Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Ondr@932

Jsem v šoku! Absolutním šoku! Neboť po jedničce, která mi akorát zkazila náladu, tak zde u dvojky to je pravý opak! Náladu mi to zvedlo! Nechápu to, to jsem opravdu v žádném případě nečekal. Takovou pecku! Jak je to možné ? Že by to bylo tou změnou režiséra ? Těžko říct ... Zas Matthew Vaughn je daleko zručnější režisér než Jeff Wadlow, takže opravdu nevím, v čem se stala chyba. Těžko říct. Každopádně dvojka mě moc příjemně překvapila. EDIT : Po druhém shlédnutí navyšuji na 5* - je to pecka ! 90% ()

Blaogranas

Dvojka se dá srovnávat s jedničkou asi stejným stylem, jako že Dave je sexy típek. Neříkám, že jsem se nepobavil, ale jestli bude další díl pokračovat stejným tempem, tak to bude na zblití, jako když vás někdo zasáhne "blicí tyčkou" (viz film). Smutné, když z asi tisíce "superhrdinů" je sympatická jedině Hitgirl, ostatní nejsou k smíchu, ale bohužel k pláči! ()

dakarin

Velké zklamání. Jeff nemá cit svého předchůdce. Dvojka je samoúčelně hrubá, veškerý odkaz jedničky je hodně stupidně promarněn :-( ()

Torgal

Citeľne slabšie ako parádna jednotka, ale po nepresvedčivých upútavkách som čakal niečo omnoho horšie. Wadlow sa úporne snaží nadviazať na ducha Vaughnovho prvého dielu, no je to snaha síce sympatická, ale celkom upachtená. Ľahkosť sa stratila, ale aj temnejší tón a vážnejšie témy filmu celkom sedia. Čo mi už sadlo menej bola Chloe Moretz, ktorá z toho rozkošného dievčatka jednoducho vyrástla a aj jej herecký prejav bol prinajlepšom rozpačitý. 7+/10 ()

Jakubik

Častokrát jsem musel u filmu dělat jednu věc a to je zívání. Už jednička byla tak tak průměrná ale tohle už je bohužel a level níž. Ve finále se dá napsat to samé co v případě jedničky akorát už je to opravdu nevtipné a neoriginální. Jedničku jsem bral s nadhledem a musím teď uznat, že byla celkem originální tohle už je jen laciná kopie… ()

michald99

Druhý Kick Ass to má těžké už od začátku, kvůli velkému očekávání, které zavinil úžasný první díl. Kick Ass 2 samozřejmě všechno zdvojnásobuje - tak jak to dělají všechny druhé díly. Je tu víc holek, víc akce, víc sprostých slov, víc brutality, víc záporáků i víc hlavních hrdinů. Ale příběh frčí rychle, nuda je najednou sprosté slovo a najednou je konec a vy zjistíte, že jste se právě podívali na brilantní film ve své kategorii, kterému se dá vytknout snad jen to, že není delší. ||90%|| ()

towstit

Strasny minusom je pribeh ktory je sam o sebe uplne trapny, predvidatelny a vo filme mam pocit ze hra druhe husle. Ale je to stale zabavne, krvave, nenudi, hit girl je samo o sebe ikona a kick ass konecne neposoboil ako uplny retard. Za mna spokojnost. ()

mirecek

Mně ta dvojka příjde vtipnější. Zatímco jednička byla jen trapná, tak dvojka už je asi tak trapná že se tomu i zasměju... Ale pořád v těch filmech nevidím žádný napětí nebo cokoli co by ten film dělalo koukatelnym. ()

Whitebeard

Hell yeah! Kdo zbaštil jedničku, pro toho bude dvojka další pokoukání. Tuna hlášek, u kterých cukají koutky, další tuna u kterých se fakt člověk zasměje. Superhrdinové proti Superpadouchům. Oproti jedničce už jsou tu bohužel i některý trapnosti, takže hodnocení určitě nižší, jak u prvního kousku, ale pořád slušný 4*. ()

kuces

Tak hrozné pokračování jsem dlouho neviděl. Ubulená nuda, snažící se krví zamaskovat neschopnost režiséra i scenář. ()

Harry_

První třetina je klasická teenage komedie, ale brutalita likvidace prvních mrtvých mě až překvapila a začlo se hrát na vážnější notu. Ujetý nejsou ani tak kostýmy samozvaných hrdinů jako situace, kdy se šest policajtů netrefí do polonahé kulturistky s implantovaným automatickým dávkovačem testosteronu. Ten rozptyl od vážného, přes komedii až do ujetiny s hromadou krve a vulgarismů strhává film pro mě do průměru. ()

HenryIvan

Keď som si myslel, že po jednotke nemôže prísť nič šialenejšieho, tak dvojka Kick ass mi dokázala, že sa mýlim a povýšila to na ďalší level. Absurdizmus spojený s krvavým násilím však urobil ako tak pozerateľný nezmysel. Suverénne najlepším na tej celej fraške bol Jim Carrey. Kvalitná náhrada za Nicolasa Cagea. Problém vidím hlavne v nesympatickej hlavnej postave a šialenom príbehu, ktorý by nepresvedčil ani retardovaného klauna. Nápad s obyčajnými ľuďmi ako „superhrdinami” nebol zlý, no nebol zvládnutý. Týmto filmom môj pesimizmus, ktorý som si vybudoval pri jednotke nekončí a ja len dúfam, že sa neobjaví aj trojka. ()

Plechpetr

Za mě super. Překvapilo mě udržení laťky, možná i překonání té z minulého filmu. Hit girl měla trochu míň prostoru než by se hodilo. A těch teengirl momentů tam bylo až přespříliš. ()

geek.ondra

Ctí to odkaz jedničky a zároveň to buduje svůj vlastní. Nářez a zabijačka jsou zpět a pod vedením Jeffa Wadlowa se dostávají do další skvělé akční jízdy která nezapomíná na cool řemeslo ale taky kaluže krve. Stále to strká do kapsy mnoho rádoby odvážných komiksovek a i když je to o level horší než jednička (tentokrát se žádná revoluce nekoná) stále je to výtečná ukázka žánrové kreativity. 7,5/10 ()

JimiH

Béčkovější pokračování, které ale hned několikrát silnými scénami obhájí svou existenci. Jen by to chtělo více Jima Carreyho a méně scenáristických berliček. ()

Moly

První Kick-Ass byl pro mne zosobněním filmového, popcornového orgasmu, ale u tohohle pokračování jsem se prostě neudělala. Zajímavé komentáře: xxmartinxx ()

D.Sleeper

Oproti jedničce objektivním pohledem lehčí ústup "natural quality", subjektivním pohledem uskutečněném na "velkém plátně" Kick Ass stále funguje na plné koule, chcete-li hvězdy :) Co na to věrný přítel plukovníka, "Eisenhower" ? Na to se ptejme spíše kynologa. Koneckonců, ani názor "kinologa" by nemusel být od věci, zejména v těchto končinách :) ()

Kingi

Kick-Ass je film s brilantním nápadem. V kontrastu se všemi filmy se superhrdiny Vám tento film přinese spousty zábavy. Navíc jsem rád, že se tvůrci nesnížili k parodii, protože potom tento film netěží pouze ze zmíněného kontrastu, ale má hodnotu sám o sobě. Kromě komedie se ukáže i nějaká ta akce a dokonce předá i pár témat k zamyšlení. Kick-Ass je rozhodně film, na který se vyplatí podívat. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)