Na střední škole, která je přestupní stanicí do posmrtného života, bojuje teenager za práva těch, kteří se v tomto očistci ocitli. (Netflix)

Katakimiku

Tady se asi neshodnu s většinou lidí, ale tohle nestálo za nic. Zápletka je dobrá, dokonce velmi dobrá, ale zatímco v první polovině marníme čas vtipnými epizodami, ta lepší, emotivní část nedostane potřebný prostor a zbytečně rychle se to celé ukončí. Postavy jsou šablonovité a nezajímavé, romantické vztahy nefungují, protože jsou jejich vývoji věnovány nanejvýš 2 epizody. Potenciál tam byl, bohužel se nevyužil, toť můj názor. 4.4/10 ()

Priest

Vskutku dojemné anime, u kterého jsem na konci zatlačoval slzy. Pokud si všimnete, není to dokonce ani ecchi, ale solidní seriál :) ()

TruthPreveal

No, kde začít. Začnu začátkem. Nuda. První asi 3 epizody mě vůbec nechytly a charakteři ničím nezaujali. To je asi tak vše co bych k tomu řekl. První polovina anime byla víceméně nuda. Souboje neměly žádný pořádný náboj, a byly pokaždé stejné. Objeví se Kanade, zapne ten svůj štít a místo toho aby hlavní postavy přestali střílet protože je to očividně zbytečné, tak střílí dál, protože prostě jo. Souboje s těmi černými stíny se ani jako souboj považovat nedá. Člověk by si řekl že to bude pro charaktery teď o dost složitější se s nimi vypořádat, ale byla to nejspíš hračka. Však proč ne. Místo soubojů tam dle mého mělo být víc scén ze školního prostředí. Každá postava měla svou danou povahu, odlišnou od jiných, což je dobré, ale krom asi 5 nebo 6 z nich se tam nedozvíme kromě jména vůbec nic. A hlavně nedozvíme se jejich backstory, které mě z celého anime bavily nejvíc. Třeba scéna kdy Otonashi použil na Ayata tzv. talk-no-jutsu, tak ikdyž to bylo tak trošku cliché, tak ta Ayatova backstory k tomu to vykompenzovala. Některé vztahy mezi charaktery, např. mezi Hinatou a Yui byly zvláštní. !SPOILER! V anime není vůbec nikde vidět že by se ti dva měli rádi, a že mezi nimi něco je (krom asi jedné nebo dvou scén kde jsou malé náznaky), takže při scéně kdy se Hinata přizná Yui že kdyby mohl tak by si ji klidně vzal, bylo pěkné a i dojemné, ale jak tam nebyla žádná romance mezi nimi, tak to ztrácelo kouzlo. !KONEC SPOILERU! To samé konec !!SPOILER!! I přes to že mezi Otonashi a Kanade prakticky nic není (zase, člověk to v povědomí má, ale prostě anime nám nic co by se mezi němi něco romantického dělo neukáže), tak na konci jí řekne že jí miluje. Zase, bylo to docela dojemné, ale kvůli žádnému vztahovému developmentu mezi nimi, to ztratilo to "kouzlo" a takový ten celkový dojem z toho. !!KONEC SPOILERU!! . Konec a celkově cca poslední 3-4 epizody to vytáhly a samotný konec se mi líbil a být tu lépe vyprávěný děj a více charakter developmentu, tak věřím že bych se možná i rozbrečel. Všechny zmíněná negativa by ani nehráli roli, kdyby mě to anime bavilo. Jenomže ne. V rámci enjoymentu bych tomu dal tak 5/10. Musím ale určitě pochválit art i animaci. Art byl opravdu moc pěkný. Soundtrack taky. OP i ED taky pěkný. Postavy celkově ušly. Hl. postava typický dobrák od kosti a (nejspíš) hlavní hrdinka malá tichá holka. Děj nic moc. Nestalo se tam nic co by se dalo vyzdvihnout. Kdybych to měl shrnout - špatný začátek, ok prostředek a docela dobrý konec. Každopádně to nebylo špatný, ale sliboval jsem si od toho víc. Slabých pasáží tam bylo víc než bych chtěl. 3 hvězdičky (6/10). ()

poleno

Slušné anime s originálním příběhem, sympatickými hlavními a vedlejšími postavami, geniálním zakončením, dále pak s perfektně sedící hudbou a krásnou animací. Co Angel Beats! sráží dolů je rozhodně malý počet dílů, přičemž se vše děje strašně rychle, první dva díly nevíte, podobně jako Otonashi, co se to sakra děje a v této fázi jsem měl namále, abych to dropnul. Jinak výborná poslední epizoda by na mě zapůsobila emočně o něco více, kdyby (jak jsem zmiňoval) byl počet dílů o polovinu větší a já si dokázal vybudovat k postavám nějaký hlubší vztah. Každopádně klady převažují zápory a to více, než výrazně. /72%/4* (Teď jsem si vzpomněl... já asi po dvou měsících našel něco koukatelného!) ()

Shizuo

Na tolik příběhů a postav je třináct dílů prostě málo. Za tu dobu jsem si k většině z nich nedokázal najít žádný silnější vztah, a proto byl prožitek a finální loučení jen odvar z toho, co mohlo být, kdyby série měla těch dílů 26. Z toho jsem poněkud zklamán, ale Angel Beats! funguje dobře i tak. Z některých motivů a některých ryze konkrétních věcí zapáchala napodobenina a měl jsem ten silný pocit, "že tohle už tu bylo několikrát", ale co je mi po tom. Když to fungovalo, byl jsem schopen to mnohdy překousnout, zopakovat si a někdy to bylo i docela fajn. Mohlo tam být méně zbraní a střílení a méně na anime provařených fóru a mohlo by to mít po většinu času mnohdy vážnější tón - to je moje hlavní výtka a místo, ve kterém strhávám pomyslné body. Teď zase trochu chvály - vzpomínky postav. Ač u většiny nebyly odhaleny, ty co byly - super! Zejména zavalení v tunelu bylo fakt dojemné a byla to taky epizoda, kterou jsem si přehrál hned dvakrát. Poslední tři epizody (předposlední, kde dochází k vyvrcholení toho všeho i slaďák na konec) jsem shlédnul před malou chvílí na jeden tah a ač jsem byl nakonec opět nepřekvapen (!!!) kýčovitou scénou, vlastně mi už vůbec nevadila. Na konec ještě vychvaluju zvuk a animaci. Silné čtyři. ()

radek.s

Tento seriál měl opravdu velmi velký potenciál. A i přesto že jej autoři řádně nevyužili, jedná se stále o velmi dobrý počin. Za zmínku zajisté stojí i naprosto úžasná hudba, u které se člověku vybaví pocit, že se autoři nechali inspirovat seriálem K-On. Děj by se dal stručně popsat jako: Obraz poklidného posmrtného života kde se člověk zbaví všech výčitek k minulému životu, což narušuje jen drobný fakt, že se zde zformoval odboj proti bohu. A s ohledem na to že v posmrtném životě se zkrátka zemřít nedá, získávají poměrně brutální souboje na život a na smrt docela nový rozměr. Osobně si myslím, že je to seriál s úchvatně dojemným koncem, u kterého se rozhodně nudit nebude. ()

Mat5

Začiatky boli skutočne slabšie ale chytilo ma to od prvého dielu a keď sa príbeh zamotal tak pre mňa to už nemalo chybu. Zaujímavý príbeh, miesto a aj osudy postáv. Proste sa mi to páčilo a aj keď ostalo pár vecí ktoré som nepochopil tak v konečnom dôsledku mám z toho dobrý pocit. Plné hodnotenie ale dávam hlavne za opening a ending vďaka ktorému sa zdvojnásobil zážitok :) ()

arctican

ANGEL BEATS!!!!!! - to je zrejme ten najkrajší a najmilší anime aký som kedy videl!!! Narazil som naňho len náhodou ale abśolútne to neľutujem a som šťastný, že som ho videl. Nasmial som sa pri ňom, a takisto to je len druhý anime, ktorý ma dokázal fakt dojať a dohnať k slzám kvôli tomu ako smutne a zároveň nato aj šťastne to skončilo!!!! (áno, prvý bol Guilty Crown) to bol prste tak dobrý anime, aj "akcia" aj príbeh aj "emocionálnosť", že to musí mať 5/5* odporúčam si to pozrieť každému aj keby sa mu to nemalo páčiť pretože to bolo super. PS: aj opening aj ending sú úplne super ()