Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (85)

Epizoda 8 (2017) (S06E08)

Hutná epizóda kde dostávame fajn pasáže či už ručnej alebo streleckej akcie, fajn humor (legendárna Wyatova salutácia) a v závere zisťujeme, že naša veliteľka je nejak connectnutá s Lowryovou, bohužiaľ jedného člena tímu to stojí život. ()

Epizoda 9 (2017) (S06E09)

Zmrd Ives sa vracia a uzavrie s Idrisim dohodu, avšak nejak to škrípne a jeho milovaná pôjde na krchov (konečne), taktiež veliteľka dostane finálnu riešenú a v závere poteší návrat našich hošancov Scotta a Stonebridga. ()

Epizoda 10 (2018) (S06E10)

Záver trošku slabší ale stále dobrý, síce to že jeden z našich heroes je v ohrození je trápne, dobre vieme, že v US serošoch a filmoch umrieť hrdina nemôže, ale aspoň Idrisi dostal takú čo nerozchodí (a pokiaľ sa objaví v ďalšej sérii tak už prechádzame do sci-fi módu). A záver celkom podarený, tak som zvedavý či bude ´ďalšia séria naväzovať priamo či jak. ()

Revolution (2019) (S07)

Našlo sa aj pár slabších epizód ale oproti 6. sérii veľké zlepšenie. A čo som tak zistil, v ďalšej sérii sa zasek zmení tým, takže asi si teraz dám chvíľku pauzu a pôjdem na iný seroš. ()

Epizoda 1 (2019) (S07E01)

Fajnová rozbeh. Tým už poznáme a síce ich nový veliteľ nepôsobí extra, uvidíme čo sa z neho vyvrbi. hej a zdá sa, že sa do týmu pridá aj jedna Ruska, a možno si to rozdá s kratkovláskou. Hej a súboj s aziatom je parádny. ()

Epizoda 2 (2019) (S07E02)

Opäť fajn epizóda ktorá v scéne na hajzloch pripomína Raid (veľmo vzdialene ale predsa). Ale top of the top je Vašut jak ruský generál, boháča ten je všade. Hej a ešte bola fajn aj scéna kde sa mlátia v byte policajtky zviazaný putami, len to mohlo byť kus dlhšie. ()

Epizoda 3 (2019) (S07E03)

Presun do Indie stál za to. Slušná dávka humoru, trošku zrady, skvelá pasáž v sprievode Holi, týpeček finančník čo vyzeral jak Waititi, no a v závere podarený clifhangrík. ()

Epizoda 4 (2019) (S07E04)

prvá polka nemastná a neslaná, ale tá druhá už má grády a záverečné zúčtovanie je slušne drsné. A tipujem, že Kinfgfisher bude náš "Tommy Angelo" ()

Epizoda 5 (2019) (S07E05)

celkom slušný záporák ktorý zdrhol z Rwandy a stal sa big boss kdesi v Barme. A naša grupa mu musí ukázať zač je toho lokeť, zároveň tuším zisťujeme, že môj menovec je asi kingfisher, a poslal Angela k pánu, škoda no mohol tam kus dlhšie oxidovať. A ešte musím pochváliť aj funny scénu s vysielačom. ()

Epizoda 6 (2019) (S07E06)

Musím povedať zaujímavá epizóda, najprv vidíme našich hošanov ako unikajú džungľov a je to fakt funny to ich doberanie. Naše slečny sa zase musia dostať z basy a kratkovláska si dá perfektný 1 by 1 súboj s obrnencom, a sledujeme aj ich šéfa a hackerku ako idú po tej DEA mrche a tam sa tiež dočkáme jedného super 1 by 1 fightu. A v závere sa spoja a vykilujú bandu zmrdov aby bomby čórol môj menovec, ktorý súdiac podľa záveru bude nejaká kurevsky vysoká šarža. ()

Epizoda 7 (2019) (S07E07)

Akcia v Rusku fajná ale rýchla, pasáž v Indonézii však parádna a to, že komando bude vlastne banda zmrdov dávalo zmysel. A slušne napínavý záver. ()

Epizoda 8 (2019) (S07E08)

sprvoti dosť slabý part ale postupne sa to zlepšuje a trebárs súboj 1 by 1 s tým indonézcom bol peckový. A taktiež ničenie bomby malo šmrnc a funny náboj. Ale záver, ti kokos to som nečakal. ()

Epizoda 9 (2019) (S07E09)

Začiatočná akčná scéna a zároveň fakt, že Wyatt z týmu odišiel ma bárs nepotešila a ani akčná scéna v Hongkongu nepatrila k najlepším, avšak záverečných cca 15 minút kde dokonca časť akčnej pasáže je tvorená na "jeden" záber, tak to je iná mňamka. Uvidíme ako sa zúčtuje v ďalšej časti s mojim menovcom. ()

Epizoda 10 (2019) (S07E10)

No čakal som teda drtivejší a napínavejší finish ale akože celkom to grády malo. Akurát mohol aj niekto zakapať ale zasek no US produkcia na to permanentne jebe. ()

Vendetta (2020) (S08)

Posledná séria je trošku uponáhľanejšia, na úkor 6 epizódy ktorá je dosť od riti, ale inak je to stále skvelé. ()

Epizoda 1 (2020) (S08E01)

Po dopozeraní Vikingov mi docvaklo, že tento seriál som nedokončila tak sa vrhám na poslednú sériu a tá začína pekne zostra. Naša grupa ide po Albánskych bazmekoch ktorý majú akúsi bioganu, vytvorenú hošanmi z  britských ostrovov a idú ju zakúpiť zrejme hošani z Arábie. Akčné scény fajn a bitka v kuchyni alebo v nemocnici naozaj parádne. ()

Epizoda 2 (2020) (S08E02)

Albánec sundá synáčikovi frajíra a synátor ho bonzne našej dvacine, avšak potom si zrejme uvedomí, že hoci bol otec sviňa, treba ho pomstiť (což mi príde ako klišé jak sviň) ale dobre. Prestrelka a súboj na bitúnku parádne a je tam i ejdno slušne krvavé zabitie a potom sa dostávame do vlaku a hoci tam je akčná scéna slabšia, zrejme nám predstaví našu záporácku hlavnú bratskú dvojicu a taktiež ukáže, že hošani majú inšie plány. A Albáncova stará zrejme tiež nepovedala posledné slovo. ()

Epizoda 3 (2020) (S08E03)

Masaker časť do piče. Síce ma mierne mrzelo, že to úplne vynechala albánsku Banshee slečnu i jej synátora, a aj bratská dvojica sa tu len mihne, avšak konečne zistíme, čo vlastne chcú, že to pochádza , klasicky, od Rusov, avšak do deja sa zapojí aj akýsi treťotriedny gangstrík s pár kamošmi, plus sa na scénu vracia i naša rusácka agentka a má tam jeden drsný kill. A súboj v dome či utnutie epizódy v najlepšom, tomu sa vraví poriadna pecka. ()

Epizoda 4 (2020) (S08E04)

Prepadnutie vo vile nesplnilo očakávania, ale dalo nám jednu drsnú smrť. No ale tá pasáž cca v strede filmu v tom paneláku ktorá je tak trošku na štýl Prepadovka  kde máme efektnú jednozáberovku v ktorej dostaneme aj bitku, aj prestrelka. Pasáž na policajnej stanici tiež poteší a dokonca má i jeden slušný zvrat (ale je dosť predvídateľný). Záverečný príchod bratskej dvojice nemá také grády, avšak Zarkovovej nová identita zo Slovenska, no šikal som smiechom. ()

Epizoda 5 (2020) (S08E05)

Zajatie a následné oslobodenie jedného z bratov je také meh, avšak potom začne to pravé orechové, máme tam dve slušné zvraty, návrat albánskej manželky (mám pocit, že bude tým hlavným šéfom) a záverečný postup Maca ktorý je opäť jednozáberový brutus poteší, najmä finishom. ()