Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

rainman93

Mnohokrát děkuji tvůrcům tohoto filmu, že ho natočili přesně tak jak ho natočili. Zároveň chci poděkovat provozovatelům takových webových stránek jako je ČSFD, že je provozují. Díky tomu jsem se dozvěděl co si současná společnost myslí o několikanásobném vrahovi, lháři, zloději, podvodníkovi, narkomanovi a politikovi v jedné osobě. Tento film je odrazem naší doby. Je produktem a zároveň autorem poptávky. Inteligence je dnes synonymem pro peníze a štěstí je synonymem moci. Film který má efektivní vizuální podobu, atraktivní herce, nutné východoevropské mafiány a happy end ve mě probouzí morální dilema, což předpokládám vůbec nebylo záměrem tvůrců. Osobně dávám pouze 2 hvězdy, a to pouze za formu a obsah, který je natolik aktuální, až mě z něj mrazí. ()

Miany

Tento komentář jsem upravila několikrát. Aktualizuji ho však znovu a naposledy a to pouze tímto znakem: 5 | Není vždy jen jeden úhel pohledu vážení recenzenti. ()

Stíba

Originální myšlenka ještě nemusí vytvořit originální film. Všemocný je ale brilantní vyzrálé dílo, kterému nechybí nic, co bych od takového filmu očekával. Má skvělé tempo, spoustu zajímavých pootevřených nápadů, krásné audiovizuální prvky i do své role skvěle padnoucího Bradleyho Coopera, který i ve scénách s De Nirem dokázal ukázat, že i on je pan herec. Společně s "In Time" nejoriginálnější film roku 2011 a dost možná i o dost delšího období. ()

Jajar

Ohromně zajímavý námět a spousta dobrých nápadů ve skvělém audiovizuálním kabátě. Neil Burger si ale bohužel ukousl až příliš velké sousto a film se mu přibližně od poloviny začne rozpadat pod rukama. Natočil napínavý thriller, psychologickou sondu, nebo společenskou satiru? Ani jedno. Pokud se podíváme na práci tvůrců vlastně se nabízí analogie s onou zázračnou pilulkou z filmu. Geniální momenty snímku střídají scény, které mohly napadnout snad jen feťáka na odvykačce. A je to hrozná škoda, protože podobně originálních děl je zoufale málo. Mimochodem jedná se o další příspěvek k současné diskuzi o tom, že být chytrý, je cool. ()

Mudralenka

Sakra, jak já bych si ráda dala tenhle prášek a ukázala našemu matikáři, že už umím logaritmy? A teď vážně. Úžasný film, úžasné obsazení. Kdo by taky neměl rád Bradleyho, který se jako chameleon až neuvěřitelně dobře převtělí do jakékoli role? Film jsem s otevřenou pusou sledovala od začátku až do konce. Dokonce, i když já optimistka věřím v dobré konce, v jeho bunkru při závěrečném souboji o poslední tabletku jsem seděla téměř u obrazovky a v duchu fandila. Dávám pět hvězdiček a nestydím se za to. Plus – neskutečně dobře byly vymyšlené přechody „procitnutí". Takových filmů by mělo být na světě mnohem, mnohem více. ()

ortoncz

Začněme u představitele hlavni roli Bradleyho Coopera. Musím říct, že zahrál postavu spisovatele-feťáka-úspěšného člověka až nad očekávání dobře. Už od začátku je jasné co se bude dít a jaké budou následovat události (to není výtka). Postavy jsou dobře znázorněny a každá má svůj smysl a cíl. Film je velmi dobrý a ani nevím jestli to šlo udělat lépe. 80% ()

frype

Výborný námet, výborne herecké výkony ale záver filmu nezvládnutý. Po druhom zhliadnutí som hodnotenie zdvihol aj keď stále sú to len slabšie 4*, čo je škoda. ()

Pekisan

Ale ano, dobre sa na to pozeralo. Mam vlastne len dve vyhrady. Prva je k tradicnemu happyendu. Uplne to volalo po tragickom hrdinu, ale to by z ultrakul filmu mohlo spravit socialnu dramu a deti americkeho zivota by to nemuseli stravit. A druha vec je myslienka, ktoru sa nam film snazi posunut. Hovori nieco na sposob drogy su velka sranda, s nimi je zivot krajsi/lepsi, ja som vdaka nim krajsi/mudrejsi/silnejsi. Maju sice nejake tie neprijemne vedlajsie efekty, ale neni problem kedykolvek prestat brat a dokonca sa stat vdaka tomu lepsim clovekom. Pekne, pekne. ()

Ihuj

solidni pocit, ale vyzniva to jako propagace scientologie a kokainu. Ani jsem moc nepobral, cim se mela droga z filmu od klasickych latek uzivanych ve financnim byznysu lisit. ()

HenryIvan

Keby ste si mohli vybrať, vybrali by ste si drogu, o ktorej viete, že vám niekoľkonásobne zvýši IQ a zlepší pracovný a osobný život, ale na koniec vás zabije ak ju budete brať priveľa alebo vôbec ? Ťažká otázka, však ? Bradley Cooper na ňu však odpoveď má. Niekde som počul, že okolnosti vytvárajú príležitosť a ak máte šancu niečo zmeniť, ak to je vo vašich rukách musíte to urobiť. Lebo aj z najhoršej situácie je východisko a keď vám navyše mozog pracuje na 100 % je to malina. Tento film ukazuje možnosti aj nedostatky dnešnej doby. Je tu pár vecí, ktoré mohli byť viac vysvetlené, no týmto tento film netrpí, je parádny. Námet skvelý, réžia dobrá, herecké výkony kvalitné, kamera solídna a máte film, ktorý je celkom pútavý, záživný, prepletený, no nie dokonalý. 80 %. ()

Mara97

Nacházím jen slova chvály. Bradley Cooper ve své životní roli, úžasná kamera - a to nejen průlety auty či ulicemi, ale i jasně odlišné styly podle toho, v jaké fázi, nebo možná v manii či depresi, se hlavní hrdina nachází. Skvělá je i chronologie, která dodá hrozně moc na napětí. Jsem hrozně rád, že tento vynikající námět nebyl zničen špatným provedením, film drží nejvyšší laťku od začátku až do samého konce. ()

AloeB

V prvé řadě samozřejmě uznávám, že by bylo krásné mít drogu s jejíž pomocí za noc stihnu napsat seminárku, sci-fi román a přes textovky sbalit několik buchet, obávám se ale že toto už je vědeckofantastický kýč stejně jako využívání mozku na 100%. Na druhou stranu schopnost tvůrčí kreativity lze poměrně dobře simulovat i několika panáky rumu, což bych upřímně doporučil i tvůrcům tohoto snímku - odzkoušeno, nenapíšete veledílo, ale alespoň to nebude unylý filmek natočený z nutnosti podle nejosvědčenějších hollywoodských učebnic a postupů, za které by se nestyděl ani Pat Hobby. Protože tímto je Limitless v podstatě limitováno nejvíc, nijak nevybočuje z davu a příběhu zlenivělého spisovatele, který se stal v podstatě "všemocným" využívá sotva na 20%. Je tedy samozřejmě krásné, že může Eddie po jedné pilulce zbourat New Yorskou burzu, ale očividně ho to nelimituje dělat školácké chyby. Skutečně všehoschopný je až v samotném závěru snímku, kde podle svých slov už nic nebere a scény jeho pravdě nasvědčují. Jak tohoto dosáhl samozřejmě nevíme, ale dospělé americké děti tímto dostaly ponaučení, že brát drogy je špatné a když přestanou, bude to ještě mocinky lepší. Nic jiného v tomto filmu nevidím, prostě jen vyždímaná zápletka a optimistické ponaučení na závěr. Konec pohádky. ()

kikikrikri

Měla jsem celkem velká očekávání a ta se splnila. Rychlé tempo, které nepolevuje a jede 250 km/h celých 115 minut. Bradley Cooper mě velmi mile překvapil, jeho charisma film drží na této skvělé úrovni. Výběr ostatních herců byl také velmi dobrý, zdařile sekundují. A celkový příběh pobavil. PS: Ještě veliké plus byl scénář, dialogy nejsou stupidní jako v podobných filmech dnešní doby. ()

sehe

Všemocný si ma získal hneď v úvode skvelým letom po uliciach New Yorku.Je to parádna kamera,ktorá nemá prekážok.Scenár,herecké výkony,hudba,všetko kvalitné.Myslím,že každý by tabletku NZT 48 rád vyskúšal.Film na jedno pozretie,ale tá návšteva kina stála zato. ()

Badmarshall

Solidní thriller, u kterého se zase až tolik nemusí přemýšlet. Scénář mohl být trochu nápaditější a rafinovanější, ale bavil jsem se a párkrát i zasmál. No a teď půjdu do lékárny a poptám se po té pilulce a možná vyřeším některé své problémy. ()

haWranka

Vzhledem k tomu, že jsem neočekávala žádenj velkofilm, tak jsem spokojená. Mělo to nápad, mělo to spád, hlavní hrdina byl sympaťák tím správným způsobem. Jen si úplně nejsem jistá tím koncem... ()

PF 2017

PF 2017