Událost

• USA The Event
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (viac)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiálny text distribútora)

toffy

Zhliadnuta 8 cast a ma to silne predpoklady, ze svoje hodnotenie este zvysim :)) 27.5.2011 - dopozerana posledna cast prvej serie a s polutovanim citam, ze serial konci. Velka skoda! Dviham zo 4* na 5... ()

Ragdoll

Po dosti nepodařeném a z části i amatérském úvodu, který se skládá, řekněme z prvních pěti epizod, kde musíte překonat spoustu negativních věcí, například přílišný zmatek a nezorganizovanost mezi jednotlivými epizodami a otravnými a častokrát nepřínosnými flashbacky, již na pohled nesympatické, bohužel hlavní postavy (prezident, Sofia), a spousta, spousta dalších. Pokud ovšem dokážete překonat tuto averzi jako já, a nebudete zcela spoléhat na nevalné první dojmy, dostanete se do alespoň částečného bodu zalíbení. Je pravda, že nebýt známého, který mi seriál doporučil a poté mě neúprosně nutil k jeho sledování, nejspíše bych na něj také zanevřel. A nyní jsem rád, že se tak nestalo, a to jednoduše proto, že jsem dospěl tak daleko, kdy už jsem sám a bez nechuti dychtil po dalších dílech a byl doslova nedočkavý. Pořád jsem viděl hodně nedostatků, nejspíše z důvodu absence vyšších finančních prostředků, takže ve finále je vše o hodně komornější, spousta efektů je otřesných, atd. Během sledování jsem si toho sice nevšiml, ale po dokoukání jsem četl jednu kritiku, ve které autor poukázal na fakt, že v Události není, opakuji není žádný humor. A já si uvědomil, že má naprostou pravdu. Ani jednou jsem se nezasmál, a to se i v těch nejnahořklejších dramatech vždy objeví alespoň trocha vtipu, který ubere část té tíživé a pesimistické atmosféry. Těžko z toho budeme vinit nedostatek peněz, tohle je chyba samotných producentů. No, dost pochybuji, že můj komentář někdo dočetl až sem, takže i když toho mám na srdci ještě hodně, je čas ho ukončit. A přeci jen jsem zklamán, že nebude druhá série. 70%. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý seriál so zaujímavou mytológiou, dobrým obsadením a zaujímavým príbehom, ktorý však žiaľ po vzore mnohých iných končí v tom najlepšom cliffhangerom, ktorý nedostal šancu na pokračovanie. ()

divak84

nazorný případ jak se nechat ošalit velmi solidním prvním (popř. i druhym dilem) abyste byli svědkem totalniho chaosu a strmé jízdy dolů. event má neskutečně magnetický začatek, relativně symp. postavu. ale pak to všecko ztraci pudu pod nohama stejěn jako flsfrwrd... oboje se zamotava do neskutečně trapne a nefungujici vaty, bez akce, plne očekavaných kroků.. ()

Orthank

Sľubne rozbehnutá sci-fi konkurencia nového V-éčka sa zubami nechtami snaží priživiť na momentálne populárnej emzáckej tématike. Po prvej "polosérii" ale dokazuje, že niečo z nej nakoniec možno aj bude. Trošku menej vykonštruovaných situácií a nejakú záhadu, pre ktorú by ma donútili sledovať ďalej, prípadne poriadne dohovoriť niektorým hereckým prejavom a je za čo obetovať tu trištvrtehodinku týždenne. Zatiaľ ako slušne podarený experiment na televízne diváctvo, možno chápať skutočne len ako....ehm....ako experiment. Za dverami druhá séria a ja sa radosťou nechám prekvapiť... ()

jasiska

Po prvých dvoch dieloch The Event vyzerá veľmi sľubne. Má to všetko - sú tu CIA, mimozemšťania, miznúce lietadlo, unesená priateľka, našité obvinenie z vraždy... Navyše je to dosť zaujímavo kompozične spracované. Ak seriál využije potenciál, ktorý prvé dva diely načrtli, máme sa na čo tešiť.__Po 9. dieli: zabíjajú to. Leila sa otravnosťou vyrovná Serene z Gossip Girl a celý ich útek pred políciou a hľadanie mladšej sestry je proste nudné, o kvázi mimozemšťanoch/cestovateľov z iného času/dimenzie stále nič nevieme a ešte aj tie charakter rozvíjajúce flashbacky sú čím ďalej zriedkavejšie. Dúfam, že si autori cez Vianoce premyslia, čo s tým chcú urobiť a vzchopia sa, lebo inak seriál dopadne ako FlashForward. ()

Disease

Jen další mimozemská invaze. Mládežník a mládežnice zachraňují svět a rodinné hodnoty. Trochu jim při tom pomáhá agentka FBI a prezident USA. Skončil jsem u 7. dílu, chtěl jsem dokoukat, ale když jsem na Edně zjistil, že jich není 10 ale 22, spokojil jsem se s přečtením shrnutí epizod, ztráta času. ()

Ondracius

Přehnaný seriál, který v každé epizodě musí mít několik objevených tajemství, nových skrytých spojenectví, zrad a uníků z neuniknutelných okovů, Nesmíme zapomenout na značné množství vzájemně propletených dějových linií a hlubších point, které jsou nám hollywoodsky naservírované díl po dílu. Tomu všemu nasazuje korunu poslední díl, kdy jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo plakat nad naivitou tvůrců. Nedivím se, klesající sledovanosti s každým dílem, ani že NBC seriál zrušila a nechce točit pokračovaní. Ale co, viděl jsem už horší věci:) PS: Sean Walker a jeho nevybíjející se MacBook s neustálým připojením k netu je na ránu už od prvního dílu. ()

Martin_W

Po první půlce jsem nadmíru spokojen/ý. Nápad a hlavně dějová linka je excelentní. Mám raději díly, kde se více řeší pátrání Leily a Seana, než Prezident & vláda vs. "Mimozemšťané".. Zatím nejslabší díl: 107 | I Know Who You Are. Obrovská škoda, že seriál zrušili, protože jsem si ho hodně oblíbil.. Tak snad zase někdy příště u podobného seriálu.. 98% ()

Peca7

Bohužel po skvělém pilotu, který byl u mě na jasných 5 hvězd, přišel neuvěřitelný sešup kvality dolů. Po tak šestém dílu jsem snížil na 4, u desátého na 3. Seriálu dám šanci do konce série a tím nejspíš u mě upadne v zapomnění ()

Maslord

Myslím že "The Event" trochu kopíruje scenár iného úspešného seriálu, síce "Lost". Ale to je v dnešom seriálovom svete asi pochopiteľné. V Prvom diely máme možnosť stať sa svedkami navodenia záhadnej atmosféry plnej rýchlych zvratov hlavne za použitia retrospektívneho deja. Príbeh je rozdelený na tri dejové línie, ktoré sa v závere stretávajú, čo vedie samozrejme aj k vyvrcholeniu celej prvej epizódy. Na oslave pri pláži, je prezident USA dôrazne vyzývaný k zrušeniu vyhlásenej amnestie pre väzňov držaných v utajovanom arktickom tábore, na čo však nehodlá pristúpiť. Dochádza k náhlej evakuácii. Jej dôvod je každému ihneď jasný, keď sa nad morom objaví rútiace sa lietadlo približujúce sa ich smerom. Krátky moment pred kritickou zrážkou sa pred lietadlom zhmotní dimenzionálna špirála, v ktorej zmizne. Všetci sú zachránení a určite hlavne šokovaní, nastáva otázka čo sa vlastne stalo. Pilotný diel nabáda diváka aby zhliadol pokračovanie. Toľko očakávania pred druhým dielom. Po ukončení prvej série, teda 22 dieloch mám zmiešané pocity: na jednej strane som zažil pár sklamaní vďaka nedotiahnutým detailom v deji a priebežne sa z hlavného hrdinu stáva ďalší MacGyver. Na druhej strane som trošku zvedavý čo sa stane, ale tak už sa to ku koncu sérií robí, aby diváci čakali na pokračovanie. Tu do hry ale vstupujú producenti a dávajú jasne najavo nespokojnosť so sledovanosťou: seriál je zrušený, rokuje sa o odkúpení inou stanicou. ()

maty39

Guláš míchající do sebe největší seriálové hity poslední doby. Přestože měli tvůrci k dispozici nižší rozpočet (nebo to tak alespoň vypadá) a mezi hlavními postavami není žádná vysloveně sympatická, nebo nosná postava, tak jsme hned od začátku zahlceni tolika dramatickými sitacemi a zvraty, že prostě nedostaneme šanci nudit se. Tempo je zběsilé a některé zvraty jsou výborně, ale já osobně říkám: NEKOUKEJTE NA TO. Závěrečný zvrat totiž přinese mnohá očekávání, která však zůstanou nanaplněná díky zrušení tohoto seriálu. PS: Logiku v tomto nehledejte a nad některými situacemi je lépe neuvažovat (ale to je snad standart u 99,9% žánrových kolegů - tady je to jen očividnější). SPOILEROIDNÍ PS2: Divné je, že o přeměně jejich hvězdy na supernovu museli vědět dlouhá staletí (to se opravdu nestane do pár týdnů) a nic neudělali. Mohli si tu svojí planetu přesunout k nějaké vhodné hvězdě už před staletími. Konec spoileru ()

ddf76

Mix Akta-X a FlashForwardu. Prvni dil trochu chaotickej, uvidime jak si povede dal. P.S Skoda, ze serial po 1.serii stopli. Zaver prvni serie velmi dobry s vybornym dejovym potencialem ve druhe serii. Velka skoda :(. ()

Money_too

Tak trochu V, tak trochu LOST, vizuál jak 24 Hodin a konspirační teorie jak z Akt-X.. zatím není špatné,ale jestli se nezačnou dít větší zvraty,tak tento seriál po sezóně končí... Komentář doplním až po shlédnutí celé první řady... ()

nessbeal

Velmi lutujem, ze tento skvely serial nedostal dalsiu seriu a museli ho takto ukoncit, kazdopadne ked budu aj v buducnosti zabijat taketo serialy, tak budeme pozerat Kriminalky do nekonecna. ()

Dogmeat

Musím se přiznat, že jsem skončil v půlce první série a dál nepokračoval. Ne, že by mi jednotlivé díly přišly nějak moc nudné, docela mě bavily, ale po každém díle jsem měl čím dál menší chuť si pustit další. Teď už je to snad půl roku, co jsem skončil s devátým a stále jsem nenašel chuť si pustit desátý. Takže pro mě asi konečná a asta-la-vista. ()

Ben Nevis

Pilot zaujal a správně namlsal na pokračování. Akorát doufám, že nebudou pořád tak splašeně lítat v čase. Některé flashbacky měly smysl, některé vypadaly jako umělecký záchvat režiséra, který chce za každou cenu zaujmout. Edit po konci sezóny: srážím hodnocení na 4/10, protože horší sci-fi seriál jsem už dlouho neviděla (může konkurovat V). Emzáci si říkají lidskými jmény, ale lepší než aby si říkali mezi sebou Návštěvníci jako ve V. Postupem sezóny záhady jsou vyřešeny a jde už jenom o akci a pochybnou morálku. Děj je předvídatelný a motivace lidí i emzáků se mění podle nálady scénaristy. Logických děr tu máme víc než kráterů na Měsíci. ()

Raziel_cz

Čtyři hvězdy, pilot skvělý, druhý díl mírně ztratil tempo, ale třetí byl zase natolik nabytý, že všechno dohnal. V závěru sedmého dílu jsem leknutím poskočil na židli. ()