...a Boh stvoril ženu

• Česko ...a Bůh stvořil ženu (viac)
TV spot

Osmnáctiletá Juliette žije u svých pěstounů v St.-Tropez. Nijak se nesnaží skrývat svou vzrušující krásu před muži, kteří na ni vrhají lačné pohledy. Ucházejí se o ni tři muži: záletník Antoine, jeho ostýchavý bratr Michel a postarší Eric. Protože ji její favorit Antoine využívá jenom jako objekt k předvádění, věnuje Juliette svou pozornost Ericovi; Antoine poté opouští St.-Tropez. Krátce nato se Juliette provdá za Michela, aby nemusela do sirotčince. Když se Antoine vrátí do města, Juliette mu znovu podlehne a chce Michela opustit. První a nejslavnější film režiséra Vadima v hlavní roli s jeho tehdejší ženou Brigitte Bardotovou. Snímek stál producenty 14 milionů tehdejších franků a vydělal něco přes dvě miliardy. Stal se mezníkem nejen v kariéře sexuálního symbolu šedesátých let - BB, ale také v koncepci produkce hvězdných filmů. (oficiálny text distribútora)

MR007

Bardot byla hezká, ale filmy ve kterých hrála byly většinou plitké a podprůměrné. Škoda, herečka zase tak špatná nebyla. ()

kdosizrosy

Popravdě, ruku na srdce, je to nuda. Celé je to vlastně jen o těle Brigitte, které ubohé diváky mámí a láká svou až nestoudnou smyslností i po těch letech. Ale právě kvůli tomu se na to člověk podívat prostě musí. Aspoň na taneček na konci. ()

Kamas

Krásná Brigitte s nadpozemsky svůdnými pohyby. "Všechno co miluju, jsem zde dostala. Moře, slunce, horký písek, hudbu.. a jídlo.." "Jednou budeš chtít víc.." "Možná..""Já budu čekat.." ()

Jaroslaf

Bardottka žije se svým králíkem Sokratem, a přitom je velmi nevyrovnaná, vlastní rodina ji nenávidí, a očividně trpí Hraniční poruchou osobnosti nebo hůř, protože souloží prakticky se vším, co je jen mírně mužské, s etickými a morálními dilematy typu "jsou to bráchové" si příliš hlavu neláme, a ráda si hraje i se smrtí v podobě střelné zbraně. Ve své době to mohlo být zjevení, dnes nemá příliš co nabídnout, navíc na mužského diváka nečeká jediný topless záběr nebo full frontal a vše se odehrává spíše v náznacích. ()

zdeny99

Bardotka, Bardotka a její prdel, Bardotka a její boky, Bardotka a její nohy, Bardotka a její šaty a zase ta Bardotka. Jo a ještě trošku St. Tropez. A o tom celým tento film je. Vůbec nepřitažlivější, doslova jako bohyně je v 67:00, když stojí na pláži v mokrých propínacích šatech, zapnutých jen na dva spodní knoflíčky, vykukují ji dvorce a přes bříško má zašněrovanou šňůrku. [717. hodnocení, 60. komentář, 66%] ()

rainman93

Hodně hvězdiček jsem vyplítval jen na Brigitte Bardot. Zbytek patří velmi dobře zvládnuté problematice jedna krásná žena a spoustu mužů co nedkožou myslet na nic jiného. ()

Spectacle

Film by pro svou průměrnost brzo zapadl, nebýt Brigitte Bardot, která přitahuje svou rolí nemorální a lehkovážné dívky ze St.Tropez. Věřím, že v té době hodně lidem vyrazila dech. Mě taky:-) ()

Wecfarien

J.-L. Trintignant zde dobře vypadá a dobře hraje. To samé se dá říct o BB, o jejíž postavě jsem o jakožto nepříliš intelektuálně založené přemýšlela, co na světě ji vedlo k tomu, aby pojmenovala svého králíka Sokrates. ()

gotham

Docela pěkný film o jedné moc pěkné slečně, kterou by chtěli všichni muži a nesnáší ji všechny ženy :-) Byla to celkem zábava, sledovat jak ten milostný čtyřúhelník vlastně dopadne, na druhou stranu tomu trochu chybělo drama, akčnost, vášeň,celkově na mě tento film působil tak trochu chladně. Fakt je, že díky Bardotce se na to můžu kdykoliv podívat znovu. 60% ()

AnnaW

S odstupem let už je vidět spousta nedostatků, ale tehdy to muselo být trochu jako zjevení, byť spíše atmosférou, než silným příběhem. ()

hn253

Pro nás je film již poněkud přežitý, co provokovalo v době natočení, nás nechává chladnými. Ovšem Bardotová je fenomén a vidět Trintignana v jeho začátcích je docela zajímavé. ()

zigy

Bardotová - na ní je opravdu pohled pro Bohy...o ničem jiném celkem ten film není, a pokud ano, je to poměrně plytké. 60. léta už se pomalu začínají hlásit o slovo, a s nimi, velmi velmi decentně, se i filmaři začínají odvazovat..:) Režisérova fascinace hlavní herečkou je zcela zřejmá. Zaujme také mladý Trintignant. ()

PTuranyi

Rozšafná Juliette motá hlavu nejednému mužovi a napriek tomu, že má povesť pobehlice, Michel sa s ňou ožení. No pokušenie je blízko a napriek snahe Juliette nakoniec podľahne svojej temperamentnej povahe. 3/4 filmu je vlastne len rozohrávka na vykreslenie charakterov, kvôli tomuto okamihu. Od tejto chvíle sa príbeh začína meniť na takmer shakespearovskú drámu. No záverečné vyvrcholenie v latinsko-americkom rytme nakoniec nekončí dramatickou kataklizmou ale sa beztvaro rozpustí v nemastno-neslanom konci bez konca. Herci sú výborní. Brigitte Bardot hrá nespútanú Juliette s nasadením všetkých svojich vnadov a mladý Jean-Louis Trintignant hrá zaľúbeného Michela presvedčivo. Produkcia však mohla viac popracovať na ozvučení v niektorých scénach vyplniť ticho vhodnou hudbou. 65% ()

Svadbos

Lokalite (St. Tropez) a slávnej Brigitte Bardot v jednoduchom príbehu o zvodkyni mužov je ťažké odolať. Dobré herecké obsadenie v Bardotovej najznámejšom filme. Vyhnite sa zostrihanej verzii. Vadim snímok prepracoval (iba po mene) v USA v r. 1988. ()

gizi

Dobře mé pocity vystihl v komentáři uživatel Matty. Dodám, že závěr začíná být trochu víc vážný než ta prázdnota předem, ale jen do okamžiku, kdy se režisér jakoby rozhodl, že už to stačí, že film je dost dlouhý. Konec tedy působí jaksi násilně useknutý. 60%, 18.7.2014. ()

ssarka

klasika která nastartovala jednu kariéru...spíš tělo, které nastartovalo kariéru...dneska se tomu říká mladá lína dě*ka,co jde po prachách a starej bohatej ůchyla co by rád šmakal mladý maso..nic moc na ty ódy,co jsem o tom četla ()

slavikzbojni

Tak- tvrdím že v jednoduchosti je krása a to čo Ropger Vadim s mojou ob+úbenkyňou Brigiotkou Bradoitovou dokázali - je nesmrte+né. Tento film sa bude pozerať ete aj o 100 rokov>..To že Brigitka je nielen perkní ale vie aj hrať je tu jasne viditeľné.. ()