Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

issoumaila

Kniha žiaľ niekoľko násobne prevýšila kvalitu filmu. Kamera, hudba, kulisy či dokonca výber hercov bol vážne 100%ný ale oproti knihe stále slabšie. Škoda - možno práve jeden z tých okamihov kedy sa knihu čítať pred zhliadnutím filmu neoplatí.:) ()

burton

No, tady jsem si uvědomila, že kolik umíš řečí, tolikrát jsi slonem. Pravda, celý příběh se točí kolem mladého doktora Roberta, nouzí donuceného housti zvěři cirkusové a i jinak různě jí sloužit, včetně služby cirkusovému řediteli Christophovi, kterého je věru třeba se bát a zářící světlovlasé a modrooké lepé krasojezdkyně Rees. Je to krásný romantický příběh, zprvu těžce zkoušené a nakonec naplněné lásky. Motají se tady okolo i všelijak potřební cirkusoví zřízenci, hodní spíš označení bachař, také je tu pár zvířat, koně, Ten Kůň, pes...ale mě nakonec nejvíc zajímal Ten Slon. Dobrej film, mrkněte se na něj a moc nebrečte, je to pohádka co se týká těch dvou a ostatní je holt život. Hlavní je pořád slon. ()

MickeyStuma

Příběh zakázané lásky z cirkusového prostředí z dob prohibice je další skvělý námět pro líbivý snímek plný absurdna a romantiky. Robert Pattison opět zakusil roli mladíka s obrovskou touhou po milostném vztahu, která nemůže být bez následků. Christoph Waltz hraje jeho rivala a jak jinak, absolutně skvěle. Tento člověk prostě nezklame. Resse Witherspoon je přirozeně kouzelná a hlavně přitažlivá. Příběh nijak netlačí na pilu. Děj se rozvíjí velmi plynule a jemně s postupným navyšováním napětí a to až do absolutního finále. Lze se tedy dočkat i mnohých trpkých scén. Vyznívá to tak jako taková příznačná cirkusová pohádka s nejšťastnějším happy andem jaký si umí divák představit. Snímek je dobrý, svým způsobem přitažliví a romanticky podmaniví. Jo, a je tu i jeden slon, který umí vyvolat úsměv na tváři. ()

GOREGASM

Moc hezky natočená pohádka pro dospělé, ve které je jasně definované dobro a zlo. Francis Lawrence už dvakrát ukázal, jak zajímavým režisérem je, a přestože je Water for Elephants o dost komornějším snímkem než jeho předchozí kusy, není jeho snímku po režisérské stránce moc co vytknout. Jen na můj vkus jde o docela neškodnou sodovku, kterou drží nad vodou hlavně hezký vizuál a dobří herci. Zbytek vyšumí brzy do ztracena, přesto za jedno shlédnuti film určitě stojí. 65% ()

anatheman

Spíše Soda pro slony, vzhledem k tomu, co tam s chudákem Rosie dělají... Co říci o filmu? Za mě spokojenost. Zdejší hodnocení zhruba odpovídá kvalitě díla. Děj je konvenčně odvyprávěn a je krásně přímočarý. Vše se točí okolo tří postav. Pattinson byl OK. Witherspoon mám celkem rád a její přítomnost mile potěšila. Ovšem zde máme Waltze, kterej je prostě borec. Zkrátka opět předvádí polohy, ve kterých je nejlepší - charismatický gentleman X šílený psychopat. Prostě hraje to, co u něj máme rádi. Na filmu mě rovněž potěšila výprava a skvostný soundtrack od mistra Howarda. Co se týče chování postav, shledávám jednu výtku. Osobě jsem sice nikdy nebyl v kontaktu s cirkusáky, respektive jsem nikdy nebyl na žádném představení. Co mě ale přišlo divné, byly situace, kdy se v jedné scéně chtěly postavy skoro zabít a hned v dalším záběru byli protagonisté opět nejlepšími kamarády. Nechápu. Nějak to oklepávání probíhalo děsně rychle. Filmu tedy uděluji poctivé 4 flašky whiskey z 5. ()

Mukunda

Příjemné překvapení. Ačkoliv Pattinsona nemám rád, zde hrál, a tak se na něj dalo koukat. Příběh je vyprávěn v příjemném tempu, nenudil jsem se. Emoce jsou zde podávány možná až příliš polopaticky, měl jsem na to ale náladu, a tak mi to nevadilo, ba naopak. Poučení a morální přesahy jsou zde podány také příliš okatě, ne ale rušivě. Za skvělou Reese Witherspoon a zejména pak Christopha Waltze dávám bod navíc a ten poslední dám za vynikající slonici. A i když na ní film stojí až příliš, také mi to nevadí, protože sloni jsou pěkná zvířata a Rosie zde skvěle funguje. A ještě skvělá hudba. Mohu doporučit. ()

Tomo

nebýt skvělého Christopha Waltze, nedám možná ani jednu hvězdičku. Parádní příběh zůstal nevyužitý, na Pattinsona se možná někomu dobře kouká, ale mně vadí, že jeho představa hraní je střídání dvou výrazů a tří úsměvů, mezi ním a Reese Witherpoon to vůbec nefunguje a celý film provází kyčovité hlášky, které ale působí strašně nepřirozeně. Jedinou sympatickou postavou mi nakonec byl jediný záporák. Takže jedna hvezdička za něj a druhá za hudbu. ()

Vorima

Pattinson ukazuje, že není jen upírské dřevo a umí i hrát(vážně!). Witherspoon holt už mladší nebude, hraje však stále výborně. Příběh jednoduchý a velmi předvídatelný. Zvraty jsou předvídatelné, ale co na tom, když to tak hezky funguje. 3,5 zaokrouhleno nahoru. ()

Bird_house

Povedný film z dílny Lawrence.. Waltz to zahrál skvěle.. Pattinson se taky snažil.. Ani jsem nepostřehl, že film trval dvě hodiny.. Lze tento film doporučit velké skupině lidí.. Rozhodně neurazí a zároveň to není nic komplikovaného.. ()

Luczynkaaa

,,Budete držet rekord. Nejstarší člověk, který kdy utekl s cirkusem." ,,Já nikam neutíkám. Vracím se domů." Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Dlouho jsem se tohohle filmu bála, ale snímek se opravdu povedl a já asi nemůžu nic vytknout. Sexy Robert Pattinson jako Jacob a překrásná Reese Witherspoon tomu všemu dodali ještě vyšší stupeň. :-) Dojemné, napínavé, částmi nechutné, ale já jsem spokojená :-) Další + dávám za kouzelnou hudbu pana Howarda. 4* ()

LadyEsik

Pěkná kamera, barvy, prostředí, herecké výkony, hudba. Co se týče děje, líbí se mi, akorát mám nutkavý pocit, že už jsem to někde viděla. Jde vidět, co s člověkem udělá pěkný obraz a prostředí, dávám pak 4* spíš za to než za děj, který opravdu nebyl žádný trhák ... čím víc opravdu dobrých filmů jsem viděla, tím hůř se hodnotí i tyto. Takže po úvaze jsem to změnila na 3*. ()

Lucas87

Tak tento film mě dostal svou atmosférou, která z něho vyzařuje. Mohl jsem se aspoň na chvíli vrátit do dětství a připomenout si krásy cirkusové manéže. Moc pěkný příběh, nevím kolik je filmů z tohoto prostředí, ale na tento budu vzpomínat jen v dobrém. Christoph Waltz zahrál pěkného hajzlíka, který skončil jak se patří. Také musím vyzdvihnout ten hudební doprovod, nejen Hans Zimmer dělá krásnou hudbu k filmům. ()

Kingjiri

Pěkně vyvážený romantický drama. Ne moc romantiky, aby bylo zbytečně přeslazený a dostatek dramatických scén. Bez pochvaly nesmí zůstat ani skvělá hudba, která se hodila k jednotlivým scénám. Herecké obsazení bylo slušné, především Waltz hrál velmi dobře a Witherspoon byla zase k nakousnutí. Proti Pattinsonovi nic nemám a rozhodně na něm nebudu hledat mouchy jenom proto, že hrál v Twilight sáze. Ale musím objektivně konstatovat, že mi jeho prkenný výraz bez znatelnější mimiky v obličeji začínal lézt trochu na nervy. Kdyby si na place před natáčenim trochu nahnul, jako to dělala slonice Rosie, asi by podal lepší a sebejistější výkon. Kdyby tam byl místo něj nekdo schopnější (např. Ryan Gosling), možná bych přemýšlel i nad plným hodnocením. Nakonec dávám čtyři silnější hvězdy, který jsou i tak téměř sto procentním výsledekem, protože jsem od tohohle snímku nic moc neočekával. ()

karinakari

Čekala jsem mnohem víc. Robert Pattinson se jen tak nezbaví modly Edwarda. Jako hlavní hrdina mi opravdu neseděl, nevěřila jsem mu ani bé. Na druhou stranu Reese Witherspoon hraje přesně to, co jí jde nejlíp. Potvrdilo mi to tak akorát můj názor na cirkus a jeho zacházení se zvířaty. Konec byl na filmu asi to nejhorší, ne opravdu nechci ke kilu cukru ještě kilo čokolády. Taková přeslazenost, fuj. Nápad a téma mi přišlo hodně zajímavý, takže škoda ho.. ()

denisavary

Pohodový film z krásného cirkusového prostředí.... Nejvíc mě dojímaly scény se slonicí, hned bych ji chtěla domů :). Pattinson a Reese sehráli romantický pár na jedničku.Christoph Waltz mi opět naháněl husí kůži jak v Hanebných panchartech...je to vynikající herec. No a samozřejmě nesmím opomenout nádherný soundtrack...**** ()

VerenaLord

Krásný film s líbivou hudbou, samotný příběh tuctový - týraná manželka mocného muže zamilovaná do mladého chudého chlapce nejlépe bez vzdělání (dobře tomuhle zrovna chybí jen poslední zkoušky). Jinak film opravdu líbivý, jen se Reese nemůže zbavit vize bloňďaté, nepříliš chytré právničky a Pattinson nesmrtelného upíra... ()

anitae

Bohužel jsem dřív četla knížku která mě nadchla, film byl pak velké zklamaní. Film mi přišel jen o cirkuse, nikoliv o lidech,ale role Jankowkeho Pattinsonovi sedla. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)