Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Dawed

Slušná akce, slušný děj. Mě se seriál i hlavní postavy líbí (ostatně- dívat se na 4 díly po sobě odpovídá za vše). Otazkou je jak se poperou s další sérií.. Zatím 80%. ()

Mara12

Čtyřhvězdičkové hodnocení si zaslouží pouze druhá série (sympatická ústřední dvojka, rychlý spád děje, nadprůměrná akce - takže nad těmi slabšími momenty potažmo nesmysly nemáte čas přemýšlet). První série zaostává – John Porter má na můj vkus až moc testosteronu (větší macho snad není ani v hotelu Paradise), naopak Andrew Lincoln je taková nevýrazná mánička, o které nevíte, co si pořádně myslet a sentimentální závěr posledního dílu - hodně laciný . ()

RobbieM@N

Šíleně špatně natočené, tupý děj a ještě tupější dialogy. Taky hodně záleží na tom, jestli Richardeu Armitageovi sežerete tu jeho "tvrdou" hereckou pozici, já tedy určitě ne. ()

dur.dur

Hvězdička za výpravu. Scénář je totální bulshit a já žasnu, jak vysoké hodnocení to má. Přiznávám, viděl jsem jen jeden díl. V něm ale bylo nakupeno tolik nesmyslů až hanba. Paradoxně to však nebyla kvantita, ale jejich závažnost, která mi brání v tom, abych se vůbec pokoušel zhlédnout další díly. ()

Idris

Je pravda, že první série je uvěřitelnější, než ty ostatní. Je v ní slušný hlavní hrdina a dost akce, která mě bavila. Potom přichází druhá série, která měla navázat na tu první, ale bohužel podobnost je tam možná jen v názvu Sekce 20. Staré postavy, na které jsem si docela zvykl, byly nahrazeny úplně všechny, což je pro mě zcela nepochopitelné. A také je pravda, jak zde již někdo psal, že z hlavních hrdinů se stali nesmrtelní borci, a z jednoho dokonce, již někde zmiňovaný nadsamec (tohle přirovnaní je výstižné). No nicméně je to chytlavé, a když není na co se kouknout, tak i dostačující. P.S. Srovnávat tento seriál s Jamesem Bondem, je podle mě špatná volba. Dal bych přednost srovnání s Bournem, kde bych viděl docela slušnou podobnost. ()

Tasartir

První série 4-5, další série s jinými herci téměř odpad. Takže jak to hodnotit? Nejlepší je nekoukat na druhou a třetí sérii. ()

BardDeLune

Strike back udržel mou pozornost během první série a to zejména díky výbornému Armitagovi. Seriál není nic hlubokého, což je škoda, mohlo to být zajímavé. Místo tohoto jsou to mini epizody, které se pokouší od odkrytí intrik, které jsou prostě všude. Nicméně, rozhodně je to pěkná ukázka toho, jak jsou zhruba vytrénovaní elitní vojáci SAS. ()

unrocker

Nejde tady o kvalitu... jde tady o velmi zajímavé lokace... každé 2 dily někde jinde nějaký problém po světě a do toho naši dva hlavní hrdinové co zvládnou nekonečně mnoho protivníků vsemoznym způsobem... pro chlapy ideální... ()

liquuid

Pfff, hodne tezke hodnoceni po 7 radach, kdy prvni 4 rady jsou s jednou partou a dalsi 3 rady s jinou partou. Ja si uzil prvni 4 rady vice, hlavni hrdinove k sobe pasuji, Scott ma skvely smysl pro humor a diky nim to ma smrnc. Na druhou partu jsem si tezce zvykal, ale po dvou radach uz to relativne slo. Plusy: spousta akce, skvely scenar, impozantni volba vsech prostredi, kazda serie se dynamicky meni padouchem a prostredim, krasne a velmi casto nahe zeny, zaporaci velmi vyrazni a silni, caste a nepredvidatelne zvraty. Minusy: sem tam klepava kamera, coz se ale da pochopit u takovej naloze akce, strelba absolutne nerealisticka (skoro jako papirovy dum), druhy tym se dle meho nazoru dava dohromady prilis dlouho nebo mi alespon prijde, ze se sehravaji dlouho a rozhodne me nedostali tak, jako prvni dvojice, predevsim Damien Scott. Overall naslaply serial, ktery stoji za zhlednuti. P.S. musim vyzdvihnout 6. dil 7. serie, kde jsou MacElisterovy flashbacky, to je opravdu poctiva filmarina. 4,4 z 5 ()

johnsnow

ďalší seriál je úspešne za mnou a hoci prvá séria je dosť o prde, séria 2 až 5 pridajú na gore, sexu, akcii, zvratoch a Stone a Stonebridge to tam ťahajú jak páni. Séria 6 až 8 síce vymení tým, ale stále má skvelú akciu, fajn hlášky a dobré tempo. Celkovo veľká spokojnosť. ()

jack_scott

Tento seriál vystihuje jediné slovo -naivní,místy velmi. Spolu s prkenným scénářem je to občas až děsivá směs. Parodie na Bonda to neni, válečné či aspoň dobrodružné taky ne... Je to prostě sračka. Člověk si říká x-krát za každej díl, jaká že to je pitomost....škoda. ()

ibex

1.série - výhradně britská produkce = kvalitní herecké výkony a dobrá akce = 4*; 2.série - britská + americká produkce = herecké výkony šly malinko dolů a i akční scény byli trochu naivní, ale úroveň si zachoval = 3,5*; 3.série -2012 = ? ()

warpcore

Zjavná podoba so seriálom "24" tu je, avšak tento anglánsky produkt mi je oveľa sympatickejší. Obrovský podiel na tom mám skvelý Richard Armitage s výborne sekundujúcim Andrew Lincoln-om. Zápletky na pozadí krvavých konfliktov v Afgánistane, Iraku či Sudáne sú naozaj lahôdka. Chyby (hlavne v scénari) sa nájdu, ale nestoja za reč. Odporúčajú 9-ti islámský teroristi z 10-tich. ()

Sennhie

U mě vyhrává na plné čáře druhá série (Project Dawn), jelikož ukončila hereckou mizérii hlavního představitele první série a poskytla mi požadovanou dávku akčnosti, o které se tu spoustu napovídalo. Mimochodem existují dvě verze druhé série, každá od jiné televizní stanice. Jen znělky by se měly lišit, ale liší se hodně, jedna je velmi obyčejná, kdežto ta druhá má pořádný říz. Edit. třetí série zatím pořádný nářez! ()

Raptile

Vynikající akční napínavá podívaná 1. série 5* a po dvou dílech série také zatím 5 :) a vypadá to že to bude šlapat dále i bez Portera což je jedině dobře. ()

Bilky

Ano je to Becko so vsetkymi bondovsko-rambovskymi neduhmi, scenar je uplne vypatlany a tie strihy s efektami - proste niekedy OMG... Ale zas su v kazdej epizode solidne sarkasticke hlasky, vzdy ine a celkom pekne kozy a hlavny hrdina "Vošukááá fšechno co se hejbááá" :) proste šovinisticke jadro mojho ja, dava * naviac, cize viac ako 50% ()

Ereniss

1. sérii jsem zkoukla za den. To vypovídá o tom, že mě to sakra bavilo! Jako že to bylo nelogické? No a co. A Expendables jsou snad tím nejlogičtějším filmem? Ne. A stejně to každý žere. Já mám ráda britské seriály, takže mě tímhle udělali velkou radost. Hodila jsem nohy na stůl a 6 dílů jsem se bavila. Akce, akce, akce, kecy, akce, akce, kecy. Jako mělo to spád, jakýž takýž děj a chvílema jsem se chtěla ocitnout v náruči Johna Portera místo té brunetky. No jo, jsem nenáročná :) ()