U2 360° - Živě z Rose Bowl

(koncert)
  • USA U2 360 Live From the Rose Bowl (viac)
Hudobný
USA, 2009, 58 min (Special Edition: 131 min)

I když se skupina U2 na svém turné i letos vyhne naší republice, jejich příznivci si mohou na HBO vychutnat atmosféru koncertu v americkém Pasadena Rose Bowl, kde se sešlo více než 97 000 diváků, a který se přenášel přes stream na youtube.com do celého světa.  Konečně se dočkají i čeští fanoušci a budou moci zhlédnout poslední velké turné U2 s názvem „The 360° Tour“. U2 se sice při svém více než dvouletém turné opět vyhnou České republice, ale budou nablízku - například ve Vídni (30.8.2010) nebo v Mnichově (15.9.2010). Mezitím si můžete vychutnat atmosféru jejich koncertu na HBO a to vše v nebývalé kvalitě a s komfortem. Koncert se natáčel na 27 kamer v americkém Pasadena Rose Bowl, kde se sešlo více než 97 000 diváků, a přenášel se přes stream na youtube.com do celého světa, takže celkový počet diváků překročil 10 miliónů! (oficiálny text distribútora)

Torgal

K playlistu mám isté výhrady (moc nových vecí a chýba Pride), ale je to sakra ten najlepšie natočený koncert čo som videl. Produkčné kvality sú maximálne, atmosféra na štadióne výborná a kapela hrá v najlepšej forme, hlavne Edgeova gitara je neskutočná. A je to U2! To už človek rád prepáči aj tú Bonovu politickú agitku. 9/10 ()

dalziel

To najslabšie čo som od U2 videl a počul. Nevhodný playlist a zbytočné celoplanetárne plánovanie show vytvorilo tlak na kapelu ktorý bohužiaľ bol aj počuť na ich hraní. Toto sa im nestáva. Show ako taká samozrejme úžasná a ohromujúca avšak nie vždy je to všetko. ()

martyraz

Myslím, že stačí spomenúť U2 a nemôže to byť zlé !!! Toto bol jeden z mojích snov , splnil sa mi v Chorzowe(Polsko2009) a môžem povedať: tam spieval Bono lepšie. Ale velice príjemný zážitok Vás stretne aj s týmto koncertom(filmovým). Ked ste dosť empatickí, dokážete vnútorne prežiť to čo na kopncerte )). ()

tančísvlky

U2 je skutočne hviezda hudby v dlhej dobe a to sa nedá inak ako len zagratulovať jej spevákovi "BONOVI" k jeho narodeninám s číslom šesť plus nula. Je paráda ,že táto skupina a jej členovia sú už 44 rokov na hudobnom svete ... ()

jprmusic

Čím dokonalejší je produkce U2, tím se z koncertu vytrácí ta původní živočišnost a autenticita (viz například DVD Rattle And Hum). Je to velkolepá show, ale nějak v ní už nemůžu najít ty skvělý U2 z dob The Joshua Tree. ()

matow

Som fanúšik kapely už veľa rokov ale live som ich mal možnosť vidieť,počut až na tomto turné v Chorzowe-fantázia a koncert z Rose Bowl je medzi živákmi v mojej zbierke velmi vysoko:)Na tejto írskej parte sa mi mimo iné páči že aj po rokoch na špičke ich skladby znejú neošúchane a dôkazom toho je že dokážu vypredať najväčšie štadióny sveta behom pár hodín ako to bolo v tomto pripade. ()

Naghavi

Nejdelší turné v hudební historii si zasloužilo lepší Dvd, eventuélně doplněné spoustou bonusů v podobě skladeb, kterých nakonec odehráli přes padesát, nicméně ''Rose Bowl'' je výborný pro pořádání koncertů a ty davy lidí vypadají spokojeně...90 % za nedokonalý setlist... ()

VLADEK

Asi nejhorší záznam koncertu U2. Studené publikum, studený střih. Nechápu proč za tohle ČT v dnešní době utrácí peníze, když je youtube plné svělých fanouškovských záznamů. ()

Ashal

Dodnes si pamatuji, jak jsem si přivstal a kolem 2. hodiny ranní sledoval tento koncert živě jako stream z youtube, i když není tento koncert srovnatelný se ZooTV, pořád se jedná o jasný důkaz toho, co dělá ze skvělých kapel legendy. ()

Simaaja66

Jako pravověrný fanoušek U2 namlsaný DVD jsem vyrazil v říjnu 2010 do Říma na koncert. Po drobných peripetiich s lupenem jsem se na stadion dostal dostatečně včas abych nasál atmosféru stotisícového stadionu a pak to přišlo...byla to prostě nádhera. Veškerá má očekávání byla předčena a já si užil dvě hodiny naprosto dokonalé muziky se skvělým aranžmá a vším co k takovému koncertu patří....Díky U2!!....Jakmile bude možnost, určitě navštívím jakýkoliv jejich koncert. 100%. ()