Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Tristanian

Film, který se tváří jako něco víc, než skutečně je. Líbivá romantická komedie, která je sice slušně natočená i zahraná, ale se zkušeným divákem vlastně ani nehne. ()

Klarkys

Začátek mi dost připomínal vyprávění babky z Titanicu, ale do filmu jsem se zažrala celkem rychle. Roberta mám ráda a rozhodně za všemi jeho rolemi nehledám upíra z Twilightu, jak se píše skoro v každém komentáři. Nesedělo mi spojení s Reese, je o dost starší a tady to bohužel bylo vidět, i když se ji tvůrci snažili omladit těsnými trikoty. Vysoké hodnocení dávám za atmosféru, hudbu a procítěně zahrané role, za šikovnou a krásnou slonici a celkový dojem z filmu:-) ()

Desmi

Neřekl bych, že na tomhle filmu je co vyzdvihnout nebo naopak pohanit. Na začátku film najede na monotónní tempo vykládání osudu jednoho starého muže a tím nás provází až do konce. Pořád tím stejně pomalým tempem. Můžete se na hlavu stavět, ale film vás nevtáhne do děje, ne, to neudělá. Ani vás to nezklame, já jse snad ani nikomu nefandil, to se mi nestává, většinou se nechám strhnout snadno. Proč já vlasně dal 3 hvězdy ? Já nevim. Dám 2. Ano, dám 2 a taky nevim za co, asi za to jak bezchybně to na diváka působí. ()

RealHonza

Kvůli názvu film mému zhlédnutí dlouho odolával. Kvalitní herecké obsazení mi ale nedalo a film jsem zhlédl. Dobře jsem udělal. Dějově je to sice klasická amerika, ale v detailech je síla. Skvělý Christoph W., krásná Reese W. Ohledně kritizovaného Roberta P. se ptám proč? Herec je to dobrý, to zde potvrdil. V kriticích vidím jen flustraci, zášť a "cool & in" názor na Twilight ságu. ()

misul96

Myslím, že Pattinson a Witherspoon tvořili dokonalou dvojici. A taky myslím, že od všech dnešních filmů se to přeci jen i něčím liší. I když to byl happy end tak nějaká ta slza ukápla. :-) ()

jessic

Romantická story o zakázané lásce s atraktivního prostředí mohla určitě z dané látky vytěžit víc. Prostředí cirkusu je atraktivní samo o sobě, hlavní padouch Christoph Waltz si sadistického magora docela užívá, ale tím bohužel výčet aktiv končí. Reese Wintherspoon je otřesně nudná celuloidová blonďatá panenka a její herecký partner Pattinson to o moc nevytáhl, ale asi ani nemohl. Love story, kterou zapomenete 10 sekund po jejím dokoukání. ()

DexMASTER094

Naprosto vynikající! Lesk a bída cirkusového prostředí vylíčená tak perfektně, že by se ani principál nestyděl. Drastické scény mi velice vadily, ale to bohužel k tomuto filmu patří. Film mě naprosto dostal dobou i prostředím. Nemůžu si pomoct, 5* je nutnost. ()

Kozlowski8

Příběh mladého muže Jacoba Jankowskiho, který následkem tragické rodinné události přijde nejen o rodiče, ale i o domov. K tomu těsně před závěrečnou zkouškou ukončí studium veteriny. Další kroky osudu jej zavedly do prostředí velkého cirkusu... Jednoduše vystavěný příběh, kdy na prostém základu tvůrci divákovi předkládají od všeho po kousku. Kousek humoru, větší kus smutku a romantiky, zlo, bravurně přednesené Christophem Waltzem, jako i krásu v osobě Reese Witherspoon. Bezesporu velice příjemný filmový zážitek, ale nedokážu se zbavit dojmu až přílišné ustrojenosti celého díla se snadno předvídatelnou, předem nalajnovanou linií příběhu včetně "americké" pointy. Jakási kalkulace se smysly diváka a snaha citově se zavděčit, je až příliš patrná. Je to však věc osobního pocitu, který bych si netroufl někomu vnucovat. 70%. ()

Jandovka

Filmů s průměrným nicneříkajícím příběhem už bylo dost. Nic na něm není tak zlé jako ta průměrnost a nanicovatost, která člověka ubíjí celé dvě hodiny..... ()

brasek

Pekná výprava a pôsobivá atmosféra, nie som si však istý či zachytáva dobu. Hlavné trio Robert Pattinson, Reese Witherspoon a Christoph Waltz podľa mňa nie sú správne typy na svojich miestach a mužskí protagonisti svoje role dostali asi len po známosti. Dejovo je to po čase nudné a ksichty Pattinsona a Waltza začnú vám liezť na nervy. ()

Mr_Corny

Úžasná atmosféra pozadia cirkusovej "veľmoci". Niekedy sa za nádherným a zdanlivo dokonalým predstavením skrýva utrpenie a bolesť. Jacobovi sa jedna životná cesta uzatvorila, no zároveň sa mu otvorila nová. Môže zmeniť život nádhernej Marlene, ktorá vyzerá šťastne, ale iba na prvý pohľad a tým zmeniť aj svoj vlastný život. Nádherné prostredie, kostýmý, zvieratá a príbeh. Keď vám týrané zviera, ktorého ste sa zastávali, jedného dňa zachráni život, tomu sa povie karma. Btw. Reese vyzerá neuveriteľne dokonalo. ()

Veeria

Herecké obsazení podalo výkony na jedničku, Reese byla skvostná a zářící hvězda cirkusu. Palec nahoru dávám i práci se zvířaty, kde bylo krásně vidět, jak reagují na naše chování.... ()

galiea

Nemám ráda cirkusy. Miluju zvířata. Dokud budu hodná, tak můžu říct, že vizuálně film funguje úžasně, hrozně se mi líbily kostýmy, pojetí cirkusu jako takového, samozřejmě zvířátka a Reese, u které bylo od první scény jasné, že je krasojezdkyně, díky vznešené a pevné chůzi (kde to dnes vidíte!). Když budu hledat mouchy, pak nesnáším takové ty příběhy aka staré děda na sklonku života vypráví, jak to vlastně tehdá všechno bylo... A pár nelogickej věcí ve filmu - doběhnutí vlaku, slonice ve vagóně (připadalo mi, že v některách záberech byla zvětšená do velikosti mamuta a v jiných asi jen jako velký plnokrevník), August brečící před Jacobem (jasný, tím, že to byla JEHO retrospektiva, to tak museli udělat, aby ukázali bohatost a rozpolcenost jeho postavy, ale já spíš věřím, že takovýhle člověk navenek nedá najevo slabost ani před svými pravými přáteli, což Jacob nebyl). A teď budu nejzlejší: nesnáším všechny ty filmy plné záletných flunder, které před očima manžela v lepším případě jen flirtují, v horším i souloží s jiným a je to vylíčené jako správná věc. Tahleta kráska, berme to realisticky, si našla manžela, který je pracovitý, milující a má své chyby, které mu ona tolerovala ("Tentokrát mi neodpustí." - kolikrát to tedy udělala předtím?), protože jí bylo jasné, že bez něj by skončila na dlažbě. Pak si přijde nedostudovaný floutek, který je citlivý a romantický (už jen z toho spojení se mi navaluje) a ona se mu samozřejmě vrhne do náruče. Ve skutečném životě by to dopadlo tak, že po prvním euforickém půlroce by jí začalo lézt na nervy, že manžílek je sice ťuťu na ni i na dítě, ale nemá co do huby strčit a dře jak mourovatá a se naštvaně vzpomíná na velkorysost svého bývalého. Jenže toto je film, kde hezounek řekl, že jí udělá šťastnou, a tak to muselo bejt. Hodnocení je těžký, protože ten příběh je podle mě slabej, takže tři hvězdy a z toho dvě plně patří Christophovi. ()

Johanita

Cirkusy nesnáším z duše... Slzu jsem u filmu uronila - pro Rosie! Robert Pattinson zase dostal roli nenapravitelně posedlého zamilovaného mladíka, jehož ochranářský instinkt nezná mezí. No šlo mu to.Film okořeněný nastíněním vztahu agresora a oběti v klasickém případě domácího násilí... no jen nastíněném, do hloubky to moc nešlo, asi ani nemohlo, páč by se to celé zvrtlo jinam. Příjemný romantický film, s hezkými exteriéry, pěknou hudbou a troškou akce. Jen ta občasná podobnost s Titanikem mě trochu štvala...(hlavně těch prvních deset minut filmu...kruci... to to nemohlo začít trochu jinak?). A taky ten konec mohl být pravda trochu méně dojemný. ()

zigy

Waltz hraje od své role v Parchantech furt stejně: zcela nevyzpytatelného, úchylného a všemi mastmi mazaného gaunera, a já mu to furt žeru.....Reese není hezká, nechápu její obsazování......Patizón celkem fajn, nevím, co proti němu všichni mají.....zatím jsem mluvil jen o hercích a to je příznačné, protože tenhle film je na nich postaven. Příběh jako takový průměr - romantika mixnutá dobrodružstvím a sociálními aspekty v době krize (ale vše jen lehce). Herci mají velký prostor pro své exhibice, což Waltz a slonice využili, ostatní tolik ne. ()

evilness

Pri sledovani tech vsech umu,co slonik predvadel,se mi honilo hlavou jedine - nabodat vsechny cirkusaky na tyce s hakama a vyhodit z jedouciho vlaku na skaly ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)