Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

biergof

Netradiční akční film. Surová atmosféra. Pro některé mocnosti nepříjemné téma, které snad jinak natočit ani nešlo. Už pro kladívko z koupelnových dlaždiček musím dat plný počet. a zatím jediný film, který se ni S Jasonem líbil. ()

JohnZ87

Celkem povedený akční film, který dost sráží nevhodné dabingové obsazení (DVD). Clive Owen s hlasem dabéra mladíčků Radka Hope? To mě asi nejvíc tahalo za uši. Jinak Bohumil Švarc jako Jason Statham a Libor Hruška jako Robert De Niro byla také volba vedle. Ač si všech zmíněných dabérů velmi vážím a považuji je za klenot českého dabingu, tady se k daným postavám tyto hlasy zkrátka příliš nehodily. 65% ()

DavidWebb

Elitných Zabijakov som prvý krát videl pred pár rokmi v čase, keď som sa optimisticky domnieval, že v budúcnosti uvidím stovky špičkových akčných filmov. Lenže filmové štúdiá ma dokonale presvedčili o svojej naivite a do dnešného dňa som naozaj špičkových akčných filmov videl len čo by sa "za ňehet vešlo". Ani tento flik k nim nepatrí, ale štyri hviezdy sú podľa mňa primerané. S niektorými výhradami iných užívateľov súhlasím, no samotný príbeh spolu s prevedením a dobrou akciou mi ponúkli slušnú zábavu. ()

Shitonit

Suprácky vystavenej klasickej akčňák s nádechem agrese. Ne. Je to agrese s nádechem akčňáku. Role všem sednou, příběh má hlavu a patu, nakonec nezbývalo, než fandit všem. Jeden parchant větší než druhej. P.S. do Ománu na dovolenou nejedu! ()

Duke90

Já jsem tedy spokojen. Není to bůhvíjaké béčko jak jsem si původně myslel a kromě výborného Jasona Stathama a možná ještě lepšího Clivea Owena mě samozřejmě potěšila i Robertova přítomnost, který to stále umí nejen s bouchačkou, ale i s pěstmi. Ten "mini-fight" v metru byl unikátní! Myslím, že na režijní debut se tento akčňák nemá vůbec za co stydět - snad jen to mírné zkrácení by neuškodilo. ()

Ex_Machina

"Vážení přátelé ano". Takto sa točia filmy pre náročnejšieho diváka. S kamerou v jednej ruke a s pištolou v druhej. Jednooký bad ass zo SAS Clive Owen versus Statham a Robo Niro. A keďže chlapci okolo Cliva kedysi dávno niekde v Ománskej púšti "moc zlobili", tak sa nemôžu čudovať, že minulosť ich dobehla. A pretože nie je nič čo by si bohatí šejkovia za svoje petrolejové mince nedokázali kúpiť, tak si kúpili pomstu. A tu do hry vstupuje Jáson a jeho typický pohybový aparát, ktorý ho živý v šoubiznisovej stoke Holywúdu už nejaký ten rok. Hra KTO z KOHO môže začať. ()

Solverino

Slušnej průměr. Jinak zas jeden dort od Pejska a Kočičky. Splácanina na n-tou. Stará škola, trochu noir, béčkovej akčňák nebo rekonstrukce podle skutečný události? Račte si vybrat. Do toho trocha zbytečný romantiky (+ Statham jako domácí kutil?). Neurazí ani nenadchne. Chvílema pěkný a uvěřitelný, chvílema totální nesmysl (Statham výskok oknem přivázanej na židli, dopad bez židle a rozvázanej :o) Dá se vidět, jednou. ()

Murphy123

Myslím si, že kombinace Robert, Jason, a Clive byla hodně odvážná. Owena už jsme mohli párkrát vidět v roli drsného hocha, ...avšak zde kdy mu byl oponentem Jason? Rázem byl Owen hluboko, hluboko ve stínu a mohl se snažit působit sebe-drsněji na Jason to prostě nestačilo. Film nepůsobil špatně. Líbilo se mi zasazení do doby i celková "pointa" opírající se o reálné události. Ale jinak to prostě je jenom klasický akční film na který se dá dívat......jednou...) ()

miki68cz

Režijně ne zcela zvládnuto. Skoky v čase a prostoru jsou tak velké, že občas narušují kontinuitu filmu. To vše nic nemění na tom, že je tenhle film slušným akčním thrilerem s výborným Stathamem a trochu upozadněným De Nirem a tentokrát trochu slabšim Owenem. Velkà část rozpočtu filmu musela padnout na kaskadéry, protže tady se opravdu vyřádili. Tento film doporučuji. ()

vieriX

Stylizace do 80.let plná agentu SAS se vzpomínkami z války v Omanu.Děj je asi takový šejkovi zabili jeho 3 syny ve válce a on se je na smrtelné posteli rozhodné za pomoci žoldáků pomstít. Jako akční film to funguje slušně, ale žádná přidaná hodnota tu není. Ale z mého hlediska můžu doporučit. Jo a ještě jedna věc vás možná přesvědčí Robert De Niro s bouchačkou. ()

kubas369

Sice o něco náročnější ale přeci jen pořád jednoduchá odychovka s třema nestárnoucíma ranařema. Je jen škoda, že se filmaři až tak okatě snaží o kompromis mezi špionážním dramatem a čístokrevným béčkovým ačňákem jako by jinak nemohly bejt De Niro a Statham v jednom filmu. ()

jafuska

Film, který asi nebude pro každého, kdo nemá rád akční filmy, asi se nepodívá, ale kdo má, tak si přijde rozhodně na své, vše se odehrává nejen na území USA, ale i na pozadí Talibanu, kdy elitní jednotka se dá dohromady aby našla své nepřátelé, ve filmu si zahraje i herec Jason Statham, kterého známe především z akčních filmů zastav a nepřežiješ a jiné podobné žánry,tento herec se obvzlášt hodí do takovýchto žánrů, neumím si představit, že by hrál něco jiného, ()

pekas

Tenhle film se mi hodně líbil. Jediné, co mi není jasné, zda na silnou čtyřku, nebo slabší pětku. Zatím zůstanu u té hodně silné čtyřky, ale určitě tomu dám ještě šanci si polepšit. Statham je těžkej borec, ať si pindá kdo chce co chce. 80% ()

MrMir

Strašně neosobní záležitost. Strašně nadstavovaná záležitost. Strašně "laciná" záležitost. Na druhou stranu se jedná o poměrně inteligetní komorní akčňák, na který se ty 2 hodiny vydržíte dívat a ani jednou nezívnete (zejména díky charsimatickým hercům). Velmi smíšené pocity...na co jsem se to vlastně díval? Drama, akční nářez? ... ()

gicous

Výborná akce a skvělí herci. Příběh je ale tak překombinovaný a zmatený a motivace jednotlivých postav tak vratké, že to místy působilo jako parodie na špionské filmy. ()