Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

zuzza11

Mám smíšené pocity. Krásná atmosféra, barvité a děj kolem cirkusu zajímavý. Ale pořád jsem něco čekala. Chyběla mi dravost herců, Reese byla nepřesvědčivá jako ta láska co by tam měla být přímo hmatatelná. Všechno přesně nalajnované…takové až moc americké. Ale celkový dojem z obrazu se mi moc líbil. Na film se klidně podívám znovu. 4 hvězdy, přičemž jedna patří Waltzovi… ()

megajalec

Film by som rozdelil do dvoch polovíc. Prvá, kde sa zbližujeme a zoznamujeme s prostredím cirkusu, spôsobmi, ako to tam chodí, s atmosférou doby (kríza, prohibícia). Táto časť je veľmi dobrá. Po nej však prichádza druhá, zameraná na love story a už to celé upadá. Málo uveriteľné (najmä vzťah Pattison - Witherspoon), rozvláčne a dosť predvídateľné, chýbajú tomu emócie. Za všetko hovorí fakt, že mi bol záver ukradnutý. ()

Paladin25

Sladká Reese a "zlý" Christopher tento film ťahajú. Robert Pattinson im celkom dobre sekunduje a pomaly ale isto sa vymaňuje z úlohy Edwarda Cullena. ()

principessa

Po druhém zhlédnutí tohoto snímku jsem se utvrdila ve 2 věcech, a to: 1. že Robert Pattinson je v tomhle filmu pro mě prostě neskutečně k sežrání a sexy! 2. že já (ačkoliv jsem holka z vesnice a řezníkova dcera) jsem pořád stejnej naprostej slaboch, protože některé scény tohoto filmu jednoduše nedávám a v okamžiku, kdy Waltz bere do ruky bodlo, mám prostě chuť proskočit obrazovkou, vytrhnout mu ho z ruky a narvat mu ho přímo do.... tak asi takovéhle pocity ve mně tento počin vzbuzuje! ()

Mockingjay

Strašne priehľadné. Akože vzťah medzi hlavnými hrdinami vo mne ani na okamih nevyvolal nijaké emócie. Nepomôžem si, ale Patizón mi je raz nesympatický chlapík, ktorého hranie je len ťažko uveriteľné. Ani Reese nestačila na to, aby som tejto ústrednej dvojke dopriala minimum nádeje na lepšie výhliadky do ich všenudnej budúcnosti. Žiaľ, Christoph to v mojich očiach tiež nezachránil. Ako záporák je božský, no v tejto roli pôsobil na mňa viac než kŕčovitejšie. Cirkusantské prostredie okúzľujúce, čo je hádam jediná svetlá stránka filmu. ()

srolyma

Limonádka o tom, jak chudý mladík v době hospodářské krize ke štěstí u cirkusu a k životní lásce přišel. Prostě jedno klišé za druhým. Pattinson jako unylý nesmělý svůdce, Witherspoon (jak jinak) jako opravdová blondýna a Waltz jako záporák. A opět skvělý záporák, který svým výkonem ostatní hravě převálcuje. Ne, není to úplná blbost, dá se na to celkem v pohodě koukat bez nebezpečí rapidního úbytku mozkových buněk. ()

7suede7

Herci su super,film vysperkovany peknymi farbami,ci kamerou-take az rozpravkove. Film stavany pre zeny,avsak pribeh je az miestami umely-utok na city zaruceny. ()

Sticks

Pattinson opäť vyzerajúci ako tínedžer, popravuje kobylu, mazná sa so slonicou a stále sa chichoce. Predovšetkým otrasný scenár. Toľko naivity, tak zlú psychologizáciu postáv.... slon z ničoho nič rozumie na chlp po poľsky a spácha vraždu; zvieratá, ktoré boli celý život v klietke sa rozutekajú a útočia. Efekty príšerné, rovnako napísané postavy. V Pattinsonovi badať istý amerikanizmus - je to prisťahovalec, čo nedokončí školu (bez histórie). Expanduje do cirkusu, kde ho privítajú s otvorenou náručou, ešte aj oslavy príchodu robia. On však v tomto organizme ignoruje zásady cirkusu a presadzuje si svoje vlastné presvedčenia - zabitie kobyly. Aj napriek odpusteniu mu to nestačí, ale rozhodne sa celý tento organizmus zničiť a ukradnúť hlavnú surovinu prežitia - hviezdu a manželku vodcu. Keď sa slonica neosvedčí a Waltz ju začne mlátiť, miesto dialógu si na neho zoberie hák - opäť aby presadil svoju makovicu namiesto skúseného principála. Vo svojom evil pláne neváha využiť cirkusových odpadlíkov, ktorí, kto vie prečo, mu pomáhajú.... Film je ukážkou pekných tváričiek, obnovou a oslavou krachujúceho amerického sna a riadnou ilúziou. Urazí to. (videné v orig. znení) ()

Don Maty

Ako povedal kolega, hollywoodska rozprávočka. Načančané, predostrené pre nás. To čo je ale podstatné je Pattison. Toho chlapca z duše nenávidím, pretože nevie hrať. Ale v tomto filme mi vôbec ale vôbec nevadil. Dokonca zatienil Reese Whiterspoon, čož nie je zas také náročné ale podarilo sa mu to. No ale predsa, nemastné neslané, také obyčajné...3* ()

Luccy007

69% Jelikož jsem neviděla ani jeden díl Twilight ságy, tak mohu herecký výkon R. Pattinsona posoudit nezaujetě - a nepřišel mi vůbec špatný..Ve dvojici s R.Witherspoon tvořili sehraný pár. Film byl vizuálně velmi, velmi hezky zpracovaný! Drama nejen ve vztazích mezi milostným trojúhelníkem, ale i o týrání zvířat bylo o to více zajímavé, že se odehrávalo v prostředí cirkusu..Závěr mi přišel malinko přitažený za vlasy. Jinak hezké. ()

klichem

Nahderny film co viac dodat. Nie som ziadna krehka dusicka no v tomto som sa naozaj nasla a skocila tvorcom na lep. Len odporucam - príjemný zazitok. ()

gotham

Christoph Waltz předvedl opět výjimečný herecký výkon, i když jeho ředitel byl místy nechutně sadistický. Nic jiného bohužel na tom filmu zajímavého není, snad jen to, že Reese je pořád krásná a Pattinson mi tam překvapivě zas až tak nevadil. Jinak mi ale děj přišel nudný, nebýt těch návalů vzteku Waltze, nic by se tam vlastně nedělo. 50% ()

eMeMko

Když nad tím tak přemýšlím, kromě seriálu Cirkus Humberto jsem snad neviděl žádný snímek z cirkusového prostředí. Nutno však říci, že se vyplatilo počkat na tento film, protože co se týče atmosféry, má vše zmáknuto na výbornou. Příběh je relativně jednoduchý, přesto zajímavý a nemá problém udržet dvě hodiny vaši pozornost. Herecké výkony jsou velmi dobré, kromě perfektní slonice musím pochválit především Roberta Pattinsona, který image z Twillight ságy bez problémů setřásl. Špatně na tom není ani schizofrenní Christoph Waltz, ale přeci jenom mu více sedla ta zlá půlka. Finální hodnocení: Ideální film na večer ve dvou, u kterého nejeden z ochránců zvířat zapláče. ()

Ghostcz

Hmmm, co k tomu dodat. Koukatelné, leč ničím ohromující. Ničím nevybočující film, který poté co ho dokoukáte vyšumí z paměti :) Za 3 dobré, ale ....... ()

gipper

Nakonec to nebylo tak ohromující, jak jsem čekala. Ovšem líbivé to bylo velmi. Sice dávám přednost Robertovi s měděnýma očima, ale jako milovník a ochránce zvířat byl taktéž kouzelný. Reese nemám co vytknout a slonici Rosie jsem si naprosto zamilovala. K řediteli cirkusu jsem pocítila odpor.... a tudíž si myslím, že ze mě tvůrci dostali přesně to, co měli v úmyslu z diváka dostat:o) ()

Kybela

Krásný film. Příběh není extra originální, ale to vůbec nevadí, protože prostředí, do kterého je zasazený, je úžasné. Vše je provedeno tak precizně, že jsem dostala moc pěkný audiovizuální zážitek (to jsem to ani neviděla v kině), a herci hráli své postavy tak uvěřitelně, že jsem byla do filmu vtažena rovnýma nohama. Výkon Christopha Waltze mi svíral vnitřnosti a jeho charakter mi naháněl hrůzu. Film mě opravdu mile překvapil. Jenom moc nerozumím tomu názvu, protože jsem si nevšimla, že by někdy slonici dali napít něco jiného než whisky :) ()

Ruadek

Velmi příjemná podívaná, která ničím nepřekvapí ale prostě se na to všechno dobře dívá. Není to Cirkus Humberto pro nové tisíciletí po americku ani velkolepá show se zvířaty, kde by se kamera proháněla jako sršeň. Je to romantické, moc to nejiskří, napínavé tak akorát aby si udrželo pozornost a výpravné v rámci mezí. Není to až tak fatální a strhující, jak by ale mělo být, je to trochu příliš uhlazené a líbivé. Herecké výkony neoslní, mezi hlavní dvojicí necítím ono jiskření, které by tam mělo aspoň trochu být, každopádně Christoph Waltz byl naopak opravdu výborný. Průměrný film od režisérské naděje, kterou rozhodně Francis Lawrence je. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)