30 minút alebo menej

• Česko 30 minut nebo méně (viac)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiálny text distribútora)

MMR

Super zábava lidičky! Budu se opakovat, ale zase jsem to nečekal. Tento humor mi sedí, sedí a zase sedí. Dobrá zábava, slušně pomatení zápletka, vtipné rozzuzlení. A takhle jsem u toho vypadal => :-) ..... :-) ..... :-D ...... :-D..... :-D ....:-)....:-D atd... ()

Davies182

Přes osmdesát minut těch nejdebilnějších fórků, scének, a poťouchlých obličejů legračních postav, zabalených do ještě šílenějšího scénáře. Ptákovina v tom nejlepším slova smyslu. ()

juta

No nakonec jsem se skvěle bavil. Ve většině filmů je jen základní námět a ten se nese celým příběhem filmu. Tady jsou různé, mnohdy i nečekané zápletky a takové filmy mám nejraději. Sandra je ale mrcha :D ()

JohnnyD

Krátka nadupaná jazda so skvelými hercami, skvelým námetom, niekoľkými až explozívne vtipnými scénami (bohužiaľ väčšina je už v trailere) a hrubozrnnými fuckovacími dialógmi á la Eastbound and Down. Whoa! ()

Pilda17

Ale jo pár hlášek mě rozesmálo a i pár scén se povedlo. Drsná komedie na pobavení a jako jednohubka zafunguje dobře.. 6/10 = 65% ()

kingik

Tuctová komedie, která se zuby nehty brání tomuto označení, ale přece jen se s ním bude muset smířit, protože nedisponuje propracovaným scénářem, není tak černá, jak by měla, nebo snad mohla být, a přesto zůstává sympatickou. Jesse Eisenberg hraje obyčejného rozvozce pizzy, který sice nenávidí svého šéfa, ale přesto to horší ho teprve jen čeká. Ani ve snu by ho nenapadlo, že při jedné rutinní donášce narazí na dva vykutálené týpky, kteří ho donutí, aby pro ně vykradl do několika hodin s bombou připevněnou na těle místní banku. Jeden z těch dvou týpků má totiž bohatého fotříka, kterého by se rád zbavil tím, že si za obnos z banky najme zabijáka, který jeho nenáviděného tatíčka pošle do věčných lovišť, a jemu tak spadne do klína tučné dědictví. A co takový rozvozce může dělat jiného, než se spojit se svým srandovním kámošem Indem, nakoupit narychlo v hračkářství pistolky a jít na tu banku společně. Jenže lhůta se krátí, prst zločinného týpka povážlivě balancuje na tlačítku pro odpálení bomby a situace začíná houstnout, když se do všeho připlete nájemný zabiják, který chce peníze pro zdárné splnění zadaného úkolu. Mohla to být super komedie, ale je jen dobrá, dejme tomu, že velmi dobře a svižně natočená, ale hranice černé komedie je překročena tak nesměle, že je to až hanebné. Celkový námět k tomu přímo vyzývá, aby přibývalo obětí a absurdně pojatých situací, ale na to raději rovnou zapomenout. Sice se hlavně v první polovině občas sprostě hláškuje, ale nějaká opravdu dobrá krvavá scéna prostě chybí, a ze scény s vykradením banky se dalo klidně vytěžit víc, ale zůstalo jen u náhodného postřelení jednoho z klientů banky. I nájemný zabiják je slušný měkota, když u své práce si počíná jako nějaký začátečník a nikoliv ostřílený profesionál, za kterého je ve filmu vydáván. A ten scénář opravdu působí jako by narychlo psaný, protože v něm chybí opravdu dobré scény, a zvláště to zamrzí, když jsem si uvědomil, že Ruben Fleischer je velmi zdatný režisér, ale scénář ho dost limitoval a on se blýskl jen několika dobrými akčními scénami, jako je třeba ta s havarovaným autem obráceným na střeše a s přímým záběrem na herce sedící v něm. Proč nebylo ve scénáři více takových scén, je mně záhadou. Aziz Ansari hraje potrhlého Eisenbergova kamaráda a takovou roli by v minulosti určitě hrál herec Kal Penn a i nápadná vnějšková podoba by tomu odpovídala. Ansari je zpočátku velmi vtipní, ale pak velmi otravný. Danny McBride si střihl zápornou roli a vyšel z ní zajímavý záporák, Nick Swardson vinou scénáře zůstal naprosto nevýrazný a Jesse Eisenberg byl tady mnohem sympatičtější, než v Social Network. Mimochodem, docela zvláštně působila jedovatá narážka na Facebook, když právě on hrál jeho zakladatele. Rozhodně si myslím, že pustit si tento film není špatná volba. V mnoha ohledech pobaví, ale je z něj cítit, že mohl dosáhnout na víc. Takhle působí hrozně obyčejně, místy až nenápaditě. Zbytečně hloupá scéna po závěrečných titulcích mě nadobro utvrdila v tom, že průměr tomuto filmu bude svědčit nejlépe. 60% () (menej) (viac)

Omnibus

Klasický případ pro střihače: zkrátit o zbytečnou a nudnou vatu, čili na 30 minut nebo méně :-) a byla by to špica krátkometrážní komedie. Ale je fakt, že některé scény byly dost vymazlené, například odstrašující ukázka detonace medvídka s hláškou "Měl jsem ho rád ! ... a tebe kurva neznám ..." Prostě film, ze kterého si pár scén budu pamatovat i po letech, si ode mě těch 60% zaslouží ()

IQ Tiqe

Ty dva vousatý blbečky jsem už někde viděl a fakt je nemusim. Samý, "fuck, tits, dick..." Už mě to štve; 2. extrém jsou filmy, kde akční hrdina neřekne ani jedno "fuck". To někdo neumí udělat něco, kde se mluví přirozeně? Tohle má aspoň děj, když přežiju nemalý trapnosti, nelogičnosti a místy strašnou hudbu, dá se na to koukat a párkrát jsem se i upřímně zasmál. Je to zlodějský film, kde po sobě vzájemně jde víc než 2 strany. # příběh 5 | hudba 5 | humor 4 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Tsuki

Bylo sice fajn v něčem po delší době vidět Jesseho Eisenberga, ale nebylo to tak vtipné, jak bych očekávala. A celkově to nemělo ani jinak moc co nabídnout. ~(2,3)~ ()

Anderton

Pre mňa absolútne neznáma jednohubka, ktorá sa ale objavila na jednom streame a jej pozretie nijako zvlášť neľutujem. Naopak, mám aspoň materiál pre stredoškolákov na posledné vyučovacie hodiny pred maturitou. Ide totiž o materiál pre túto vekovú skupinu pre párty, kedy konečne rodičia odídu z domu a z balkóna/pri bazéne cítiť pri sledovaní filmu vôňu trávy. Ale dosť bolo pochvál a srandy, občas to chcelo viac dotiahnuť do konca už v scenári, keď sa tak herci snažili. A hodilo by sa pár minút navyše, aby sme zistili, ako to skutočne aj skončilo. ()

teutates

Po jméně Danny R. McBride já přesně tohle čekal, přesně tenhle styl srágory, která v sobě pojí tady těch 30 min, neboli 24 hod na vykonání svých potřeb. Nevím, jestli jsem byl tak opilý nebo unavený, noóo v rámci žánru 5/10. PS: Jen stěží vzpomínám na dané úseky, takže nejspíš opilý, ehm. ()

swamp

Od režiséra Zombielandu bych čekal mnohem víc. I tak se ale jedná o oddychovou komedii, která má několik kvalitních vtípků - je jich bohužel opravdu jen několik. ()

predators

Ze začátku jsem si říkal, že pujde o další pořádnou sračku...no, v podstatě o ni šlo celou dobu, ale místy to bylo zajímavé a vtipné. Hlavně od té doby, co se tam nachomýtl ten sombréro. Ale v reálu by něco podobného asi neprošlo, zhulit se a zhulit se a pak budou komedie tohoto typu dobré... 45% ()

cukorek

Od Rubena Fleischera som neočakával žiadnu strhujúcu komédiu a moja vízia sa naplnila. Napriek tomu sa našlo na tomto " koláčiku" aj zopár chutných a vtipných kúskov, na ktorých som si pochutnal (domácky vyrobený plameňomet, ako aj amatérske vystupovanie " novodobých zločinov " Dwayna-Danny McBride a Travisa-Nick Swardson), tiež ma potešilo filmové spracovanie mladých fanúšikov filmov, ktorý získané poznatky zo sledovania zúročili v realite.Jesse Eisenberg a Aziz Ansari za veľa nestáli, nehovoriac o auto naháňačke, keď jazdili ako keby za volantom sedel James Bond, určite si tam viem predstaviť iných, starších predstaviteľov. Celkové hodnotenie 40%. ()

iamek

Od režiséra Zombielandu jsem čekal něco vtipnějšího. 30 Minutes or Less je jen průměrná americká komedie mixnuta trošku akcí. Humorná část filmu moc nefunguje a akční část taky není o moc lepší. Eisenberg byl skvělý, ale zbytek jeho kolegů docela bídá. Snad Zombieland nebyl jen taková vlaštovka. ()

Chrustyn

Tak nevím jestli to byl akční thriller s prvky komedie nebo komedie s prvky akčního thriller, každopádně vím, že to nefungovalo ani v jedné rovině. Jesse E. dokazuje, že je dobrý herec jen v případě, že ho vede dobrý režisér (Social Network) a Fleischer dokazuje, že má dobré oko na vizuální nápady ale nedokáže pro ně vymyslet zajímavý příběh nebo postavy. Nudné, nevitpné a nudné. ()

klerik

Prekavpivo svižné a vtipné. Jednoduchá zápletka (Na tele máš bombu, zožeň nám prachy a dáme ti ju dole.) dáva priestor na rozpútanie divokej jazdy. Je tu hneď niekoľko skvelých postavičiek a dokonca aj príjemná looserská romantika... Ak máte radi veci napr. od Rogena (ZELENÝ SRŠEŇ) alebo McBrida (NAHORU A DOLU), mali by ste sa baviť aj na tomto... ()

korbitch22

Velké očekávání se bohužel nenaplnilo,na druhou stránku to ani nezklamalo.Humorem,no ´´´humorem´´ víc nabitý Fleischerův Zombieland mě paradoxně bavil míň. 30 Minutes or Less by si určitě zasloužilo víc paradoxních a vtipnějších scén,ale Fleischer to pojmul víc vážně a film mu překvapivě režisérsky sedí jak přibitá bejska k hlavě vyhuleného puberťáka.Oddychová kriminálka,kde vás svým herectvím baví Jesse Eisenberg,který jasně dokazuje že mezi mladými herci v Hollywoodu je elitou.Dialogy s jeho talibanským kamarádem mají grády a baví vás takovým tím ´´chytrým´´ humorem,který není excentrický,ale o to silnější,např. vykradení banky v jejich podání mě rozsekalo :) Co se týče dvojice hlavních padouchů,vsadil scénáristou na mě příjemnější notu,kdy ona dvojice není úplně vymaštěná a humor se netýka jenom jejich nízkého iq ( jako v podobně laděném Flyppaper ) ale oba dokáží vymslet slušnou boudu a asi má diváká bavit neustále sexuální narážky v podobě McBride ( který kretén nic jiného ani neumí ).Film uteče rychle a furt se v něm něco děje,mohlo to být daleko lepší,ale zabavilo mě to a hlavně musíte do toho jít jako do buddy movie a ne do šílené ujetiny jako byl Zombieland a tahle komediální kriminálka vás svojí lehkostí určitě zabaví,mimo jiné je tenhle film dalším důkazem že Verbal je debil.Odpočinkových 70%. ()

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (viac)