Upíri a lykani čelia spoločnému nepriateľovi – ľuďom, ktorí odhalili ich existenciu a snažia sa vyhubiť obe rasy. Odhalenie ľudí spôsobilo masívne hony na upírov a lykanov a ich krvavé vyvražďovanie. Zvyšok klanov sa utiahol do podzemia, kde ich ľudia čoskoro objavili. Zajali upírku Selene (Kate Beckinsale), nadlho ju uspali a hľadali protilátku na vírusy, pre ktoré upíri dokázali existovať. Selene sa však po niekoľkých rokoch náhle prebúdza a zo svojho väzenia uniká. Zisťuje, že medzičasom zomrela jej láska lykan Michael, no čo ju zarazí ešte viac, že v zajatí porodila dcéru Eve (India Eisley). Niet lepšej ochrany pre dcéru ako rozzúrená matka, ktorou sa Selene razom stáva. Svojho špeciálneho potomka musí chrániť nielen pred krvilačnými ľuďmi, ale aj pred lykanmi, ktorí do boja proti nej posielajú geneticky upraveného superlykana. (TV Markíza)

Epco

Vypni mozog a dostaneš nárez ako už dlho nie. Čo na tom že sa jedná o filmovú tortu psíčka a mačičky. Brucho po nej bolieť nebude jedine ten mozog a ten je predsa už dávno vypnutý. Máme tu Kate opäť raz natlačenú do priliehavého latexu, sú tu celé scény okopírované z prvého a druhého dielu, samozrejme cez modrý kopírák. A modrá je v miere viac ako dostačujúcej prítomná aj kamerových filtroch. A dokonca tu je aj dievčatko ktoré ako by ušlo z nejakej n-tej kópie japonského kruhu. Ako by sme ju len mohli ozvláštniť a dostačujúco ukázať jej výnimočnosť, keď sa nasere bude meniť farby. To je ono, ale do akej zelená už patrí Hulkovi to by bolo okaté, jasné naša modrá bude dobrá aj tu a šmolkov majú predsa všetci radi. Jednou vetou je to dostačujúco akčné a modré aby sa to dalo vydržať až do konca a sem tam aj pobavilo. ()

michalkop

Film sám o sobě o ničem. Děj by se dal shrnout na rozvleklých 20 minut. Nikam nás významně neposouvá, nic neřeší. Jen vyhrožuje, že se vrátí. Snad ne s podobně nedodělaným kouskem. Aspoň, že kostýmy, kamera, efekty jsou dobré. ()

Matty1208

Jednu hvězdičku jen proto, že jsem to dokoukal. Dějově slabé, vizuálně a efektově taky. Jistá podobnost s Resident Evil. Absolutní zklamání !!! ()

nydahl

Takze mame tady dalsi nastaveni , zaplatu , vycpavku a protazeni serie o upirech a lykanech , ktera ztratila dech uz behem prvniho dilu natoz aby ho jeste nekdy nasla v nekterem dalsim.Ctvrte pokracovani odhodlane bojovnice za rovnopravnost upiru a jejich socialni zacleneni do spolecnosti , ktera je opet nepochopena ve vlastnich radach a jediny zpusob jak zdecimovanou bandu upirku presvedcit je jeste vic zacit kosit vsechno ostatni - snad se pak konecne pridaj taky.Umele nastavena dejova linie , pribeh naprosto o nicem a bez jakkekoliv gradace nebo napeti.Na filmu jsem zaznamenal jen dve veci co stoji za zminku.Prvni - v tomhle filmu jsem porad cekal kdy se opravdu rozjede nejaka dejova linka , ale bohuzel jsem se nedockal - ten film vubec nezacal a rovnou skoncil - zadnej zacatek , zadnej stred a pak hned konec - fakt zvlastni schema.Druha vec a ta provazi celou serii a je pozitivni - Beckinsale ma famozni zadek ale na rozdil treba on matrixu (Moss) je ten zadek pekne videt - vetsinou ty latexovy oblecky nepadnou uplne presne a i Mossova ma v tech latexacich ten zadek velkej , protoze jsou trochu vetsi nez by meli bejt - Beckinsale ne.Jelikoz je to posledni pozitivni vec tak se asi opravdu neni o cem bavit.Upiri tahnou divaky, ale bojim se ze stejne jako twilight je i tohle jen rozjeta masinka na prachy uplne ale uplne o nicem - prinos nula.Davam jednu hvezdu za dobrej strih latexovejch kalhot.Tohle je BRAK ()

Phoeniyx

Tenhle díl se mi líbil ze všech nejvíc, pěkná akční podívaná a dobré efekty a celkově se mi celý děj a nasazení líbilo. Celých 5 hvězdiček i hudba se mi moc líbila . ()

Pavlo

Táto časť sa vydarila (ak to porovnám s tretím dielom). Avšak zaostáva za prvé diely, pretože - nie je tu žiadna inovácia (takmer všetko je už skôr videné); dejovo je to veľmi jednoduché; nie je tu žiadny moment (napr. akčná scéna alebo zvrat), ktorý by si divák zapamätal alebo ho nadchol,... Dívajúci sa však bude baviť a bude pevne dúfať, že nakrútia pokračovanie a dajú si na ňom viacej záležať. ()

Torak

Keby sa mám nad tým zamyslieť, tak by som si povedal, že je to také nejaké plytké. Ale klasicky Kate v latexe a krvavé fajtovačky medzi upírmi a lykanmi, ku ktorým sa v tomto dieli pridali už aj ľudia(ten zvrat, kde sa lovci stávajú korisťou) - celkom som sa zabavil. Trochu iná atmosféra, iná doba a narozdiel od predchádzajúcich dielov, kde to vyzeralo skôr na prevahu upírov, tu sú lepšie infiltrovaní do spoločnosti lykani. Ale tak druhá strana utiahnutá do podzemia?? No od upírov by som veru čakal viac. Mohli by mi nabudúce spraviť radosť a troška viac sa s tým pohrať, aby to neskončilo iba ako popcornová zábava. ()

Ogneslaw

som sklamany z toho, rychly spad... take nedomrdane by som to oznacil... kate bola fajn, aj ta jej rozkosna dcerenka (ak ste videli jej matku pochopite), aj triky sa dali... ale kurva ... kto mi vysvetli preco to malo pojebanych 85 minut namiesto 120? to nemali prachy na to alebo co? .... vyzera to ze to bude mat pokracovanie tak snad v kine to bude lepsi dojem mat. ()

Tonyluk

Prvni díl a druhý díl byli akční, ale smysluplnne. Tohle je jen něco, čím člověk zabije čas ... Pozitivum oproti predchozim dílům je ten, že souboje byli krvavější :-D ()

Čako

Jak jsem očekával, tak se i stalo. Přechod z lesů do městských budov opravdu nenadchne, zvláště pak, když člověk vidí ty chabé efekty. Ne. byl bych radši za díl odehrávajíce se v potemnělých lesích a starobylých budovách, kdy se můžeme vcítit do onoho prostředí temna. Po Resident Evil se "hrůzostrašné" uličky staly klišé v nichž tento fantazy-horor vůbec nevynikne. Dávám 2/5, z toho důvodu, že se jedná o Underworld, a že těsný obleček Kate Beckinsale je stále k obdivu. ()

NeverEver odpad!

Obrovske zklamani (a to jsem moc dobre vedela "na co jdu"). Evidentne Underworld vycerpal svoje nejlepsi okamziky v I. a II.filmu. Tento posledni dil je tou nejvetsi slataninou jakou jsem za posledni dva roky videla. Dej naprosto o nicem, predvidatelny, zapletka by se dala shrnout do 5minut filmu. Bylo to valstne takove promo krvavych trikarskych efektu. Vsadim se, ze scenar nemel vice nez 5 stranek. Tip pro filmare - kdyz uz se vam nepodari angazovat stejne herce jako v predchozich dilech prosim nenahrazujte je pocitacovym "ksichtikem", je to opravdu trapne. ()

snupko13

No pri trojke som si naivne myslel, že už je vojne lycantov a upírom amen a ono to pokračuje ďalej. A teraz ozaj ani neviem, či sa tešíť mám. Či to nakoniec nedopadne tak ako keď vytierate prázdnu pixlu farby a na štetec sa vám dostáva len niekdajší odtieň tej slávy. No zatiaľ ešte im to maľuje... ()

iL3gAl

Po jedničce je to druhý díl z této série který mě ani na minutu nepřestal bavit. Svižným tempem si odfrčí těch 89 minut a jediné co vám naserevíruje je akce. Upíři a vlkodlaci byli na scéně už nesčetněkrát ale zrovna u této série věřím že má potencíál na pořádně nadupaný, kvalitní celovečerní film. Koneckonců když už to dokázal i Lin u Fast Five tak proč by se to nemohlo povést tady? Ale rozhodně bych začal efektama... Boss byl tak jako ok ale zbytek vlkodlaků jako v celé této sérii vypadají strašně uměle... ()

jerry737

Underworld již ve čtvrtém díle překvapil což u spousty podobných filmů pravdou není. Filmu se dá pár věcí vytknout, které ale ovšem souvisí s touto dobou myslím tím 3D. Děj je nemastný neslaný ale připravuje si ornou půdu pro díl další. Akce bylo více než dosti a pokud máte rádi boje úpírů určitě doporučuji film shlednout. ()

fabregas1

Underworld: Probuzení vypadá víceméně stejně jako všechny předchozí díly. V podstatě tu opět máme pitomost, nad kterou člověk nesmí moc přemýšlet.Film většinou sází na cool zpomalovačky a efektní záběry na Selenino pozadí. Všechny přestřelky i osobní souboje jsou dostatečně přehledné, krvavé a zábavné na to, aby se člověk mohl bavit.Co se hereckých výkonů týče,Kate Beckinsale se sice zvládla do role vrátit bez nejmenších problémů, ovšem nový mužský hrdina má charisma asi jako suché z nosu a navíc se většinu času chová jako naprosté pako,Charles Dance je tu zbitečný a India Eisley?No dejme ji čas.Pokud vám ke štěstí stačí temná atmosféra, sexy Kate Beckinsale a krvavé rvačky příslušníků tří ras bez nového nápadu a koření, je Underworld: Probuzení to pravé pro vás. ()

mansonn

Ako fanda Underworldu musm priznat ze mam zmiesane pocity.Vadi mi ze Speedman v tomto diely nehral a dufam ze v dalsom pokracovani sa uz objavi.Co dodat ku Kate, ak chce natocit este jeden diel, tak si musi svihnut, cas nezastavi a uz bolu trosku na nej vidiet ze ta tvar dostala za doterajsi zivot dost zabrat.Postavu ma staledobru, nikde som nevidel obuvaky ci ine pomocky ktorymi by ju davali do latexu..))Po vyhlaseni vojny Lycanom a upirom je Kate chytena a zamrazena a prebudi sa o par rockov a zacne jej vojna s ludmi.Zisti zopar noviniek a dej ma urcitu logiku. O akciu nieje nudza, dobre efekty, film proste nesklame a urcite si ho zasa rad pozriem ()

complex

tak máme tu kratšiu verziu underworldu... kate je stále rovnako krásna v latexe, ale príbeh sa zamotal do neskutočných vecí a už je to naozaj prehnané, počítačová akcia je už úplne všade a tak isto aj nepríčtnosť... ale tak to k takýmto filmom ako je underworld patrí... som zvedavý na ďaľší diel, pretože každým dielom to podľa mňa upadá a upadá... ()

Caesius S.

Jsem fanouškem série, ale musím říct, že poslední díl není žádným přínosem k dobře našlápnuté mytologii. Překvapen jsem byl téměř nulovým a navíc neuzavřeným dějem, jako kompenzace by snad mohlo sloužit množství přestřelek, honiček a seskoků z vysokých budov, to však na mě neplatí. Určitě nejsem jediný, kdo už je znuděn současnými blockbustery z Hollywoodské produkce bez jakéhokoli nápadu a inovace. Kate Beckinsale ve vypůjčených šatech od Trinity vypadá dobře, ale to bohužel celý film neutáhne. Dveře pro pokračování jsou otevřeny dokořán, tak snad se tvůrci poučí a můžeme se těšit na další díl. ()

Medvjet

Obrovské zklamání. I přes to, a nebo možná právě proto, že se považuju za fanouška této série musím dát jednoznačně negativní hodnocení. Potenciál námětu této série nebyl nikdy pořádně využit, snad až na trojku, která v kombinaci s mým oblíbeným fantasy převyšuje ostatní díly. Ovšem co se týče tohoto dílu, tak nevidím jediné plus, jediný kladný moment, vůbec nic co by mě zaujalo. Nemá smysl zde řešit příběh, dialogy nebo herecké výkony, ale tento díl zklamal i na místech kde bych to od něj vůbec nečekal. Akční scény, provedení lykanů, dokonce i latexový obleček Kate ;-) , vlastně úplně vše je totálně nejslabší z celé série. A otevřený konec na další díl ... ?! Raději už opravdu ne. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (viac)