Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

Cedr

Hlavní vadou na kráse je nutnost nevyhnutelného srovnání s předchozím dílem, po kterém vyjde najevo, že konzistentní zasazení v nádherném CGI Londýně Sherlockovi svědčilo o chlup víc. Game of Shadows svým "all over the place" střídáním lokací působí zbytečně neučesaně a mírně chaoticky. Film ale zase naopak zvedá skvělý Jared Harris z Mad Men jako prvotřídní záporák. Zkušená ruka Guye Ritchie není ve filmu tentokrát bohužel až tolik vidět a vše drží pohromadě spíš ústřední duo. To ale samozřejmě bez problémů stačí na zajištění nenáročného, ale stále ještě mimořádně zábavného filmového zážitku. Už jen díky ústřední hudební skladbě. ()

Triple H

Žiadny prínos oproti jednotke - hrá sa ťažko na istotu. Z tohto dôvodu logicky filmu chýba sviežosť, ktorou disponoval prvý diel. Je vidieť, že sa pridalo na rozpočte, výprava je veľmi pekná. Opätovne platí staré známe pravidlo, že akčný film je taký dobrý, aký dobrý je jeho záporák. Moriarty je postava, ktorá tvorcom poskytovala široký priestor na skutočne adekvátneho a hutného oponenta pre Holmesa. Jared Harris je solídny a rozhodne nič nekazí, ale chýba mu kus charizmy, ktorá by z neho činila skutočne pôsobivú postavu. A taký je aj celý film - solídny, presný, ale chýba mu šťava. Trošku grádov film naberie až v poslednej polhodinke. Tá film vytiahla v pohode do solídnych troch hviezd. Ak spravia aj trojku, som zvedavý akým smerom sa posunú, lebo toto bolo kreatívne slabé. ()

Saraph

Fajn, takže co máme v druhém filmu? Přibylo slow-motionů, abychom si užili létání třísek vzduchem, Robert Downey se teď o něco víc mlátí, nechybí ani jeho vtipné poznámky a nadlidské ultrageniální úvahy. O proti prvnímu filmu celkově víc akce, méně času stráveném v místnosti přemýšlením. 80% ()

UhLee

(8/10). Robert tady předvádí jak úžasný je to herec a že ty ohromné částky, které si účtuje za vystupování ve filmech si pravém zaslouží. On je v té roli Sherlocka jako ryba ve vodě a jde vidět, že si to náramně užívá. Už jen díky němu je tento film skvělá oddechovka plná záhad. ()

Bobik9

Jednička byla opravdu dobrá, ale dvojka je super dobrá! Oba hlavní herci podávají parádní výkon a Dr. Moriarty Jared Harris jim dokonale sekunduje. Více vtipu, více akcí, více efektů a více dechberoucích scén. Kdybych mohl doufat ve třetí díl, tak bych byl šťastný, protože dlouho jsem neviděl podařenější pokračování. Naprosto nechápu převládající názor, že druhý díl nemůže stačit prvnímu, protože může a těžce první překonává! ()

Haretix

Zábavné i akční, ale přesto jedničku to nedokázalo překonat. První půlka je hodně slabá, chvilkami je to lepší, ale opravdu jen chvilkami. To druhá půlka už pěkně šlape a zejména scéna v lese je monstrózní. Co se týče herců tak Law a Downey Jr. si jednou své, za to Rapace je na odstřel, vůbec mi její postava nepadla do oka a kdyby tam nebyla vůbec bych se nezlobil. Sice horší jak jednička, ale dá se to vydržet. ()

ivan_drago

Je nesporné, že film táhnou oba dva hlavní představitelé a to špičkování mezi nimi zachraňuje celé dílo... Dějová linka je velmi jednoduchá a forma zde vítězí nad obsahem... Velmi pěkné zpomalovačky a zpracování Holmesovi předvídatelnosti... Jakmile ale Watson a Holmes zmizí z plátna film nemá co nabídnout... Moriarty také nemá moc co hrát a přišel mi takový nijaký... Famózně je zpracovaný útěk lesem, až válečně... Prostě slušná oddechovka... ()

LiborGondek

Sice se z filmu poněkud vytratila napínavost detektivky, jakou by Sherlock Holmes být asi měl, nicméně je film i tak milým překvapením a nemůžu říct, že by se mi nelíbil. První díl byl ale ještě o chlup lepší. Hodnotím 75% ()

Kamkon

Výborný, krásný, prakticky dokonalý, zajímavý, poutavý, prostě neskutečný! Ten Jude je tam krásnej, Robert Downey opět dokazuje, jak umí skvěle utáhnout film a že má nespočet tváří a Noomi Rapace je ještě větší kočka, než jsem čekala. Kdo tohle vymyslel a tak skvěle natočil, ten fakt umí! A hudba rovněž výborná, chci to vidět ještě hodněkrát! ()

DaUr

Naprosto typická dvojka. Více akce a speciálních efektů, působivější lokace, horda nových postav, a jak to tak bývá, více plytký a nekonzistentní příběh. Ale na druhou stranu má film své tři tahouny - Ritchieho, Zimmera a Downey Jr., kterým vypomáhá herecky velice kvalitní ansámbl v čele s vizuálně atraktivní Noomi Rapace, poskytující mužské části publika dostatečnou náhradu za předchozí krasotinku. To, že navíc umí i hrát, je jen příjemný bonus. Celkově tedy převládá spokojenost, daná nízkým očekáváním a ještě nižší hodnotou času, po který jsem se nudil. ()

Johnny.ARN

A zase raz smer kino. Sherlock dvojka, to si predsa nenechám ujsť. Očakávanie z jednotky obrovské, uvidíme, čo dvojka ponúkne. Od začiatku sa dostávame do deja. Nieje priestor na nejaké vysvetľovanie. A Holms to dobre vie. Preto už všetko pozorne sleduje, vyrába pavučinu a samozrejme pokračuje vo svojich experimentoch. Wattsonova rozlúčka so slobodou asi nedopadne podľa jeho predstav. Ale zase sme svetkami toho, ako detektív rozmýšľa a vie presne o každom svojom a protivníkovom údere. Ruský kozák jednoducho nemal šancu. Dostávame sa do vlaku, kde sa človek aj zabaví, ale aj napäto očakáva, ako to dopadne. Vyhodenie pani Wattsonovej bolo skvelé. JE úžasné sledovať všetky tie jeho flashbacky, ako na všetko príde a všetko má premyslené. Jednoducho, dej sa nedá prekuknúť, ale vždy sa stane niečo neočakávané. Pravdepodobne najlepšia scéna príde čoskoro. Útek lesom v Nemecku, lahôdka. Toto vidieť v 3D, to by bol zážitok. Skvele vygradovaná akcia, špičkové efekty, realistické zranenia. Na záver grandiózne vyvrcholenie s ukážkou toho, ako sa hrá šach. Je tu viac odlišností od jednotky. Hlavne to, že na scéne sa objavuje rovnako zdatný protívnik ako sám Sherlock, to dáva deju určitý nádych napätia počas celého filmu. Druhá vec, lepšie spracovanie. Lepšie efekty, prostredie. Výkony solídne. Ritchie sa v tejto sérií skutočne našiel. Len nech v tom pokračuje. Škoda však "smrti" lady Adler, a "smrti" Holmsa vo vlaku. Každý predsa vie, že tak skoro zomrieť nemohol. Ale jeho "smrť" na konci, tomu som na chvíľku uveril. Dúfam, že to je len ďalší trik a v trojke sa dočkáme odpovede, prečo to spravil. 4 z 5 ... videné v kine ()

Mrkvič

Zase jednou vizuální orgie o ničem. Nebýt působivého závěru, dával bych asi jen 2 hvězdičky. Jednu za skvělé dialogy (Holmes - Watson nebo Holmes - Moriarty) a druhou za vizuální stránku filmu (hlavně scéna úprku v lese je parádní). Jinak je to místy děsně tupý (asi minutové čekání na hlášku "áááá Holmesův svatební dar!!!" - to může překvapit pouze slaboduchého diváka) a prázdný. ()

LordSnape

Tak tohle už Ritchie podělal. Ze Sherlocka se nám stal jakýsi pseudo James Bond s naprosto neuvěřitelnou zápletkou a poměrně nudnými akčními scénámi, kde pořád lítají jen kulky a střely z minometů.. ()

DivX

Pro mě bohužel už toto pokračování nemá takovou hodnotu jako první Sherlock Holmes. Sice se dozvíte jak to doopravdy je ale to je vše. Scénář ani trochu nedosahuje takových kvalit jak tomu nasvědčovalo. Jednou z mála věcí, která mě mile překvapila byla zpomalená scéna v lese... To jsem doopravdy tekl! 60% ()

Mirokukii

Slátanina akčních sekvencí, nejrůznějších spomalovaček, do detailů zabýraných triků (výborně udělaných), které tu a tam proloží nějaký ten dialog, snažící se ubírat děj tím správným směrem, bez jakýchkoliv emocí. Sice se na to v podstatě hezky kouká, ale to je tak vše, a jednou to stačí. Ústřední duo sehrané, a velice zábavné. ()

Honzíno

Sherlockové Guye Ritchieho mě totálně míjí. Asi jo, formálně jsou to profesionálně odvedené snímky. Ale pro mě téžká zívačka. A to mám všechny hlavní aktéry (Ritchie, Zimmer, Downey, Law, McAdams, Rapace, Fry, Harris..) tolik rád, takže by z takové fůze mělo logicky vzejít něco hoodně neobvyklého. Přesto to na mě nefunguje. Guyi, máš navíc, vrať se zpět ke kořenům (tvůj Snatch jedno z mých nej!). ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011