Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

Alqarin

Milý a prostý tisící sluníčkový odvar Přeletu, přesto sympatičtější než 999 jeho zbylých epigonů, možná protože střízlivost, protože nevtíravost a protože patrná absence snahy o hluboký téma. I proto ale zase bohužel jednoduchost a pomíjivost, na jazyku setrvá fajn dozvuk chvilku a rozum se ještě o něco dýl čertí, protože žádný Emmy Roberts prostě po blázincích nevysedávaj. Suma sumárum fajn film na čistou hodinu a půl lebedění a příjemnýho pousmívání. ()

ivishka

Mladý nezkušený teenager má v hlavě velký zmatek a tak se rozhodně raději preventivně zajít do psychiatrické léčebny a vyřešit si to v hlavě. Mezi samými blázny nalézá silnou komunitu, která je svým způsobem snaží vyrovnat se svými problémy. Přes veškeré city ke své kamarádce přichází na to, že trochu přestřelil a naváže nový vztah se slečnou z psychiatrického oddělení.. Skvělé obsazení a zpracování. ()

Riddick77

Tak tohle sedlo! Civilně a bezprostředně natočené komediální drama o jednom klukovi, který si je jako jeden z mála (alespoň v jeho věku) ochoten připustit pochybnosti ohledně sebe a vlastního života. Bohužel pro něj si je připouští možná trošku moc. Nicméně je to velmi podařené a některé scény jsou opravdu "epic" (Under Pressure...). Motivací ke kouknutí byla hlavně Emma Roberts, která tu nemá nikterak mnoho prostoru, ale její postava se mi opravdu líbila. Galifianakis je excelentní jako vždy a ten "cool Craig" je celkem sympaťák, který si to musí jen srovnat... Dobré, dobré, dobré! 9/10! ()

fremy

Mě prostě dovyprávěné filmy a oblast mladistvých problémů prostě baví. Asi to bude věkem a proto se dokážu do těchto situací vžít. Snímek srší humorem, pár zajímavými myšlenkami, i když si určitě nehraje na vzdělávací a hluboký scénář. Rozhodně to byla ta správná nota, kterou jsem po předchozích snímcích potřeboval vidět. ()

Alementina

4,5*, i kdyz za posledni minutu bych nejradeji dala 5* ...jo stresujem se blbostma a je umeni se naucit zit, proste a jednoduse zit ... a protoze jsem vzdycky touzila se nekdy na chvili chvilicku dostat do blazince... jako blazen, seriozni diagnostikovany blazen... a dat si tam malou dovolenou :) ()

ABLABLABLA

Tak tohle se mi obzvláště líbilo. Herci i jejich postavy, zpracování - ten střih, vložky atd... napříkald, kdy nám vykládal,jak je jeho kamarád geniální a skvělý, tak mluvil skrz promítaný film na plátně atd... prostě tyto typy scén se mi nehorázně líbily a jejich zakombinování do celku. No a ten konec nevím proč, ale nějak me rozněžnil... bylo to tak upřímné a hezké prostě, že jsem si nemohla pomoct. A Emma Roberts tu měla konečně docela ucházející roli, takže taky fajn. ()

Makky

Ani život obyčajného mladíka nemusí byť jednoduchý, hoci má všetko, čo potrebuje. Ibaže nedokáže vstrebať bežné problémy tak, ako väčšina. Niekedy však stačí stretnúť tých správnych ľudí, byť vypočutý, dostať pozitívny impulz alebo byť jednoducho postrčený dobrým smerom. Tento film je veľmi pozitívny, najmä ku koncu. Veľká spokojnosť! ...behať, cestovať, plávať, skákať, dýchať... žiť! ()

kaylin

Zach Galifianakis v roli, kde ho mám docela rád, navíc ve filmu, který si bere vděčné téma - dospívání, navíc tady komplikované tím, že je hlavní hrdina (nikoli Zach Galifianakis) dost narušený a spáchá sebevraždu. Mezi podobně narušenými má najít cestu. Bohužel je to takové místy celkem nijaké a hlavní hrdina je vlastně nezajímavý. ()

Kaluž

Jeden z těch filmů, co se vyloupnou odnikud, chytnou vás za flígr a vymetou s vámi podlahu. Takové mám nejraději. Má to správné emo ingredience, trápeníčko i humory, bezva hudbu, ale to úplně nejlepší na téhle něco jako indie komedii je Zach Galifianakis. A pozor, nikoliv ve vtipné a situačními gagy vytuněné roli, ale v těžce depresivní a zároveň laskavé poloze psychicky rozloženého táty od rodiny. Stačí jeden pohled do jeho očí a víte, že je tam všechno špatně. Jedna z nejlépe napsaných postav za hodně dlouhou dobu. A ten hořkosladký závěr, to byl balzám na duši. Po všech stránkách vyvážený film, jeden z nejlepších, které mi letos prošly hledáčkem. ()

PogoJoe

Zápory: Docela trapné, nesympatická hl. postava v podání K. Gilchrista, který neumí hrát a vyjadřovat emoce, prostě tam jen je; hodně nudných pasáží, kdy jsem měl chuť posunout film o něco kupředu, trapná moudra, hodně klišé. Klady: Emma Roberts, občas zajímavé nápady a obrazy (kupříkladu pěvecké vystoupení/ztvárnění hitu od Queens), pár lepších momentů; Emma Roberts (abych zdůraznil, jak moc prozářila tenhle průměrňák, uvádím ji podruhé). Celkově 50%, spíš podprůměr. Já už to vidět podruhé určitě nechci, ostatním to příliš nedoporučuji, snad jen fanouškům Emmy R :-) ()

Lucjen

Pre mňa nečakane príjemný film, mám rada to "zasekávanie" a premýšľanie hl. postavy. A milo ma prekvapil aj Galifianakis, ktorému úloha perfektne sadla :) Veľmi, veľmi dobré! ()

runner85

všetci máme svoje problémy, keď to človeku prerastie cez hlavu začína uvažovať o samovražde, nuž ale celý čas mi hlavný hrdina dajako nesedel ... ešte že to trošku zachránila Emma Roberts, a Queen ()

grogodil

Taký ten typický krásnosmutný nezávislý príjemný a odľahčený filmík z tak trochu neveselého prostredia, s tak trochu viac neveselými postavami a s ich ešte viac depresívnymi náladami, no napriek tomu s tak vysoko pozitívnym feelingom v závere, že by ho mali psychiatri všetkým svojim životom otráveným a osamelým pacientom predpisovať na recept. Zach Galifianakis potešil, aj keď ani nie tak herecky, ako proste len svojou prítomnosťou, rovnako ako fešanda Emma Roberts a ak tu niekto siaha po nejakých výraznejších hereckých prvkoch, tak to bol pre mňa doteraz absolútne neznámy Keir Gilchrist. ()

Dont

Parádní snímek, který doporučuji všem alespoň trochu psychicky narušeným divákům. :-) Film se nebere moc vážně, přestože rozehrává i některá vážná témata. Výsledkem je něco jako komedie s občasnými prvky dramatu a romantiky. Nasmál jsem se vcelku dost, ale ještě více se mi líbily momenty, které nebyly komické (např. dialog s otázkami, hudební vložka nebo basket se Zachem). Právě Zach Galifianakis se mě hodně zaujal tím, jak se perfektně vypořádal s touto rolí, totéž platí o Viole Davis, která sice moc prostoru nedostala, ale v roli doktorky byla naprosto přesná a přirozená. Na konec jsem si schoval Emmu Roberts. Krásná, sympatická, herecky nadaná, pro mě obrovský příslib do budoucna. Role svéhlavých puberťaček jí jdou na jedničku, těším se na její první „dospělou“ roli. ()

Lennnnna

Příjemná podívaná jako stvořená do chmurných dnů pro zvednutí nálady. Zásluha patří jak upřímnému scénaři, který se udržuje dostatečně v mezích na to, že si říkáte "ano, je to klišé, ale klišé, které mě neštve". Ba co víc, i díky příjemným hercům, jsem si ho náležitě užila. Na víkendové lenošení ideální. ()

Carlossss

Tohle se dalo. A to tak, že hodně... chtěl jsem vidět jenom další film s Galifianakisem, ale dostal jsem něco víc... přiznávám, že hlavní hrdina je asi tak sympatickej, jako představa péra ve včelim úlu a některý situace byly řešený podle knížky: 1000 a jedno klišé z filmového světa, ale who gives a fuck? Pokud chcete vidět toho fousatýho špeka z Pařby ve vážnější roli a nejsou vám cizí psychický choroby.. jenom do toho:) ()

easaque

+3* filmů z psychiatrické léčebny není málo a tento si vzal za úkol poučit mladého diváka o tom, že si má chránit své duševní zdraví a nedělat si ze všeho zbytečné starosti a stresovat se. Film působí jemně nezávisle a s nadhledem ukazuje, že sebevrahů mezi námi není málo a rozhodně jsou kolem mě větší blázni a asociálové než já. Herecky ani provedením je dobrý, ale nepřináší nic nového - prostě lehce intelektuální mainstream. Po pravdě jsem měl od filmu trochu větší očekávání, ale i tak jsem se bavil a tak průměrná známka filmu neuškodí a nehodí si ze mě mašli ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()