Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (85)

Epizoda 1 (2012) (S03E01)

Musím povedať, že tretia séria začala zaujímavo. najprv tu máme fajn akčnú scénu so scottom, potom zisťujeme že Stonebridge sa hrá na kapitána Pricea z COD-čka a tiež že sa do tímu pripája Rhona Mitra, ktorá pôsobí dosť nevinne ale v závere sa prepne do tej drsnej bad ass bitch ako vo väčšine filmov. Jo a pasáž vo výcvikovom stredisku čakal, som, že keď tomu vojakovi prepne tak urobí niečo iné a nie toto. Plus rozhovor Stonebridge s bratom toho drbnutého nasvedčuje že náš Stonebridge má po piči teraz. A záver, ako som spomínal prevezme drsná Mitra, no čo viac chcieť. ()

Epizoda 2 (2012) (S03E02)

Tak toto hej. Hneď v úvode máme super prestrelku a Mitra si tu zaskotačí s bazukou. Potom tu máme jeden celkom zaujímavý zvrat, a je aj celkom vtipný, slušnú akciu, a v závere fajn prestrelku. Následne ďalší zaujímavý zvrat s Mitrou(ale pre mňa dosť očakávaný), potom s predmetom doličným a záver ktorý prekvapí nie tým čo sa stane lebo to sa dá čakať ale tým ako. A mením svoje stanovisko. V predchádzajúcom diely som si myslel že má Stonebridge po piči, no teraz má po piči ten týpek. Jo a Tywin lannister zrejme ako hlavný záporák podľa mňa zamieša kartami. ()

Epizoda 3 (2012) (S03E03)

Veľmi dobrá epizóda kde jediným sklamaním bol nočný súboj s tuaregom. Ale či už nahánačka po hoteli s kuriérom alebo záverečná prestrelka boli fajn. Hej a úvod s axmalim bol tiež fajn. Najmä jak dostal tonu betónu na gebuľu. ()

Epizoda 4 (2012) (S03E04)

tentokrát obliehacia časť. A celkom vydarená. Síce prvá prestrelka nič moc, ale následne sa dozvieme pár zaujímavostí, pár zvratov a nakoniec fakt super prestrelky kde sa perfektne využijú podomácky vyrobené pasce. Mohlo ich byť viac ale predsa len je to seriál nie film. No a čo sa týka záveru tak prvá časť keď spomenuli Nostromo tak čakám, že sa objaví ripleyová a čo sa týka druhej časti ten zvrat bol kurevsky klišoidný ale tak človek ako ja ktorý má napozeranú tonu akčniakov si na to už zvykol. ()

Epizoda 5 (2012) (S03E05)

masaker part toto. najprv tu máme slušný prepad v podaní tých dvoch "tywinovych" spičencov (ich smrť si prehrám aspoň 5-krát tak ma serú), Následne slušnú akciu na letisku, potom ešte lepšiu akciu na štadióne, Scotta v klasickej polohe (Pozn. Autora: Pri jebačke) a setsakramentsky napínavý a zaujímavý ending, teda aby som bol presný cca posledných 5 minút. Jo a "Tywin Lannister" je tu fakt jak cez kopirák. Jo a má sexi filmovú dcéru(A Scott ju podľa mňa viete čo). ()

Epizoda 6 (2012) (S03E06)

Ďalší podarený diel s úžasnou prestrelkou v stredisku a trošku očakavaným záverom, Ale čakal som, že scott ju kilne ale oukej. A Tywin zisťuje, že dcérenda nebude skákať ako on píska. ()

Epizoda 7 (2012) (S03E07)

SPOILER ALERT: Tak toto bol masaker časť. Najprv tu máme skvelú úvodnú prestrelku vo väznici kde zistíme, že pozeranie 18+ videí v práci je smrteľné(keď pozriete pochopíte). Následne vidíme, že nás "Tywin" buduje bandu žoldnierov a snaží sa zničiť sekciu 20, čo sa mu aj s pomocou tej úplatnej kurvy podarí. Následne prichádza zvrat a zisťujeme, že tu máme ďalšiu zradnú kurvu(tentokrát ženského pohlavia) A vzápätí nečakanú smrť Sinclaira. Nevravím, že to bola zaujímavá postava ale bude chýbať. A v závere máme fajn naháňačku a zároveň napínavú cestu do nemocnice a úplný koniec? No tak to je nervák jak sviň. A Tywinko máš ty po piči definitívne teraz. ()

Epizoda 8 (2012) (S03E08)

Výjeb 20-tky s "Tywinom" dobrý ale dvojitý výjeb Tywina s 20-tkou bol ešte lepší. A tá mrcha žoldnierka dostala peknú hlavičku od Stonebridga. A áno prehral som si tú jej smrť 5-krát ako som spomínal pár dielov dopredu. Takže blížime sa do fázi totálnej vojny. A vyhrá 20-tka. Prečo? Lebo US seriál a preto že toto je 3 séria z 8. :) ()

Epizoda 9 (2012) (S03E09)

Ty brdo dobrý part. najprv tu máme exploziu a hrozbu ožiarenie. Potom zistíme, že Knox má čosi v pláne. A človeče ten výjeb je naozaj slušný. A Stonebridge mal strieľať. Uvidíme ako finish ale snáď všetci bad guys and girls die. ()

Epizoda 10 (2012) (S03E10)

SPOILER ALERT: A máme tu záverečné zúčtovanie. A musím priznať, že ma trošku sklamalo vyradenie jak "Tywinovho" druhého spičenca (ktoré som si neprehral 5 krát lebo bolo odfláknuté) tak vyradenie vraha Stonebridgovej ženy bolo slabé, ale aspoň došlo medzi nimi k pästnému súboju, i keď krátkemu. Jo a "Tywinove" vyradenie nekomentujem. Plus oproti koncu druhej série slabšie napätie na záverečný part. Ale Scottove hlášky a záverečné doťahovanie sa o tom či nula je číslo to stále držia na 5* ()

Shadow Warfare (2013) (S04)

Stále je radosť dívať sa na to. každá séria prináša nových enemákov, nečakané zvraty, parádne akčné scény, dobrú porciu humoru a erotiky. Síce trošku sklame zabitie jednej postavy, pretože som čakal, že sa u nej rozvinie niečo s jedným z hrdinov ale inak spokojnosť. A v 5. sérii sa vraj objaví Michelle Yeoh tak dúfam, že jej doprajú poriadne súboje. Hor sa na ňu. ()

Epizoda 1 (2013) (S04E01)

Po dlhšej dobe návrat k tomuto počinu a musím uznať, že som urobil chybu, že som čakal tak dlho. Tento diel je narvaný nonstop akciou a konečne(snáď to neporieknem) dostávajú priestor aj pästné súboje(niežeby v predchádzajúcich dieloch neboli ale bolo ich ako šafránu). Kamali pôsobí ako taký týpeček u ktorého nie je všetko jasné, stará dvojka je rovnako fajn a Mitra v Libanone perfektne ojebala asasínov. Prestrelka v druhej polke coolová a záver napínavý. Čávo s cigaretľou by zaslúžil zhebnúť. ()

Epizoda 2 (2013) (S04E02)

tak mal som pravdu, že s Kamalim to nebude také čierne ako sa zdalo. Pasáž kde prepadnú "banku" je fajn ale ešte lepšia je pasáž kde Richmondová a tá policajtka zahrajú, že sú lesbičky. útek je skvelý a zastrelenie Rebeccy(celkom brutus štýlom) to bolo nečakané jak fras. Záver kde sa ale nášmu pamrdovi s cigaretľou pomstia bola fajn ale podľa mňa sa s ním mali vyhrať nie odstreliť ho a hotovo. ()

Epizoda 3 (2013) (S04E03)

parádny diel ktorý nám ukáže, že Mithra berie nejaké shity, predstaví sa nám prevádzač zo Škótska, dostaneme slušné prestrelky a zistíme niečo nové o Kamalim. A naozaj vydarený finish. Ale tú gay scénu si mohli odpustiť. ()

Epizoda 4 (2013) (S04E04)

Tak síce som to poriekol ohľadom tej ručnej akcie ale inak je to stále kvalita. Smrť Daltonovej bola nečakaná, prekvapilo Al-zuhariho poslanie prepáčenia, Letherbyho zabitie bolo odfláklé ale to som tak nejak čakal. A tiež dúfam, že ten sajrajt v tej rakete nespôsobí, že v tejto sérii odíde na večnosť i Stonebridge. ()

Epizoda 5 (2013) (S04E05)

Taký klasický part, no mierne nudnejší a prestrelka pri vlaku mdlá. Avšak lesbická scéna a záverečná masakrina na letisku, tak to je iné. ()

Epizoda 6 (2013) (S04E06)

Lockove oslobodenie slabšie avšak následne to naberie grády. Pasáž kde naša dvojka vypočúva arabského predavača, výjeb z ruským assasínom a útok na ambasádu za pomoci podomácky vyrobených mínometov, tak to je iné. A Daltonová je pomstená, hor sa k borščžrútom. ()

Epizoda 7 (2013) (S04E07)

4 zaujímavé zvraty, slušná bitka Scotta s holohlavým mastodontom (a brutus vyradením k tomu) a kurevsky napínavý záver s Cliffhengerom jak sviňa. A konečne zistíme, čo za bazmeg má Stonebrdige v sebe. ()

Epizoda 8 (2013) (S04E08)

Akcia skvelá, vyradenie Japonca tiež aj šukanie Scotta s tou ruskou( ktorú BTW hraje Češka). Akurát záver dosť prekvapil, už som nadobúdal pocit, že Kamali je v skutočnosti niekto kto to odrbáva na všetky strany avšak záver kde ho odjebú tvrdí, že nie. avšak stále je tu malá šanca, že to môže byť fake. Uvidíme. ()

Epizoda 9 (2013) (S04E09)

Masaker časť kde sa dočkáme skvelých súbojov (páči sa my, že si na nich dajú záležať keď ich už nie je veľa). Akčná pasáž vo vlaku kde sa na chvíľu hovorí česky poteší. No a v závere zistíme, že Kamali naozaj fejkoval smrť a mám taký pocit, že Zuhariho dávno žerú červy a šéfom bude henten. ()