Brad Harris (Jack Black) je 36-ročný programátor, Stu Preissler (Steve Martin) je zakladateľ a generálny riaditeľ newyorskej firmy nesúcej jeho meno a Kenny Bostick (Owen Wilson) je „vtáčí rekordman“ a súčasný držiteľ ocenenia za najväčší počet spozorovaných vtákov. Všetci traja sú zároveň amatérski milovníci vtáctva, ktorí túžia aspoň na chvíľu uniknúť stereotypu všedného života. Jedného dňa sa spoločne stretnú v súťaži o titul najlepšieho „vtáčieho pozorovateľa“. Víťazom sa stane ten, kto v priebehu jedného kalendárneho roka spozoruje a zaznamená najväčší počet vtáčích druhov. Priateľské súperenie sa však veľmi skoro zmení v bláznivé dobrodružné putovanie naprieč Severnou Amerikou, na ktorom si každý z nich uvedomí, že honba za úspechom bude niečo stáť – a nebude to práve málo! Ich posadnutosť výhrou im až príliš zasiahne do súkromných životov a ovplyvní nielen ich samých, ale aj tých najbližších... (TV JOJ)

klukluka

Potkali se tady tři nejpitvořivější hollywoodští herci a tahle jejich silná disciplína se po nich nechtěla. Vystačili si s civilním projevem, což mi bylo sympatický. Sympatický mi bylo i téma. Přesto mi to nesedlo. Nedokážu říct proč, jen mi to neodsejpalo. Přitom to bylo tak pestrý a pořád se tu něco dělo- sám tomu nerozumím... ()

Balu...

Aby se to řadilo do komedií, hráli zde 3 nejsprofanovanější současní komediální herci (na Bena se v tomhle případě nedostalo.. ) a abych u toho nejdřív po 40ti minutách usnul a pak si u titulků uvědomil, že jsem se nesmál..? I takové věci se stávají, Narozdíl od režiséra, scénáristy a pornohereček nesdílím zájem co se ptáků týče, a zábavou tento snímek pojmenujete pouze tehdy, pokud máte podobně "fádní" koníček; jinak se budete buď nudit, nebo budete minimálně jako já zklamaní. Je to něco jako Laurie z House MD ve Stuart Littleovi; obličej znáte, ale vůbec vám to sem nesedí.. ()

ruhebitte2010

Jen pro zasvěcené? Ne. čekal jsem blbinu, ale dostalo se mi pohodové komedie. Sice je to trochu ekologická agitka, ale vkusná a hlavně vtipná. Kdo nemá rád přírodu nepochopí, ale ornitologem být také nemusíte:). ()

Hanys_

Spíš taková příjemná oddechovka než nějaká velká řachanda (ikdyž to obsazení k tomu vyzývá). Nenapadlo by mě, že o focení ptáků půjde natočit koukatelný film, navíc s závěrem k zamyšlení...6/10 ()

dopita

Film to sice není zrovna kdovíjak vtipnej, ale na druhou stranu je celkem neurážející a docela odsejpá. Herecké obsazení taky celkem ujde. Nicméně i tak to byl v kinech propadák, což je docela škoda, zvlášť když kdejaká debilita prachy vydělá. ()

Ripley

Film není typická americká hrubozrnná komedie,ale velice příjemný chytře a zručně natočený film s relativně jemným a inteligentním humorem,kde i Jack Black je překvapivě umírněný a zároveň je vypravěč příběhu.Pro milovníky ptactva což jsem i já je hlavní dějová linka velikým bonusem. ()

F.W.Colqhoun

Hitchcockian. INDEED. Sklon postavy Owena Wilsona preferovat ptáky před krásnou Rosamunde Pike byl pro mně přesně tak nepochopitelný, jak tvůrci doufali. Stevea Martina mám raději v úlohách podlých, vychytralých sviní (náročná a mimoidní, nicméně skvělá Ulička slávy), jeho specializaci na milé rodinné filmy jsem nikdy nepochopil a proti srsti mi šel v roli bodrého vrcholového manažera a muže od rodiny i tentokrát. Nadějný rok je pokusem přiblížit fenomén očumování ptáků jako legraci pro celou rodinu. Kdyby film točil někdo jako Michel Gondry, mohlo to dopadnout jinak. Výsledek je bohužel mnohem nanicovatější a obyčejnější, než jak může synopse méně trénovanému znít. Alespoň jsem měl to štěstí vidět na podzim Chřástala. ()

Adramelech

Úsměvný film o jedné z mužských posedlostí. Je vhodný též pro milovníky přírody. Z amerického ptactva si nejvíc cením krocana, samozřejmě na talíři. Nejsem expertem přes ornitologii, ale běžné české ptactvo většinou poznám. Ve filmu mě zaujaly záběry strakapouda. Před nějakým tím rokem v okolí mého bydliště (v podstatě ve vnitřní Praze) prudil strakapoud. Na štítu protějšího domu je přidělaná výtahová šachta. Na té začal sedat strakapoud a kloval do ní. Možná si tam chtěl vydlabat hnízdo, možná hledal larvy či ponravy. Nikdy bych neřekl, jak hlasitě může rezonovat výtahová šachta, když do ní takový pták začne mlátit zobákem. Copak podle zvuku nepozná, že nejde o dřevo? Asi ne, protože má ptačí mozek. Hledal jsem na webu, jak čelit strakapoudům. Prodává se taková pasta, která strakapoudům hrozně smrdí. Tou se má ohrožené místo budovy potřít a onen neblahý opeřenec pak přestane škodit. Jenomže nemůžu natřít nějakým sajrajtem cizí barák, nemluvě o tom, že bych k tomu potřeboval výsuvnou plošinou, jakou používají hasiči. Tak jsem to zkusil vyřešit pomocí imaginace. Tehdy jsem ještě měl imaginaci ostrou jak břitva a imaginovat třeba kočce před čumákem myš, aby si jí kočka všimla, byla pro mě hračka. Také je dobré cvičení, jímž si člověk může krátit čas při čekání na tramvaj, když po nástupním ostrůvku či v kolejišti cupitají holubi. Je legrační sledovat, jak se holub pokouší sezobnout obilné zrno, které tam ve skutečnosti není. Když začal strakapoud dělat randál, díval jsem se na něj z okna a představoval jsem si, že mu tu smrdutou pastu mažu na zobák. Klovající pták brzy ztratil elán a nechal toho. Posléze tam přestal létat vůbec. Asi si našel nějaké jiné místo nebo se možná vrátil někam do lesa, kam správně patří. ()

ThomasCrown

Milujem road movies a tento filmík je tak úžasne pohodový s úžasnou buddy atmosférou, skvelými scenériami, vtipnými, ale aj dojemnými momentami, skvelou hudbou..na zlepšenie nálady ako stvorený. ()

ondrula

Je to taková nenáročná a poměrně úsměvná komédie, ve který Amíci s povděkem sledují Jacka Blacka a Steva Martina, dva komiky, kterým jsem nikdy nepřišel na chuť. Na závěr nechybí mravopoučné poselství a samosebou nechutně přeslazenej happy end. Ta soutěž byla pro mě strašlivě neuvěřitelná; týpci obětujou svojí kariéru, svojí rodinu a všechny svoje prachy, aby mohli trajdat po Americe a koukat v rámci nějaký pošahaný soutěže na ptáky (jakkoliv to zní podivně). Samosebou ukrutně mezi sebou soutěží, kdo jich uvidí víc, přičemž měřítko úspěchu spočívá v tom, že férově přiznaj, kolik jich kdo viděl. Poměrně liberální pravidla ve srovnání s tím, co všechno vystavili všanc... Jacka Blacka přitom všichni obdivujou, že při tom ještě stíhá chodit do práce, ale pokud jsem si všiml, tak jeho práce spočívala v tom, že se vždycky akorát stavil u šéfa v kanclu a nadiktoval mu, že nemůže bejt v práci, protože se na druhým konci kontinentu objevil nějakej ťuhýk. No a v neposlední řadě jsem žasnul, když v kdejaký rezervaci (včetně toho nejzasutějšího aljašskýho skaliska) bába svědomitě hlásila do rozhlasu, že v nějakým údolí byla spatřená nějaká havěť, takže počítám, že musela oplývat neskutečnou špionážní sítí. Jednu * musím dát za záběry přírody, ty se fakt povedly. ()

Marrty3

Co mělo tohle jako být? Srdceryvný snímek o ptákomilech? Podle mě je tohle celkem nuda. Nebýt tří hlavních aktérů, vypnul bych tu po pár minutách. Ovšem zrovna tyto herce mám rád, tak jsem byl zvědav co se z toho vyklube. Dostalo se mi snímku ve kterém je lehce přátelství, minimum lásky, dost bojovnosti a velká nálož ornitologie. Sorry, ale ani povedené herecké výkony nemohou zachránit takto nudný a skoro ničím nezajímavý snímek. Závěr filmu je už od začátku úplně jasný, klasické klišé. Pokud chcete kvalitní dobrodružnou komedii, tak tento film raději nepouštějte. Ani nevím za co ty 2** jsou, asi za odvahu něco takového natočit a za Blacka. ()

kill-tec

Paráda paráda paráda. Na takový film jsem dlouho čekal. Nejen kvůli obsazení Black - Martin - Wilson, kteří jsou mými stálicemi v oblíbenosti, ale hlavně úžasným prostředím a činností, ke které mám sám tak blízko. Coby ornitolog amatér a milovník přírody nemohu s hodnocením jinak. Jako boxeři mají svého Rockyho, já mám svůj Nadějný rok! :)) ()

Prochy38

Velmi milá komedie. Hodně mě těší, že se O. Wilson dal i na vážnější tématiku a nehraje už jen v praštěných hovadinách. Protože se o ornitolgii celkem zajímám, tím spíše mi byl film milejší. Moc hezky zpracované téma. Tři naprosto odlišní chlápci, každý po svém za svým snem. Hrozně se mi to líbilo. Žádná pohádka, žádné hlouposti. Jen postoj člověk ke své vášni, svému koníčku, a to, co všechno je ochoten pro to obětovat a co naopak nemá nikdy přednost. Silné velmi silné pro mě. Jediné, co mě sere, a to jde totálně mimo tvůrce, proto to ani nemá vliv na mé hodnocení, je amatérismus našho dabingu. Tak boha, já dabuju film o ptácích a nemám potřebu si třeba alespoň něco málo zjistit? Co zjistit? Nebo alespoň přeložit to, co ti herci říkají??? Raven je havran? Ne, kurva, není! Že autor překladu nepozná havrana od krkavce je snesitelné, ale že se ani neobtěžuje přeložit správně jejich text a přiřadit třeba fotku.... ještěže to bylo na začátku filmu, páč jen díky tomu jsem se už ani nesnažil pídit, co všechno naši trapní tvůrci ještě zvorají... Stejně jako jejich nepochopitelná změna názvu... Smutné. ()

sona123

Ptáci v hlavní roli. Bylo to milé, miloučké, včetně série fotek v závěrečných titulcích. A vím něco o tom, jaká z dalších prapodivných soutěží se koná v Americe, jací blázni dokážou být chlapi a že je zároveň někdy dobré, když mají koníčka, ale přehánět se to nemá. A že za všechno se platí a někdy ta cena může být skutečně vysoká. Takže není vždy dobré vyhrát, protože vyhrát taky mnohdy znamená něco cenného ztratit. ()

kritiklon

Příběh mě vůbec nezaujal a až na pár okamžiků kdy jsem se zasmál, které bych napočítal na prstech jedné ruky, to bylo o ničem. Nudná, nezáživná a tuctová komedie, od které jsem s ohledem na její obsazení čekal o něco víc. 2,5* za 50% ()

simply

Pro mě celkem příjemné překvapení...Vzhledem k tomu, jaké komedie tohle trio normálně točí, sem čekala něco trochu jiného. Ale dočkala jsem se milého snímku, který příjemně ubíhal a pobavil mě. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (viac)