Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

ivishka

Zajímavé a asi i jedinečné. Geniální právník a zároveň troska sužována limity a společenskými zásadami. Mike Weiss je jak známo podle námětu celkem složitá postava a dává to často znát. Moc se mi líbilo jak vytrval ve svém rozhodnutí až uplně do konce života a nakonec se jeho očekávání splnilo. Snažil se prosadit bezpečnostní jehlu určenou na jedno použití a sám ji zároveň používal. Velké ryby v byznysu jsou a budou vždycky sv*ně - hlavně v USA. Děkuji Chrisovi Evansovi za perfektní filmový zážitek - drogově závislí mu jdou jedna báseň. ()

MartinezZ

Na motivy skutečných událostí a skutečného feťáka. Přesto to bohužel všechno vypadá ušité horkou bezpečnostní jehlou. Na pozadí se sice něco děje, ale děj nevygraduje, tedy až do doby, kdy se v podstatě zastaví a zničehonic zazní andělské chóry spravedlnosti... ale no tááák. Čekal jsem tedy rozhodně víc než televizní epizodu, roztaženou na 100 minut. Chrisův a Bretův podíl na filmu se mi ale celkem zamlouval. Škoda, že výsledkem je tak trochu nuda. ~~~ 2,5* ()

Fr

,,DÁ SE NĚJAK ŽALOVAT NEMOCNICE, KDYŽ NECHCE KOUPIT VĚC, KTERÁ ZACHRAŇUJE ŽIVOTY?“....... /// To se takhle Vicky bodne v nemocnici o jehlu. AIDS už prej neznamená trest smrti a tak nechme chuděru umírat a mrkněme se na novej typ jehly, která by ani v kupě sena nezapadla – je totiž bezpečnostní a jen na jedno použití! Jestli si myslíte, že je to v Americe jako u nás (přijdu, šupnu to do fabriky a zejtra mě tím v nemocnici vopíchaj) - tak to prr! Tady musíte spoustu překážek a největší je zasranej monopolní výrobce zdravotní techniky. Naštěstí na straně ,,dobra“ stojí dva právníci. Jako by ale nestačilo, že akce ,,JEHLA“ má finanční problémy. Michael, kromě to ho, že je génius, blázen, visionář, sukničkář a šílenec, je i feťák. UŽ JSTE BOJOVALI PROTI FARMACEUTICKÝ SPOLEČNOSTI? (já třeba proti pojišťovně...)... Tohle je takovej celkem obyčejnej film o tom, že je krásný, když právník udělá něco velkýho a správnýho. Nečekejte velikou soudní bitvu, jen drama o složitý cestě jedný zdravotní pomůcky do nemocnic a vzpomínku na jednoho právníka. Třeba si na něj vzpomenete, až najdete na hřišti ..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy podle skutečných událostí. 2.) Zjistím, co je nejčastější příčinou nákazy nemocničního personálu. 3.) AIDS? Odkud se bere? 4.) Thx za titule ,,Velkotlamka“. ()

Radiq

Zajimavy téma podpořeny feťáckým právníkem, nadnárodníma společnostma a jejich hnusnejma praktikama. Každej to ví, ale stejně se s tím nic nedělá - to je přístup, jakej je dnes ve světě standardní. Chris Evans tady ale každopádně válí a role mu sedne jak vyšitá jehlou na tělo (v jeho případě vytetovaná jednorázovou jehlou plnou heráku). Taky je dobry, že to je podle skutečné události, akorát nevim, jak je možny, že je v zajímavostech napsany, že zfilmování posvětili oba právníci, když ten jeden chcípl. Asi to není až tak uplně přesně podle skutečné události... ()

Gilmour93

Karty právního dramatu jsou tradičně rozdány do rukou nevinné oběti, jejího bezvýznamného zastánce, který musí bojovat minimálně na dvou frontách a obřího zlého monstra, které prostředky k zakoupení pravdy může přehazovat vidlemi. A rocková předělávka Beethovena „Road to Joy“ od Bright Eyes už při úvodních titulcích naznačí, jak se ta hra bude hrát.. Sliznicemi hrající Evans se překonává, ale vadila mi kamera přivázaná k houpacímu křeslu, i skutečnost, že to Kassen duo nestačilo na ploše 95 minut poskládat do nějakého ucelenějšího tvaru. Spíš než soudní drama to beru jako pohled na to, jak mohou větrné mlýny moci lehce ničit lidské životy. Můžete mít pravdu kolikrát chcete, ale nebude vám to nic platné, když nemáte podporu veřejného mínění či silné spojence z oboru a politických kruhů. Vedou peníze, za nimi dlouho nic, než se na druhém místě objeví sláva (přinášející peníze) a na konci někde vzadu se krčí čest a spravedlnost. Klobouk dolů před statečnými a rovnými, co dají svůj osobní život všanc a tohle pořadí otočí vzhůru nohama.. ()

• Všech 7 tetování, které můžeme na Mikeovi (Chris Evans) vidět, jsou hercova autentická tetování. (Kodousek)
  • Snímek je natočen podle skutečné události, jejíž zfilmování posvětil skutečný Danziger, který byl osloven vynálezcem injekčních stříkaček, chránících zdravotnické pracovníky před infekcemi. (Patw)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)