- Komedie o šesti hudebních teroristech, se kterými nakonec kolaboruje i polda, který je měl původně chytit. Bavil jsem se výborně. ()