Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Roman.Ticka

Cirkusové prostředí není pro mě atraktivní, tudíž jedna hvězda hned dole. Příběh nebyl ucelený, žánrově balancoval a v celku se nikam pořádně nezařadil, čímž vytvořil chaos, který odpustím jedině zvířatům. Pořadí výkonu herců od nejlepšího Waltz→Pattinson→Witherspoon. Paradoxně mě víc než linie cirkus a láska zaujala hospodářská krize a její vrtochy. Např. způsob vypořádání se s malou tržbou. Žádné postupné propouštění, výpovědní doba, odstupné, aj. sociální ústupky. Pěkně natvrdo vyhazov z vlaku. V případě potřeby i celou noc. ;-) ()

Janek

Je nutné přistoupit na hru, na pohádku, na fráze, na příběh. Když na tohle všechno přistoupíte, tak si užijete velmi zajímavou výpravu, velmi dobrého záporáka a Hollywood v té nejryzejší podobě, který mi asi tak nějak chyběl. Já se bavil. ()

Sofia

Být despotickým ředitelem cirkusu se zkrátka nevyplácí...jediné zapamatováníhodné z tohoto filmu je herecký výkon Christopha Waltze, který je pro role podobných hajzlíků jako stvořený. Co se týče příběhu, je to hodně nudné. Nechápu srovnávání s filmy jako Austrálie nebo Vzpomínky na Afriku, protože tady se výprava v podstatě scvrkla jen na vlak a cirkusové šapitó. Zobrazená romatnika je značně unylá, chemie mezi Pattinsonem a Witherspoon veškerá žádná - přece jenom je poznat jejich desetiletý věkový rozdíl. Jako celek zklamání. Původní knížku neznám. ()

Ilicka

Christoph Waltz převálcoval nejen Pattisona ale vlastně celou tuhle posmutnělou pohlednicovou romanci z cirkusového prostředí, která se snaží být něčím čím není. (Drsná sonda do krutého života potulných kejklířů za dob hospodářské krize, osudová romance...) PS SPOILER: Je mi líto, že nakonec slonice převálcovala Christopha Waltze a vlastně si tak vybojovala místo v titulu... ()

ARI50

Krasné drama z výborným prostředím ve směs jeto jako kdyby jste si sedli do cirkusu a cely příběh sledovaly jako jedno velké vystoupeni od začátku do konce vás to nenechalo klidným. Tenhle cirkusový kousek byl nad vše velmi dobře propracovaný a čekal bych i větší hodnoceni a co se tyče Roberta Pattinsona tak zahrál to výborně po všech stránkách.V některých momentech i šokující a odporné záběry co se zvířatům provádí ale tohle vše už sem patři cely děj výborný a cirkusové čísla náramně povedená .Hudba kamera velmi dobra a menši humor taky nechyběl. ()

Necrotongue

Otevřeně přiznávám svou chybu, s těmi dvěma hvězdičkami jsem před časem přestřelil. Opravdu pro mě bylo lahůdkou sledovat, jak Robert Pattinson dokáže jediným výrazem tváře vyjádřit celou škálu emocí. Tipl bych si, že mezi jeho oblíbené filmy patří Zoolander, protože tohle byl ukázkový Magnum. Příběh byl vlastně tradiční americkou lovestory, jen jej tvůrci zasadili do ne zcela tradičního prostředí. Jediným, kdo mě svým hereckým výkonem opravdu zaujal, byl Christoph Waltz v další ze svých maniakálních rolí, ale to bylo všechno. Film navíc ošklivě klame svým názvem, slon se v něm vyskytuje jen jeden a navzdory prohibici nešlo vlastně ani o tu vodu. ()

Beastmaster4

Průměrná romantická limonáda o osudové lásce, která musí nejdřív projít ohněm, aby rozkvetla ve voňavou růži. Witherspoon jako představitelku podobných slaďáren bez vkusu nemusím už dlouho a Pattinsona, co jsem viděl Stmívání taky ne. Takže vlastně ani nechápu, proč jsem si Vodu pro slony pustil. Možná z nouze, že nebylo po ruce nic jiného a možná proto, abych si zas udělal radost dalším nízkým hodnocením podobných srágovin....No a jak to nakonec dopadlo? Musím přiznat, že zas tak špatné to nebylo. Prostor cirkusu pro mě není nic lákavého, a to pro mojí agresi vůči lidem, se kolem toho všeho trápení zvířat motajících. Ale možná proto dávám aspoň ty 2 hvězdy. Film totiž ukazuje jak se zvířatům v podobných stáncích zábavy "daří" a tím se velké množství filmů nezabývá. I když nerad, tak musím přiznat, že Pattinson mile překvapil a zahrál velmi slušně, což ale nemohu říci o Reese Witherspoon, která opět nezklamala a předvedla své maximum, což znamená, opět nic. Režie a scénář jsou taky trošku pod laťkou únosnosti a tak není vlastně co kladně ocenit. Za dojemný příběh o týrání, lásce a poraženém zlu tedy dvě hvězdy. ()

Sawy

Francis Lawrence je velmi šikovný realizátor,který má ovšem strašnou smůlu na nedopečené náměty.V Constantineovi se musel držet předlohy,u Legendy mu scénárista zvláště ve druhé polovině s neskutečnou vytrvalostí házel klacky pod nohy a tady točí film,který je hlavně ve své prostřední části v podstatě tuctovou podívanou,která diváka nemá v podstatě čím překvapit.Ale jak jsem napsal na začátku,Lawrence je natolik dobrým režisérem,že i tuhle romantickou báchorku dokázal obdařit strašně zajímavou atmosférou a jistým šarmem a kouzlem,díky kterému na ní ani nechci hledat nějaké chyby.Lawrence si vyhrál s vizuálem a cirkusové prostředí podle mého zužitkoval na sto procent.Díky tomu má film několik skutečně silných momentů (procházka na střeše vlaku,jakékoliv cirkusové vystoupení a hlavně závěr),jejichž působivost navíc podbarvuje výborně zvolená hudba a kýčovitost mi v tomto případě vůbec nevadila.Co mi naopak vadilo hodně,byl Robert Pattinson.Stmívání mě absolutně nezajímá a doufal jsem,že předsudky vůči němu jsou neoprávněné,ale ten člověk tady definitivně ukazuje,že opravdu neumí hrát a když se o to opravdu snaží,je to skutečně utrpení.O to víc tahle skutečnost vyniká v kontrastu s geniálním Christophem Waltzem,kterému stačí jeden pohled do kamery a hned doslova udělá celou postavu.Reese Witherspoon je pak pouze hezkým doplňkem,který v podstatě nemá co hrát.Voda pro slony má daleko k oné velkolepé,osudové romanci,kterou jsem čekal.Je v ní spousta nešvarů,které nelze jen tak přejít a svou zbytečností mrzí o to víc.Ale zároveň je na ní vidět,že ji režíroval někdo talentovaný,díky čemuž má osobitost a působí občas až magicky.Jako nablýskanou,občas lehce chladnější prohlídku cirkusového prostředí s takovým fantasy nádechem,ji rád přijímám a rozhodně ji nepovažuji za nějaký výrazný propadák.Trochu zklamání ovšem určitě pociťuji,protože z každého momentu toho filmu je cítit,že to celé šlo udělat ještě mnohem lépe a pak se mohla Voda pro slony zařadit po bok těch nejslavnějších romancí na pozadí historických událostí.Takhle na Titanic,Anglického pacienta a podobné filmy jen hledí z relativně uctivé vzdálenosti. 70 % ()

MonaSax

Ne ne, tohle opravdu nebylo tak úžasné jak jsem čekala. Ano pěkné prostředí cirkus, zvířata a tak, ale to bylo vše. Zajímavý herci, ale jinak docela nudné pro mně ()

Morholt

Tohle je přesně ten typ filmu, kde hlavní hrdina vyskočí z vlaku, aby se vzápětí vztyčil s perfektním účesem, nažehlenými puky a objal svojí dívku se zapadajícím sluncem v pozadí. Ale to by mi ani nevadilo. Takovéhle filmy jsou občas potřeba a vzhledem k tomu, že těch z cirkusového prostředí není mnoho, celkem jsem se těšil. Sice mě trošku zrazovala Pattisonova přítomnost, ale říkal jsem si, že Christoph Waltz a Reese jeho projev v pohodě zastíní. Nezastínili. Pattison dokáže sám ubrat filmu 40% a já bych ho tímto pasoval na jednoho z nejpříšernějších herců, kteří se pohybují po světě. Jeho "hraní", projevující se prakticky jediným výrazem "blbě čumim za každý situace" vyniklo ještě více, když Reese shledala tenhle film za hodný odfláknutí. Příště si dám pozor. 30% ()

N.Strauber

Klad číslo jedna: občas mi herec pokazí film, Robertu Pattinsonovi se to naštěstí nepodařilo. Zde to pro mě je normální průměrný mladý herec, jakých je spousta. Dokonce si dovedu představit, že by za nějakých 60 let mohl vypadat jako Hal Holbrook - obsazení ústřední postavy ve starším vydání se tedy typově povedlo. Nicméně Reese Witherspoon je herecky lepší (než Pattinson) a já osobně se budu radši koukat na ni. :-) Ale jak už tu mnozí napsali, nejlepší je Christoph Waltz. Je nesmírně potěšující, že jeho mimořádný výkon pod velením pana Tarantina očividně fakt nebyla náhoda. Těším se na další role tohoto Rakušana - byť Tři mušketýry vyhlížím s obavami. Každopádně už u mě má Waltz společně s Hopkinsem za rok 2011 oscarovou nominaci. :) A nesmím zapomenout na slonici, ta předvedla taky hodně kvalitní výkon. Zkrátka se jedná o velmi pěkný a příjemný film. Za "Valčík" hvězdička navíc. ()

Handle

Knihu jsem nečetl, ale věřím, že se může číst pěkně. Film se mi líbil, vše bylo OK, ale stejně jako ostatní - musím souhlasit, že filmu chybělo něco více poutavějšího. Prostě to bylo hezký, ale rychle Vám to vyšumí z hlavy. I tak ale nadprůměr a velmi silné 3*. ()

EXpenza

Tak tohle byl prvni film s cirkusovim námětem co jsem kdy viděl a smekám klobouček. Výprava výborná,hudba taktéž,herci jak by smet. Waltz je rozenej záporák,ale dobře hrající záporák. Jedničku si zaslouží i režie,jen tak dál Franci :) ()

RelaxMan

Konečně film z cirkusácké prostředí, na který se dá koukat. Především Ch. Waltz opět dokázal, že je pan herec. Dal bych mu z fleku dalšího Oscara, lepší herecký výkon jsem totiž letos neviděl. R. Pattinson a R. Witherspoon zaslouží také za své herectví pochvalu. Film má ideální délku, tak, že je přesně tak dlouhý, jak má být. PS: Toho slona, bych bral domu hned. ()

Lacike

Romantická línia na mňa nefungovala. Reese mám rád, ale Pattinsona neznášam. Bavilo ma sledovať len zákulisie fungovania cirkusu, ale aj v tomto ohľade to bolo oveľa pútavejšie podané vo filme Nightmare Alley. Takže celkovo len priemer. 5/10. ()

maseer2

v podstatě jedinou menší chybou tohoto snímku je, že postava Jacoba v podání Roberta Pattinsona nemá takové charisma jako její starší verze na začátku a na konci v podání Hala Holbrooka.. ale to spíš rýpu, jinak totiž nemám vlastně co vytknout.. díky velmi silné poslední dvacetiminutovce jsem měl na chvíli dokonce petihvězdičkové myšlenky, ale objektivně zůstanu u silných 4* s konstatováním, že jsem nadmíru spokojen.. a Waltzovi tenhle typ rolí očividně sedí.. ()

Tommassi3

"Myslíte si, že je to k smíchu ??" - "Ano, to rozhodně.." - "Mohl jsem přijít o ruku !!" - "To těžko !! On totiž nemá žádné zuby.." ;) ()

Martinibaby

Jak tak koukám do zajímavostí, v roli Augusta bych mnohem radši viděla Seana Penna, protože Christoph Waltz byl jedna z mála věcí, které mi na filmu vadily. Ale to je asi jen mou vlastní averzí vůči Waltzovi, kterou se nijak netajím. Zbytek hereckého osazenstva mě velmi mile překvapil. Rob a Reese si padli přímo jako ušití na míru :) Hudba film příjemně dokreslovala, ale nijak moc mě nezaujala. Jako celek ale film funguje překrásně a za podívanou stojí. ()

Terva

Film může začít a všichni víme, kam nás zavede. CITÁT - Kocham tě.......... Bratři Benzini překonali Boha, za jeden den stvořili Nebe. Hledáte někoho, kdo by nosil vodu slonům ? Zde je to Jacob Jankowski (Reese Witherspoon). Scéna na střeše jedoucího vlaku je nádherná. Škoda, že je tak krátká. Film o cirkuse, show, vychytávkách, podvodech, životě a hlavně o lásce. CITÁT - Nikdy tě neopustím.......... ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)