Událost

• USA The Event
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (viac)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiálny text distribútora)

djcremo

Hodnotenie po prvých 6 častiach. Rozhodne zaujímavý počin, ktorý určite budem sledovať ďalej. Síce som sa zo začiatku v tom strácal, keď tam skákali od postavy k postave a z jedného času do druhého, ale nakoniec som sa zorientoval a už je to OK. Kamera mi príde niekedy taká divná. Niekedy sú také zábery, že mám pocit ako by ich niekto od niekade sledoval a ono nič a dosť to pôsobí potom zmätene. Ale čo sa týka deja a napätia tak to je už iná káva. Už sa neviem dočkať ďalších častí a toho ako to bude pokračovať. ()

Maxeller

Mno u prvního dílu jsem byl unešen ale asi po třech epizodách to opadlo ale asi sem nebyl sám, když se NBC rozhodlo po první sérii tento seriál zrušit. ()

shurin

Po prvním díle musím dát plný počet, do poslední minuty sem to viděl na 4*, ale ty "ufony" na konci, nebo kdo to zachránil jsem nečekal :D Každopádně jsem zvědavej jak to bude dál, zatím to vypadá na mix FF a Lost, což jsou podle mě jedny z nejlepších seriálu, na který se dobře dívá, ačkoli odpovědi na některé otázky nikdy nedostaneme, což bude nejspíš platit i zde, pokud se to pořádně rozjede. Hlavně ať to nedopadne jako FF, který zabily očividně velké náklady na výrobu. ()

blackperseus

Po 10tich epizódach 1. série: Na jar 2010 skončili dva moje azda najobľúbenejšie seriály: LOST a 24 a všetko naznačovalo, že reinkarnácia sa koná práve do tohto počinu. Úvod bol sľubný jako prasa... Ale v prvej dlhšej pauze seriálu tu vidím toľko nedostatkov, že ak bude v tomto štýle pokračovať aj druhá polovica sezóny, tak to bude bieda. Na ploche 10 dielov sme videli toľko zvratov a zápletiek, že je z toho jedna veľká, prevarená kaša, ktorá neprináša nič originálne a ani tú neoriginálnosť nejako extra pútavo nemixuje. Tu je nejaká havária v štyridsiatom piatom, tu je nejaké utajené väzenie, vražda, únos lietadla, vražda, psychiatrický ústav... a ja si tak po meliškovsky hovorím: "A čo já s tým spravím?" Ale to všetko by som zvládol s nadhľadom, tak ako som zvládol horeuvedených obľúbencov, keby nebolo najväčšieho zla tohto seriálu - POSTÁV! Príbehový model "sám proti všetkým" potrebuje pevný, rozhodný, nezničiteľný charakter typu Jacka Bauera alebo Jamesa "Sawyera" Forda, nie takúto srágorku, ktorá sa trasie od zimy, drkoce zubami a hapká a blúdi a vy len čakáte, kedy sa totálne nervovo zosype. Navyše keď sa od nejakej piatej epizódy k nemu pridá jeho láska, začnete pochybovať, kto vlastne v tomto vzťahu nosí nohavice. Ak aj pomlčím o hereckých (ne)kvalitách oboch hlavných predstaviteľov, musím ubrať z hodnotenia kvôli málo prieraznej línii v Bielom dome a kvôli pocitu, že akýkoľvek progres v pátraní podnecuje skôr náhoda či dobrodušné vedľajšie postavy, ako činnosť a dôraznosť ústredného páru. Pri posledných doterajších častiach som zistil, že mi je vlastne jedno, ako sa to bude ďalej s nimi vyvíjať a vďaka tomu (aj keď mám silné nutkanie) na viac ako dve hviezdy ísť nemôžem. Dúfam v rýchly a úprimný zázrak v nasledujúcich častiach... Po skončení: Takže seriál bol definitívne zrušený po prvej sezóne a ja si hovorím, že je to docela škoda. Rýchly a úprimný zázrak sa síce nestal, ale krivka kvality podľa mňa v druhej polovici stúpla (aj keď mohla viac). Príbeh sa konečne trochu ustálil a zintenzívnil, konečne bolo vidieť trochu tlaku v štýle "teraz alebo nikdy", Walker si konečne obliekol nohavice a tuším sa pri akcii už aj trochu menej triasol. Navyše brunetka bola oveľa lepšia spoločníčka ako predtým bloncka, dosť sa mi zamlouvala mytológia okolo Dempseyho, škoda, že tak veľa toho ostalo nedopovedané. Scenár síce miestami nabúravali donebavolajúce blbosti, napríklad pri prerušení akcie vládneho komanda obyčajnou policajnou hliadkou som išiel do kolien... Finále až na podobné "detaily" prebehlo v poriadku, cliffhanger zaujímavý, fakt by som bol zvedavý, ako s tým naložia v ďalšej sezóne... Už to asi nezistíme. Takže dvíham hodnotenie, ale na viac ako tri hviezdy to fakt nebolo. ()

Zelator

Po "prekusnutí" neuveriteľne povrchných a slabých hereckých výkonov dvoch mladých hlavných protagonistov (pekné tváričky, ktoré keď majú vyjadriť hlbšie emócie, je lepšie odvrátiť od obrazovky oči), máme pred sebou seriál s napätím á la Prison Break, navyše s veľmi zaujímavou príbehovou líniou. Dej seriálu (i keď pre väčšinu divákov sci-fi) spadá do projektu Disclosure ako súčasť postupného podprahového odhaľovania informácií, ktoré boli desaťročia utajované pred verejnosťou. Bude zaujímavé sledovať, ako z celej tejto zamotanej situácie nakoniec Obama/ Martinez vykľučkuje.. ()

tomas.malo

O seriále som sa dozvedel len nejakou náhodou, omylom :D Stiahol som, za 2dni pozrel som a zhodnotil som, že je veľká chyba že zostali len pri jednej sérií. Posledný diel, posledné sekundy seriálu prinesú vážne veľký a nečakaný zvrat. Čo sa seriálu týka, zápletka zaujmavá, je pekné ako postupne diel za dielom do seba zapadá jednotlivá prepojiteľnosť postáv, ako puzzle. Len spokojnosť, žiadne výhrady. ()

jarmil8

Forma seriálu je chytlavá a díly jsou vypointované tak, aby divák chtěl vidět další díl. Tato jednoduchá psychologie však funguje tak u prvních šesti dílů, odkdy se děj na chvíli dostane do hluchého místa a naplno vyjdou najevo nelogičnosti v jednání postav a slabiny scénáře (rezignace na věrohodnost mnoha situací). Tomu nepomáhá ani vyloženě špatný herecký výkon Sarah Roemer v jedné z hlavních rolí (Leila). Navíc se seriál bere až příliš vážně, takže některé scény vycházejí jako parodie sebe sama. Kladem je vývoj postav. Z domnělých klaďasů se stávájí záporáci a naopak. To vše podpořeno výbornými hereckými výkony většiny z herců. ()

xpavelo

Námět, nápad, zajímavá zápletka a svým způsobem originalita seriálu určitě neschází. Bohužel s přibývajícími epizodami ztrácí seriál na půvabu, díky zmatečnému přebíhání postav z jedné strany ke té druhé. Přesto je ve filmu dost akce, napětí i humoru a pokud jste navrh příznivci mimozemské civilizace seriál by neměl ujít Vaší pozornosti. 75% ()

macoslavek

jako každý scifi seriál, který vznikl v poslední době, má i Event myšlenku.. ale tím to končí. nevyužitý potenciál a místy až směšné zpracování. ()

PetrB

Zapomeňte na logiku, zapomeňte na jakýkoliv prvek překvapení. Tady najdete jen uchraptěnou dámu, prezidenta, který nepotřebuje plnit prezidentské úkoly, protože si hraje na detektiva a další nevyvinuté postavy nedávající absolutně smysl. Tohle dodívat stálo hodně sil. ()

Vsacan

Ted jsem se dodíval na první řadu tohoto seriálu. Podotýkám že jsem videl 11 dílů dva dny nazpět a 11 dnes. Doufám že je už druhá série. ()

mcamino

Luxusní seriál, z prostředí, které mě opravdu hodně láká, který měl podle mě obrovský potenciál. Otevřený konec první série, lákající diváky na sérii druhou, která se ovšem již nikdy nenatočila, je pro mě jedno z největších seriálových zklamání. Škoda. ()

Lollaa

Zajímavej a poutavej námět, chytne to a dá se zkouknout za pár večerů. Zvraty překvapení i nelineární časová linie dílu jak tu někdo již psal " PŘED TŘEMI LETY " " PŘED 23 MINUTAMI " " PŘED MĚSÍCEM " " PŘED 66 LETY " " PŘED ...... nebyly vůbec ku škodě. Jedné co mi vadilo byly některé nelogičnosti a obsurdity, ale i to člověk nakonec přešel. Konec pecka, doporučuju dokoukat. Hlavní cíl, záměr má sice konec, ale pokračování je i tak nasnadě. ()

litllewitch

Nechám to zatím na třech hvězdičkách, i když myslím, že to na 4 hvězdičky rozhodně aspiruje. Jenom je to zatím trochu chaotické a je tam moc postav a moc záhad. Bojím se, že to dopadne jako LOST ()

lord_zail

Možná budu předbíhat s hodnocením, možná se dost ukvapuji, ale po 6-ti dílech nemohu dát menší hodnocení. Sice začátek byl vcelku tragický a dost mě to odrazovalo od sledování, ale pak se to nějak ustálilo a to co mi vadilo na "pilotovi" nějak vyšumělo a teď nám NBC servíruje zatím výborný seriál se zajímavým tématem. Když se tu srovnávají seriály - LOST vypadali velice slibně a nakonec z toho vylezla blbost jak mraky, kdy jsem poslední 2,5 série (i když 5 byla vcelku dobrá) dokoukával "z povinnosti a zvědavosti, co z toho vyleze". Prison Break mě taky zezačátku nějak nebral a nakonec se z něj vyklubal jeden z nejlepších(pro mě) seriálů. Po první sérii zhodnotím znovu, zatím 5/5... Edit po první sérii: Zrušení Eventu považuji za zločin proti lidskosti, nechat nám takový konec je nefér a americká populace by se měla naučit využívat alespoň 1% své mozkové kapacity k přemýšlení nad skvělým seriálem, který není hloupý sitcom... :-( ()

Simaaja66

Viděl jsem zatím 17 dílů a není to špatné, ale pokud mám srovnávat z 24, tak Event rozhodně prohrává. I přesto 65%. Jen škoda, že padouch už vybouchl... Byl celkem vyrovnaným protivníkem americkým bezpečnostním agentůrám..:-D ()

newSami

Seriál, ktorý má veľmi silne vyprofilované osobnosti nielen hlavných postáv, nie síce úplne originálnu, ale zaujímavú zápletku s politickými i citovými hrami (niekedy až zbytočnými, chcelo by to o niečo viac akcie). Veľké plus si zaslúži to, že sa to nezvrhlo v prílišnú mysterióznosť, ako tomu bolo napríklad v seriáli Lost. Čo ma však dosť naštvalo, je (zatiaľ) nepokračovanie ďalšej série. Pretože mám pocit, že až v druhej sérii by mohlo začať ísť "do tuhého". ()