Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

WoodoX

Do riti! Také to mohlo byť dobré. A oni to poserú blbým scenárom a strihom. Naviac seknuté nezmyselnou romancou. Film z radu pre hluchonemých. ()

MiniRecenze

Akční sci-fi snímek o mimozemských teenegerech se zvláštními schopnostmi.Zní to trochu dětinsky,bohužel to tak jenom nezní v některých pasáží filmu tomu tak je.Po vizuální stránce je film pěkný a disponuje zajímavými efekty,masky jsou na tom trochu hůř (hlavně u záporáků) a příběh je docela jednoduchý.Na film s tak velkým rozpočtem (60.mil. dolarů) mohla produkce "vymáčknout" víc.Po shlédnutí tohoto snímku si na druhý den ani nevzpomenete,že jste něco takového viděli. ()

zodiak217

Som až prekvapený ako sa tvorcom podarilo hlavičky mi. Herecké obsadenie, efekty, gradacia deja, prostredie americkeho zapadakova a tak trochu neoby,anny tinedzer na okraji spolocnosti. Nuž, bol som veľmi spokojný. Chcelo by to trochu vyladiť hudbu, no efekty rozhodne stali za to. Nemem rád klasické sci-fi filmy. Nie je to môj šálok kávy, no toto bolo veľmi príjemné. Veľmi má potešila hlavná ženská postava, ktora má rozhodne čo do seba a patrí jej budúcnosť. ()

MFA

Neskutečně EMO zážitek. Na tomto filmu jsem si uvědomil jak už jsem asi cinický a mimo kategorii. Film je poměrně ucházející sci fi na které se dá koukat, ale v mnoha ohledech je hloupý a hlavně je opravdu cílený na teen EMO publikum, takže vám ostatním nejspíš bude připadat směšný když hraje na tuto strunu. Hrdina je opravdu nesympatický a chová se pitomě ale to k tomu asi patří. ()

FIorian

Byl by to atraktivní film...kdyby mi bylo 12..... To mi rozhodně ale dávno není :o) , proto na mne působil teenagerovsky, nudně a trapně. Odřená hvězda navíc za "sci-fi" kouzla při soubojích. ()

moriero

Jak by řekl Rambo: "To je modré světlo." "Jé a co to dělá?" "Svítí modře." Kdyby mi to tak moc nepřipomínalo epizodu ze seriálu Charmed - včetně okamžitého rozprášení těl mrtvých démonů - dal bych i tři hvězdy. Ale u celovečeráku zkrátka nemůžu. Fakt je mi to líto, ale já prostě nemůžu. Nejde to. ()

FandaF odpad!

Co nezabijou filmaři, to zabije český dabing :( Nejlépe na něj najmout lidi co neumí vyslovovat L (LYDI, POLYCIE, atd.)... ()

v.indruchova

Cítila jsem z toho "stříkat" americkou najivitu a náctilost ruku v ruce. COž zní šíleně a občas to šílený bylo. Nebránilo mě si to užít. Ale téma se mi líbilo a jako celek hodnotím kladně. Taková průměrná "oddechovka" akční na večer :) Hlavní postava vypadá velmi vesnicky a má to být drsňák ze schopnostmi,? Asi si tuto otázku pokládali mnozí, ale mě to nějak nekolidovalo s celkem jako takovým. Možná mu to herectví, tak nevěřím. Ano, to správné slovo to vystihuje, působí někdy Lacině. FR..jsem se nasmála komentu :D ()

Karbos

Starej dobrej teenager film, vlastně ne až tak starej (2011) i tak z toho mám pocit, jako by to vzdávalo hold devadesátkám. Trochu to připomíná Stmívání až na to, že je to víc o něm, než o ní, takže si obě strany najdou to svoje. Vzhledem k nostaligii se kterou na mě film působí, dle hesla od GLOBUSU "tady je svět ještě v pořádku* musim mírně nadhodnotit, protože, a nechci rozpitvávat proč, by dneska už takový film nikdo nenatočil ****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Kozlowski8

Mladý mimozemšťan John je na planetě Zemi na útěku před krutými nepřáteli (rovněž mimozemskými), kteří zničili jeho planetu a nyní postupně zabíjejí poslední přeživší. Tři z nich jsou již mrtví a teď je na řadě John - číslo čtyři... Příběhově jednoduchá, dobře natočená jednohubka, která projde hlavou a nezanechá stopu. Žádnou stopu ve mne nezanechali ani herci. Jako prostředek k relaxaci a vypnutí hlavy to docela ujde, avšak na silnější filmový zážitek je to málo. 50 %. ()

Kubasino

K uživateli StarsFan: mě to tak "děravé" nepřišlo. Ono taky hodně záleží na tom, jak je divák vnímavý. Co se týče toho nejlepšího kamaráda, tak to není zase tak velká náhoda. Henri totiž oznamoval, že si do Paradise City jede něco zařídit a v továrně tam pátral po tom, co tam Malcolm vyváděl. Takže pravděpodobnost toho, že si Daniel/John vybere zrovna jeho není tak malá. Jestlis nepochopil poslání "ťuťuňuňu" pejska, tak to je jen další důkaz toho, že jsi nedával moc pozor. V kontinuitě jsem viděl chyby jen minimálně. Co se týče zlikvidování č. 1, č.2 a č. 3 - jediný č. 2 žil v Anglii a tudíž v civilizaci. Jednička a trojka žili takřka v izolaci, tudíž kvůli něm celé město padnou ani nemohlo. Nevím, ale spíš to je o tom, že jsi nedával pozor. Může to být buď tím, že jsi roztěkaný a nebo tím, že film za tu pozornost nestojí. O tom ať si každý obrázek udělá sám. Omlouvám se, že jsem tvůj komentář použil jako příklad, ale nějak se to nabízelo. Nebylo to míněno zle ;-) ()

Cr3sh

Narozdíl od většiny zde mě film ani neznechutil, herec nevypadal jako kopie Anakina (osobně ho opravdu nenávidím za zničení Star Wars) a ani bych neřekl, že film měl tak strašný příběh. Naopak můj oblíbený TImothy Olyphant mě potěšil, na Pettefera se těšim v Beastly, Dianna je prostě kočka a já jsem jenom rád, že pořád někdo tvoří sci-fi filmy i když to neni na úrovni Já robot apod... Každý kdo má rád scífko by se na tenhle film měl rozhodně podívat i když možná je lepší počkat si na DVD (Blue-ray). ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)