26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Tarako

Oh Danny Boy(le).. Gratuluji, po Slumdog Millionaire jsi přišel s touhle nemastnou a neslanou ódou na blbost jednoho arogantního frajírka, jehož osud je mi po celých 90 minut naprosto jedno. Nemá smysl se ani nijak rozepisovat, v podstatě souhlasím s Verbalovým komentářem. ()

smetyl

Kaňony v Utahu jsou druhým domovem mladíka Arona Ralstona, který si užívá tamější klid a rozlehlou pustou přírodu. Je sportovně založený a k jeho elánu patří i energická a milá povaha. Na jedné ze svých výprav potká dvě mladé ženy, uchvátí je svou dobrodružnou povahu. Nedlouho po tom co se rozdělí zaváhá a padá jednou proláklinou. Na konci pádu zjistí, že jeho ruka je uvězněna pod kamenem. A teprve teď začíná všechna sranda. Aronovy představy a vzpomínky promíchané v dokonalém sledu, rozhovor hrdiny sama se sebou, přičemž slyší komentátora i diváky uvnitř své hlavy (byl peckovej a morbidně vtipnej) jsou strašně zábavné. Ze zdánlivě nudného námětu bylo vytřískáno všechno do poslední kapičky a v závěru vás emocionální zápřah opravdu dokope k plnému hodnocení. http://www.youtube.com/watch?v=3VudGmDUUPM ()

Rufete

Napoprvé jsem tento film nedokázal ocenit, bral jsem ho jako průměrný a nijak zvláštní. Ale věděl jsem, že v tom filmu něco je, proto jsem mu chtěl dát druhou šanci. Po delší tobě jsem mu tu šanci opravdu dal a nestačil jsem se divit, jak na mě film zapůsobil. A přitom jsem to opravdu věděl, já věděl, že mi ten film něco dá, jen jsem to tehdy zcela nechápal. Nyní na mě udělal James Franco obrovský dojem a upevnil si svou příčku v mých oblíbených hercích. To, co předváděl, bylo neuvěřitelné. Skvěle natočený thriller, jsem moc rád, že jsem na něj nezanevřel a dal mu druhou šanci. Byl to fantastický zážitek. Nominaci Jamese Franca na Oscara se vůbec nedivím. Teď už ne. Předvedl nejlepší výkon, jaký jsem u něj doposud viděl. Celý ten boj zasluhoval obrovskou statečnost, kuráž a výdrž, mimo jiné také fyzickou i psychickou odolnost. Osobně neznám nikoho, kdo by toto dokázal. Pravý aktér této události má můj veliký obdiv. Nedokážu si představit být v jeho situaci... Vlastně si to ani představovat nechci, protože by mě to jistě dovedlo k šílenství. ()

TeraBum

Jsem moc ráda, že jsem před filmem četla Aronovu knihu. Aron dopodrobna vysvětluje, co se mu honilo hlavou, vypravuje o věcech které utvářeli celý jeho život a vedli k tomu jednomu okamžiku. Byla jsem zvědavá, jak dopadl film, právě proto že zfilmovat, co se Aronovi honilo hlavou během těch 127 hodin se dost dobře nedá. Samozřejmě, hromada informací chybí, a já bych (nejspíš jako jediná) ocenila, kdyby byl film delší. Každopádně musím říct, že jsem spokojená. Film si pohrál s obrazem, hudbou i Aronovými představami a vytvořil tak relativně věrný odraz knihy. Ale to, co pro mě dělá tenhle film nadprůměrným je emotivní konec filmu, který jsem zároveň vnímala jako pokývnutí skutečnému Aronovi. ()

Mikino00

Nezlobte se na mně, ale sledovat hodinu a půl chlápka (ještě k tomu Franca) zavaleného kamenem, za což si svou hloupostí může sám, mě silně nudilo, takže jeho "hrdinství" je pouze náhodný produkt jeho nízké inteligence (už při pádu na kole v úvodu filmu mohl být klidně mrtvý). Nicméně věřím, že kniha může být dobrý, intenzivní zážitek, ale film je jako díl z cyklu Přežít nebo jak se to jmenovalo, kde lidé podávají podobně silné výpovědi o jejich útrapách a nikdo z toho hned netočí film. ()

ADZI

podle ostatních komentářů se zdá, že tady panuje rozpor o tom, zda hodnotíme vlastně film jako takový, nebo příběh, který se doopravdy stal. Ať tak či tak, výsledek a celkový dojem je skvělý!! Malinko tomu jenom ubralo to, že člověk od začátku tuší, co se asi na konci stane. Zřejmě je to kvůli jedné epizodě happy tree friends :-D Takže už to pak není takové překvapení. Zpracování na skvělé úrovni. A smekám před ním!! ()

zelvicka.

Pro všechno na světě nemyslete si, že nedoceňuju tu práci všech, kteří ten snímek dávali dohromady. Franco určitě kalil, aby vypadal správně zdecimovaně, a přes kocovinu podával super výkony, Canyonvalley je až groteskně fotogenický a kameramani z toho vyždímali každou kapičku krve. Při operaci mi bylo fakt šoufl. Ale je to prostě dlouhý. Tlačítko 10 vteřin vpřed jsem prostě použil několikrát (ne mockrát za sebou). Plus teda sám se občas do nějaké té výšky dostanu, včetně toho, že jsem tam za někoho zodpovědnej, takže se k tématu stavím prostě jinak. Nezlobíš se? Ruku na to. ()

laepus

Tak u tohohle filmu jsem fakt nechápal, jak je možné udržet napětí a kvalitu jen s použitím jednoho velkého šutru a jednoho "dotédobyprůměrného" herce. Jde to. A James Franco od té doby není jen průměrný herec. A když ještě víme, že je to skutečný příběh, tak zbývá smeknout nejen před filmařským uměním, ale hlavně také před samotným Aronem Ralstonem. ()

cingi.t

„Budeš neskutočne osamelý“ Pozor, život splní každé jedno prianie. Tak tomuto sa dámy a páni hovorí dobrý „survival movie“. Klobúk dole pred Jamesom Francom a jeho výkonom. Dal do toho všetko a nechal v tej štrbine kus seba. Človek chce byť trochu sám a vesmír si zmyslí, že nás zavalí kameňom. Celý film som nepila a rozmýšľala nad tým, či toho týpka niekto príde zachrániť. Pred záverom som sa slastne napila vody a potvrdilo sa, že najlepšiu pomoc nájdeš na konci svojej ruky. 5* ()

Yardie

Těch 80% tak nějak odpovídá. Velmi pěkně, svižně a poutavě pojaté drama ze skutečného života. James Franco to dobře zahrál, záběry přírody pěkné. Co více napsat, odehrávalo se to téměř celé na minimu prostoru, a v podstatě se toho až tak moc nedělo. Takže hlavně - bylo to velmi pěkně natočeno a bavilo to. Až to člověk nebral tak vážně. Ale asi to muselo být peklo. Každopádně stojí na to kuknout, minimálně jako kurz pro přežití. :-) Howgh! ()

filipvrbik

Ten film se mi vůbec nelíbil, a právem, protože si myslím, že přesně to bylo záměrem - natočit opravdu hustý, drsný, hnusný film - jak jinak natočit film, kde je chlápek s rukou a kamenem na ní a týden bez jídla i pití si ji nakonec musí sám amputovat? Ten konec je vlastně hrozně pozitivní (i když si za to Aron mohl de facto sám), James Franco hraje fakt super a Danny Boyle to skvěle zrežíroval, pokud vydržíte a nepřetočíte, je to jeden s nejnekonfomnějších filmů vůbec...80% ()

dickadonna

Úžasně natočená (ta kamera!!!), hudebně naprosto nádherně emocionálně podkreslená (na konci mi skoro ukápla slza) one-man show excelujícího Jamese Franca. O vůli k přežití se toho už natočilo dost a myslim, že tohle se směle může zařadit po bok Touching the Void do elitní skupiny. ()

Gagner

Přiběh, který dokázal Danny Boyle překonvertovat do 90timinutového emotivního snímku, kde vás nenudí ani jedna minuta. Ikdyž víte, jaký bude konec, stejně se budete dívat a užívat si cestu, kterou hlavní hrdina prožije. Vyzdvihnout musím především hudbu, která emotivní situace podkresluje dokonale ať už při smutnu, či "úspěšném" úniku v závěru. Rukopis Boyla ani nemusím připomínat, záběry zevnitř předmětů a jiné hrátky jsou chutnou třešičkou na dortu. Herecký výkon si zas zasloužil nominaci na Oscara, Jamesi Francovi jsem věřil každou slzu v oku. Vzpomínky a hlavně představy byly velmi zajímavě udělané a grandiózní monolog v ranní show se zařadil mezi moje oblíbené scény. Našel bych i více věcí, ale to až zase po dalším zhlédnutí. BRAVO !!! ()

M.E.K.Y

Nebudu zastírat, že na nový film Dannyho Boyla jsem se neskonale těšil. Ještě aby ne, když "Chatrč" před dvěma lety oslnila většinu divácké populace. Ale... shit, stalo se to, co se stát nemělo! Namlsal jsem se tak moc, až mě samotný film neuspokojil... stává se to, ale je to nejhorší kombinace, co může nastat. 127čka je sice dobře natočená, Boylův rukopis je divácky atraktivní, stylizace je famózní, záběry do poslední mrtě vypiplané a hudba hlavně na začátku a na konci dynamická, až z toho zvoní v uších... ale tohle všechno je u Boyla samozřejmost a já chci víc! Nezbývá jediné... svést to na námět. Jasně, je to podle skutečné události a respektuji to, ale ono se v podstatě nic nestalo. Počáteční nuda, chvilka zadovádění si a pak osudný moment zavalení balvanem. Až do teď nic nového. Ale dál? Sází se na vzpomínky, ale kromě seznámení se z rodinou z nich nevyplývá zhola nic. Kde jsou proboha emoce? Jaktože film negraduje? U tohoto námětu jsou tyto věci stěžejními body a tady se láme chleba! Je to obdobné, jako u "Chatrče"... tam to funguje, tady ne a proto zklamání. Finiš se samozřejmě koná, ale je to na mě hooodně kostrbaté. James Franko je zajímavým a jistě nadějným hercem a s rolí si poradil dobře, ale nic víc. Zcela bez výčitek můžu pochválit hudbu Rahmana, který nezklamal. Nabízí se srovnání s Buried, který směřuje podobným směrem. A nečekal bych, že to řeknu, ale tam je hutnější atmosféra a z mého pohledu lepší provedení konce, než tady. Závěr? Boyle se vydal po šlépějích, směřující přímo k "Chatrči", ale je to pouze její slabý odvar. Není to vůbec špatný film, ale čekal jsem prostě víc! ()

Domec

Skveli, James je uzasnej a dokaze dostat divaka do stredu deni, i kdyz se film odehrava prakticky na jednom miste a s jednim hercem. Zabery kamery jsou taky perfetkni, to 127 Hours jeste s hudbou musim pridat jako plus. Nejvic me pak dostal ten konec. ()

Stanley619

Jamese Franca nijak zvlášť nemusim, ale tahle 'one man show' se prostě povedla, to nemůžu popřít. Strhující příběh o jednom osudovém rozhodnutí, které vede k nevyhnutelnému činu. Je až neuvěřitelné, čeho je člověk na pokraji svých sil schopný. Nechápu srovnávání s filmem Buried, podle mě to jsou dva naprosto odlišné filmy. 82% ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)