Lososy v Jemene

• Česko Lov lososů v Jemenu (viac)

Urobte nemožné možným.
Britský expert na rybolov a vládny zamestnanec Dr. Alfred Jones má mnoho dôvodov na to, aby bol spokojný. Napriek tomu má pocit, že mu v živote niečo chýba. Nečakane ho požiadajú, aby sa zapojil do bláznivého projektu, ktorého cieľom je zaviesť tradíciu športového rybolovu lososov v Jemene a vybudovať pre ne rieky. Fred myšlienku považuje za nezmyselnú a okamžite ju zavrhne. Projekt ale upúta pozornosť niekoľkých britských politikov. Dala by sa tak odviezť pozornosť médií od nepríjemností, ku ktorým na Strednom Východe došlo. Fred je donútený, aby odsunul svoj rozrobený výskum a namiesto neho začal premýšľať, ako preniesť desať tisíc lososov na púšť – a presvedčiť ich, aby tam plávali. Celý bláznivý projekt sa zrodil v hlave vizionárskeho a mierne excentrického jemenského šejka Muhammeda, pobožného a bohatého muža, ktorého láska k lovu lososov a silná viera v nemožné, nakoniec Freda nadchnú. Keď sa neskôr stretne so šejkovou elegantnou a krásnou správkyňou majetku, trhlina, ktorá sa objavila v jeho usporiadanom živote, sa ešte zväčší. A keď sa spolu vydajú na neobyčajnú cestu viery a rybolovu, nesmelý doktor Jones v sebe objaví zdroj dôvery, lásky a hrdinstva, ktorý zaskočí nielen jeho samotného. (TV JOJ)

ren-g

Jsem z toho trochu zklamán. Mám rád britské filmy, mám rád britský humor a doufal jsem, že by se mi film mohl líbit. A on se mi líbil, tedy lépe řečeno, ne jako celek. Ke konci už zbytečně začal upadat do takové té obyčejné hollywoodské romantiky, kdy ztratil svou lehkost a vtip. Kdybych měl hodnotit úvodní hodinku, ve které se teprve o jemenských lososech jedná a vše se připravuje, (skvělá Kristin Scott Thomas) tak bych neváhal jít výš, takhle je to jen nadprůměrný film. Ale netvrdím, že se na něj nedívalo dobře. ()

Linsang

Velmi příjemné překvapení. Kdyby nebylo druhé půlky, ve které jsem se občas lehce nudila, bylo by to za plný počet. Rozjezd parádní, komediální linie filmu nemá chybu a klidně bych si s ní vystačila. Kristin Scott Thomas je dokonalá a její chaty s premiérem jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Romantická linka mě až tak nepřesvědčila, i když to mezi Ewanem a Emily slušně funguje. Celé to dění ohledně jejího zmizelého přítele si ale mohli odpustit. Celkem zbytečná vata... Celkově spokojenost, bavila jsem se chvílemi velmi hlasitě. Zásluhu na tom má především fakt, že já Brity prostě žeru :-) ()

Alchemilla

V podstatě tuctový romantický příběh s tuctovými dramatickými prvky a rádobyfilozofickými vsuvkami. Ale Hallströmova poetika mne baví, a tak moje očekávání bylo z velké části naplněno. Mezi Ewanem McGregrorem a Emily Blunt to jiskří, líbí se mi neokázalé herectví Emily Blunt a když se na scéně objeví Kristin Scott Thomas, snímek získává švih a šmrnc. Škoda, že film nevydrží s dechem, a tak se jednoduše stane, že za vrchol filmu považuji zcela jiné místo než měl původně na mysli scénárista. 70% ()

Jurcekk

Keby tam nervali pridrbaných teroristov ( otáčajú koliečkami v priehradnom múre jak v bondovke s connerym), bolo by to vydarené love story okorenené skvelou Thomas. ()

tata22

Už třetí den přemýšlím proč se mi ten film líbil. Teď už to vím díky komentáři od "Gemini". Souhlasím bez výhrad, lépe bych to neřekl, natož napsal. Díky. ()

Alvin

Ewan McGregor jako kabinetní věděc, zprvu tvrdošíjně odmítající zapojit se do bláznivého projektu, je prostě zábavný. To samé platí o Kristin Scott Thomas, šéfové vládního PR, která s energií parního válce projede kudy se jí zlíbí. Emili Blunt sice není moje top favourite herečka, ale pro doplnění romanticke lovestory tu jaksi musí být. No a pak tu máme sice těžko uvěřitelného, ale o to víc charismatičtějšího šejka s jeho filozofickým nadhledem. Dohromady to funguje jako příjemný a zábavný film na sobotní odpoledne, který ocení nejen vaše partnerka. ()

DirtyDozen

A mě to bavilo! Přemoudřelý šejk mě sice štval, ale bylo to dobrý. Co mě zaujalo bylo, jak ten voják přenechal svou dívku chlapovi, který ho urazil...strašně srdečnej člověk, až tak, že by to snad nikdo neudělal...Ale je to film, že? ()

morgan1987

Neuvěřitelná nuda... Min. první polovinu filmu jsem bojovala s tím, abych neusla. Nebýt ve filmu Emily Blunt, nejspíš bych to ani nedokoukala... Závěr filmu už byl o něco snesitelnější, ale celkový dojem je takový, že jednou a stačilo... ()

ragtime

To nejde inak. Ewan McGregor je sympaťák až za Škótsko a Emily Blunt je očarujúca ako vždy. A multikultúrny presah o ľudskej znášanlivosti nemohol byť podaný krajšie a bez zbytočného pátosu. ()

joemikes

Konečně sympatický, pohodový film s příběhem a mými oblíbenci. Emily jako dravá sekretářka z "Devil wears Prada" a charismatický, zasněný kliďas McGregor z "Islandu". Já to věděl, že tescovácký rybičky nejsou z Modrý laguny ;-) ()

teniska.vans

Doktor Alfred mi přišel trochu retardovaný ,jemenský šejk ze sebe chrlil žaludek zvedající moudro za moudrem a oba by se nejraději společně dívali po večerech na rybí porno. ()

robbez

Poněkud naivní (hlavně představa osvíceného arabského šejka), ale zároveň mile vtipné, originální a citlivě dojemné. Film je obecně určen romanticky založeným ženám (případně mužům). ()

demovka

Chápu film jako snahu trochu sblížit nás a další západní země s mentalitou a zvyky muslimského východu. Hlavní představitelé se mi líbili, ale k sobě se nehodili. Ewan mi k Emily nesedl. Ani její nápadník voják mi k ní nesedl. Ani jsem Ewanovi nevěřila odborníka na rybičky atd. Ona byla opravdu výkonná a velmi dobrá asistentka celého projektu a nápadu. Tzn že byla velice dobře zahraná. Charismatický Tom Mison byl dobře vybraný i zahraný, ale některé jeho repliky mi přišli až příliš patetické. Kristin má ode mě opět jedničku s hvězdičkou, do politiky bych ji poslala hned. ()

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)