Viděl jsem ďábla

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Akmareul boattda (viac)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiálny text distribútora)

Katule80

Podle mě není na tomhle filmu krom sadisťáren a sexu nic moc na koukání.... a ten konec.... no, když už jsme u těch sadistických libůstek...mohl si ho líp vychutnat...moc rychlá smrt, na můj vkus... :) ()

Snakefinger

Tento film vám zpřeláme všechny kosti v těle, překroutí hrudní koš naruby až bude zvracet všechny vnitřnosti na kterých se následně budete chtít oběsit. Tedy ovšem po tom co si vytrhnete své srdce a hltavě jej sníte. Neopakovatelný, emotivní, brutální zážitek. Přímý zásah do šedé kůry mozkové. ()

paax

Jedna hvězda za solidní zpracování násilí a druhá za snahu, jinak plno nereálných situací! Čili Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller. Připadalo mi to spíš jako příběh z nějakého Absurdistánu, kde na 100000 obyvatel připadá jeden slepý policajt na vozíčku. Hlavní "klaďas" má na svědomí x dalších nevinných životů jen kvůli plánu, který trošku neklapne. Min-sik Choi solidní výkon, moc se mě líbil. ()

mirushbiatch

Noo.V prvom rade by som vyzdvihol herectvo Min-sik Choi-a,bol fakt nechutny.Infantilita azijskych postav je priamo umerna realite,takze tu u mna problem nie je.Problemom,i ked nepatrnym je obcasna nelogika...1. Pri objave casti ludskeho tela predsa nezacne organizacny chaos a nebudu sa valit novinari,ci policajti vsade na mieste cinu,vsakze..ak je to tak aj v realite,dakujem pekne...2. Ak mi niekto tak ublizi na dolnej casti koncatiny, pravdepodobne by som na tu cast nedokazal bez problemov dostupovat...3.. Nezda sa mi realne,aby sucast zakona likvidovala nepriatelov a jeho trestom je za cely cas jeden buchnat...ale to len postrehy,bez nich sa divak zaobide..Brutalita je tu stvarnena ozaj realisticky a film nepusti,co je vzdy vyhrou.A celkovo..Korejci su blazni :) ()

LilySever odpad!

Násilí a zlo je jednou z věci, které mě ve filmech dokážou fascinovat, tento film pro mě ale postrádal důvod fascinace - pointu. Nepatrně nakousnutá myšlenka nepřinesla nic znepokojujícího nebo nového, groteskní rovina mi nepřišla dostatečně akcentovaná, expresionismus ze všeho jen čiší, ale v té mnohomluvnosti nemá co říct. V závěru jsem přemýšlela jedině o tom, v jak odlišném světle by se film ocitl, kdyby nám poskytl úhel pohledu chlapce ze závěru. Co se mu odehrávalo v hlavě? Jestli chcete žánrový film, jestli chcete spoustu samoúčelně násilných scén, za nimiž nenajdete nic víc, pak je to film pro vás. Moje hodnocení je odvozeno od zjištění, že film dostal množství cen a nominací, dnešní doba přehnaně zdůrazňuje formu a skutečnost, že pod vším nánosem filmařského umu, je jen triviální příběh, se stává stále častějším problémem moderní oceňované, a přesto nenáročné produkce, znechucující. ()

Mark1983

Píše se tu,že film je podobný Bílému masu,což mě motivovalo ke sháňce tohoto filmu,ale zjistil jsem,že Bílé maso se mi líbilo více. ()

CerstvySneh

FIlm o pomste? To tu už bolo. Ale tento naozaj prekvapil. Neamerické nastavenie napätia znovu nesklamalo. Naturalistické brutálno a prekvapivé konanie posúvajú dej a divákovi neostáva nič iné, ako sledovať to až do konca. ()

Dharmma

Pomsta vyvolá jen další pomstu, a nejhůře na tom je ten, co je na živu. Spoustu věcí mi zde přijde nereálných, ale film má jinak super spád a bavil mě. ()

johnny_vasku

Pokud se na film chcete podívat bez jakýchkoliv informací a myslíte si, že se vám dostane nějaké prvotřídní korejské duchařiny, budete jako já zklamáni, jedná se totiž o naprosto nekompromisní avšak skvělou variaci na žánr revenge filmů aneb dejte si při pomstě velký pozor, do koho se začnete srát, mohlo by se vám to nepříjemně vymstít. Mimo do očí bijící vykonstruovanost (únos autem WTF?) směřuje moje jediná výtka k hlavnímu hrdinovi, který je vlastně pouze další z figurek neporazitelného bojovníka všelijakých umění. Min-sik Choi, jehož můžete znát z Old Boye, je v roli slizkého vraha geniální, vlastně ani jedna role mi nepřišla nijak špatně obsazená. Exploitation scény mohou nezkušeného diváka překvapit, ale stále jsou v rámci možností stravitelné. Za "Rambo" konec přihazuji půl hvězdy, 75 %. ()

TerribleTale

Film se snažil být psychologickým krimithrillerem a k tomu ještě hororem a dramatem, v tom je ten problém, snímek je to netradiční, to rozhodně, ale nevtáhlo mě to do děje a celý příběh mi přišel celkem absurdní (fanoušci tohoto filmu ať mi odpustí). Ovšem i přes to byly herecké výkony zejména dvou hlavních postav famózní. Za mě film na jedno podívání, opravdu mě nenapadá důvod si tento film někdy pustit znovu... ()

Baru.Class

Moje zkušenost je taková, že když koukám na šikmovokej film, je to buďto ujetý a nebo nechutně ujetý. Tady je to ujetý a nechutný tak akorát - hned v úvodu se s tím rejžovej rejža nepáře a odkrouhne starou korejskýmu Jasonu Bournovi, což se prostě nedělá. Je pak celkem logický, že bude nějaká ta odplátka, ale po korejsku, takže nechutně-bolestivě-vizuálně detailně tak akorát na poblití. Drcení koulí asi nemohu adekvátně ohodnotit, jelikož je nemám, ale řezání achilovky mě trošku zvedlo ze židle, to zas joo. Takže za mě fajn! ()

Radim100

Korejci jsou zvláštní, vždy jsem se musel pousmát nad jejich sloganem Hyundai nezastavíš, protože bych raději auto s fungujícími brzdami, ale tady to neskutečně funguje. V první půlce jsem si říkal bezva krimi, trochu brutální a celkem rychle to vyřešili, asi chybná stopáž....ale kdepak. Rozjetý vlak brutality, násilí a pomsty který opravdu jede bez jediné brzdy včetně potoků krve, které nejsou samoúčelné a skvěle fungují. David Fincher to sice není, ale i tak dám za 5*. ()

Nostradamus6

Už dlouho jsem neviděl film, který byl tak zajímavý a který mě takto chytil od začátku až do samotného konce a nad kterým bych přemýšlel ještě tak dlouho po jeho shlédnutí. Alespoň pro mě naprostá atmosferická pecka za 5* ()

Standey

Za mě teda hrozná ptákovina. Absolutně nechápu co na tom kdo vidí. Jako ok, nechutné to chvílemi je, ale to je asi tak všechno. Dva miliony debilních nesmyslů, jako hlava v papírové krabici, vykutálená mezi volně pobíhající komparz. Sto ran do klobouku kladivem přežije kdejaká křehká žínka jen proto aby mohla posléze škemrat o život. Umírající děda volně pohozený policií v kuchyni aby si mohl slavnostně potřást pravicí s panem Ninjou ještě než naposled vydechne. Nesmrtelný cyborg kráječ, který si po náloži za kterou by se nemusela stydět ani Hyrošima vesele běhá a vraždí další korejsky mumlající postavičky... atd atd atd... 😂😂 Zkátka Béčkový horůrek, který nemá z plnohodnotným thrillerem vůbec nic společného. ()

vinducha

Parádní naháněčka , navýsost napínavá , kdy prakticky nespustíte oči z obrazovky a držíte mu palce , ať už ho konečně dostane. ()

draxxi

Jako horor je to dobry. Klady: scenar, herci dobra filmarina hudba. Zapory: par asijskejch uchylaren, nejak jsem prehlidnul co svagrova a hlavne... hlava rozbita tyci, prerizla achylovka, zlomene zapesti a frajer dal řádí jak cerna ruka. Jinak ale vazne dobry. 10/3/2023 73% ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v… (viac)