V nemocnici sa náhodou stretávajú dve 70-ročné ženy. Axun prišla navštíviť bývalého manžela svojej dcéry a Maite sa stará o brata v kóme. Veľmi rýchlo zisťujú, že sa dobre poznajú – v mladosti boli najlepšie priateľky, hoci sú úplne rozdielne – Maite je úspešná učiteľka klavíra a precestovala svet, zatiaľ čo Axun vedie obyčajný život vydatej ženy v malej dedinke. Zakrátko začínajú na povrch tryskať 50 rokov potláčané city a návšteva nemocnice získava nový rozmer... (Filmový festival inakosti)

Sandiego

Když se spojí almodovárovská emocionální příběhová konstrukce s autentickým obsahem jednotlivých scén díky tandemu režisérů-dokumentaristů vznikne neopakovatelný a velmi silný zážitek, který dokáže z jediného pohledu či náznaku vytvořit citovou nálož. Opus magnum mladé baskické kinematografie a pro mě největší zážitek letošních Varů. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (80 egunean / FOR 80 DAYS / 80 dnů) - Kdybych nebyl tak unavený, nesoustředil se jen nato abych neusnul a dokázal si to více užít napsal bych nádherný, takto můžu napsat "jen" moc pěkný... - 9. 7. 2010 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 5. místo - 90% ()

jhrasko

Brokeback Mountain po 50rokoch, resp. červená knižnica pre pokročilých. Alebo i odpoveď na to, aké relatívne je označiť vlastný život za plnohodnotný. Zbytočných posledných 5minút ! ()

danliofer

Velmi civilně a citlivě natočeno téma lásky, jež jde napříč pohlavími i různými věkovými kategoriemi. Musím poděkovat organizátorům letošního MFF KV 2010, že tento nádherný film pustili zdarma přes filmový server MUBI a že o tom informovali na FB. Více takových počinů. Dnes jsem poprvé slyšela naživo baskičtinu... Prostě po všech stránkách silný filmový zážitek. Docela se divím, že to nikdo ještě nekoupil do klubových kin. Nebo jsem si jen nevšimla? ()

garp7

Obyčejný a naprosto uvěřitelný film, kterému nemám co vytknout. Příběh plyne tak hladce a přirozeně, že člověk nemá žádné pochyby o tom, jestli zrovna tohle je "normální". Pro mne jednoznačná jednička ve Varech. ()

billyador

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout..... ()

Sandcrew

Letos zatím nejsilnější zážitek filmového festivalu. Příběh ze života, až to bolí. Příběh příjemně plyne a 80 dní uteče jako voda. Skvělé vyprávění o tom, že láska pracuje v každém věku. Pro mě neskutečný emocionální zážitek. 10/10 MFF KV 2010 ()

Akaja

Film v baskičtině a ještě k tomu na super téma - jak se s láskou poperou sedmdesátnice, které nečekaly, že je ještě něco v životě překvapí. ()