Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

vlk++

Tak popořadě... začalo to jako Avatar, pak z toho byla školní teenage rom. kom. a nakonec se z toho vyklubali X-meni řízlí Jurským parkem. Docela síla, ale protože Alex Pettyfer je sympaťák a filmy s x-meny můžu téměř v jakékoliv kvalitě, tak jsem to skousnul a dávám lepší 2*. Ovšem na případné pokračování - musíme najít ostatní - mě nenalákali. ()

D||X

Bavilo mě to od začátku až do konce. Uteklo to rychle. Film, který mě baví po celou svou délku si nezaslouží nic jiného, než 5*. Přirovnal bych to k zážitku z Transfomers. ()

Timy68

Čekala jsem od toho trochu víc než se mi dostalo, ale jen trochu. Na tenhle film jsem se koukala jen a jedině kvůli Timu Olyphantovi. Ten (jako obyvkle) nezklamal. Ale zaujalo mě to. Bylo to napínavé až do konce, takže jsem se nenudila, což si cením, ale možná že to bylo až moc předvídatelné... Ráda jsem sledovala Diannu Agron, kterou jsem poprvé viděla v jiné roli než jako tu děsnou a namyšlenou Quinn Fabray. Příjemná změna :) Štvou mě ty konce a lá domysli si sám, za to bych vraždila. U mě má 90% ()

zeromen

Slušné akční sci-fi, pro náctileté, tak trochu proroctví tak trochu fakulta tak trochu romantika ze střední tak trochu jumper. Jinak slušný děj a film který docela ujde. ()

mine.slayer

Zajímavá sci-fi zápletka, pružný děj a tím rychlý spád a žádná nekonečná nuda, drobné chyby kde se hlavní hrdina obarví na hnědo, v rámci nové identity, ale v dalším záběru je zase blonďatý a pak už i po zbytek filmu se dají odpustit. ()

malyLibor

A mně se to líbilo... Opět musím poděkovat CSFD a všem těm intelektuálům, kteří sem píší ty zasvěcené komentáře... Skvěle mne pobavil komentář uživatele Verbal... kolik ten už musel natočit filmů, a všechny jistě odměněné spoustou Oskarů a Medvědů a Glóbů a Bůh ví, jaké to ceny se těm nekoukatelným věcem dávají.... Tak po přečtení tohoto skvělého komentáře jsem očekával děsnou kravinu, a dočkal jsem se.... tedy, dočkal jsem se velkého překvapení. Místo kraviny se mi to líbilo, a když ještěrka - pes málem umřel, tak mi i slzička ukápla... Každopádně jsem se skvěle bavil, celou dobu napjatý, co se za chvíli bude dít, zapomněl jsem, že mám chřipku a je mi nanic.... a výsledek je zřejmý - 5 hvězdiček. Nejdřív jsem přemýšlel nad čtyřmi.... ale pak jsem si říkal, za co už bych měl dávat pět hvězdiček když ne za film, u kterého jsem se skvěle pobavil.... Za kameru? Za hudbu? Za kostýmy? Za casting? Ts, to jsou věci, kterým prd rozumím, to ať hodnotí ti děsně kultivovaní a umělecky založení snobové... já hodnotím podle toho, jak se mi na film koukalo a jak jsem se bavil. ()

Mr.Lordi

Klasicky začínající, předpokládaně rozvíjející, překvapivě zakončující. Asi tak se dá shrnout tento film, kdy v první části se seznamujeme s životem takového mimozemského utečence a jeho trampotám netradičním pro běžné teenagery - místo pleti řeší svítící ruce apod. Masky dobré, speciální efekty na vysoké úrovni, žádá pseudo-počítačová animace nalepená do videa. Zkrátka a dobře, kvalitní film, u kterého nemusí člověk přemýšlet aby pochopil, o čem je. A řekněme si na rovinu - kdo z nás má vždy náladu u filmů šrotit mozek na plné obrátky? 75% ()

Shaman1135

Človek sa tak dlho vyhýba Twilightu, snaží sa nezabíjať čas pri podobných blbostiach a potom príde toto. Sakra! Hrozná kravina, hrozných prvých 40 minút, katastrofálne neherecké poleno Pettyfer, ... je toho veľa. A k tomu rutina s akou je to natočené. 1* za záverečnú bitku, i keď nič svetoborné a navyše celý koncept zničenej rodnej planéty to stavia do offsidu, ale budiž. ()

HakitoCZ

Hlavní hrdina je dobrácký sith se svítícíma rukama. Ve filmu je všechno, co bylo na Hollywoodském seznamu. Hlavní hrdina je tajemný a mocný; zamiluje se do obyčejné dívky, kterou několikrát zachrání; ochraňuje slabé a bezmocné; dějově důležité postavy umírají; svět je černobílý - dobro proti zlu; i přes zajímavé nápady je scénář tuctový a nudný. Naprosto zapomenutelný zážitek. Všechny tyhle filmy jsou jako přes kopírák, jen v trošku jiném prostředí (výchozí je ale vždy střední škola). Kdybych to mohl přirovnat ke hře, vzali výchozí verzi, upravili textury a dialogy a zbytek nechali původní. ()

StanleyVanH

Už jsem to psal několikrát tady a zase začnu těmi stejnými slovy a to NAPROSTÁ PECKA. Opravdu prima originál, sympatičtí herci a skvěle propracovaný příběh, nepohrdnul bych ani dvojkou, kdyby jednou byla. ()

opiumka

Souhlasím, že trailer dost vystihuje, co s ve filmu bude dít. Do kina bych na to nešla, ale takhle doma na pohodu stačí. Akce, hezký holky, hezký kluci...co víc si přát. ()

P@\/EL

Asi první dvě třetiny příběhu vyzní spíše jako takový průměrný teenagerovský film ze střední školy rozšířený o vědecko-fantastické prvky. Skutečná jízda nastává až v poslední třetině, kde není nouze o svižné akční souboje, fantastické efekty a taky trochu toho napětí. Když tedy pominu hluchá, tuctová místa, tak závěr filmu převádí povedenou sci-fi podívanou, že si dovedu představit i pokračování. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)