26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Oyer

Ucházející dílko na "nízkorozpočťák". Film podle skutečné události z překrásného prostředí typické krajiny Utahu. Příběh Arona, který je pravou rukou zaklíněn v jedné z průrev skal je určitě mocný a chytá člověka u srdce. Teměř celý děj se odehrává především na tomto místě, kde je Aron uvězněn. Daleko od civilizace. Při sobě má jen trochu nádobíčka, které mu zrovna moc svobodu neuvaří. Vcelku napínavé, pár nudných scén (jeho představy a fatamorgana...), ale zároveň v závěrečné části drsnější než SAW. ()

sona123

Jeden z mála filmů, který hodiny po shlédnutí ne a ne pustit z hlavy. Klipovitost - tleskám. Sountrack - úžasný od prvních vteřin a závěr právě podtržený naprosto geniálně vybranou hudbou mi zcela jednoduše a sprostě (a ano, násilně, ale byla jsem přemožena a nešlo se bránit) vehnal slzy do očí a vmanipuloval mě do až hysterického stuporu. Hlavní hrdina - báječný (natolik pro mě přesvědčivý, i když mnozí zde polemizují, že jsem si ho prostě do jiných rolí, kde jsem ho viděla, nezařadila - pro mě skutečně ulítlý kluk, který nikdy před kamerou nestál a to, co je na plátně, není hráno, ale děje se...). Scénka one-man-show na kameru - nemohla jsem si odpustit a i když to bylo vzhledem k osudu chudáka hrdiny zcela nevhodné, fakt jsem se bavila a smála. A ano, udělat film, kde opravdu většinu času sledujeme hrdinu uvězněného na místě, a to tak, že jsem se ani na chvíli nenudila a nebylo nutné do toho dávat kdovíjak pitomé flashbacky, klobouk dolů. Jsem unešena. Střih, kamera, hudba, to jsou hlavní trháky a tvůrcům bych určitě nějakou tu sošku moc moc přála. ()

Dallas

No do prdele, tak do skončenia filmu som si asi 20x doplnil pohár vody. Fakt netuším kam chodí Danny Boyle po námäty, ale opäť nesklamal. Možno sa niekomu bude zdať na prvý pohľad vyše hodina a pol príliš na film, v ktorom je chlapík v podstate celý čas zavalený obrovským šutrom. Opak je však pravdou. Samozrejme zásluhou Boyla a Franca. Po krátkom, ale zato živelnom úvode sa film nesie v duchu pokusov o vyprostenie a halucinácií hlavného hrdinu. Nikdy nechcem zistiť koľko hodín by trvalo mne kým by som si uvedomil, že existuje len jediná možnosť. Výborný James Franco dostáva stále viac príležitostí a s každou ďalšou herecky rastie. Páčil sa mi úvodný odjazd z mesta(míňanie bilboardov), ktorý vytvoril výborný kontrast moderného sveta, v ktorom máme všetko na dosah ruky a odľahlej divočiny, ponad ktorú ledva vrana preletí. Ešte pochválim kameru, strih a hudbu, ako asi vo všetkých Dannyho filmoch. Som zvedavý čo pre nás pripraví nabudúce. ()

Krepi

Kamera? Střih? Scénář? Luxusní... opradu parádní filmek... jestli totok nedostane takovou tu sošku guličkou, tak už nevim:-) ()

Tomu.Ver

Chvíľami aj zbytočne dlhé, áno. Ale čo sa dá vymyslieť na skutočnom príbehu? Cením tento film najviac ako sa dá, pretože je skutočný, nič vymyslené, nič mu nechýba a dá sa pri ňom aj oddýchnuť... ()

amokey

Kdybych rozhodovala, kdo by měl dostat letos Oskara (a nebylo by Královy řeči:)), dala bych ho 127 hodinám a hlavně J. Francovi. Ten film je hlavně o jeho výkonu a také samozřejmě o silném/skutečném příběhu. Netušila jsem, jak to celé dopadne a naprosto nechápu, jak je možné že Ralston vydržel, uříznul a přežil, ale jsem nadšena. Prostě a jednoduše - pravdivé příběhy jsou skvělé ( ikdyž ne všechny končí Happy Endem). ()

MkSallam

Boyle od teď bude jednotka audiovizuální přepálenosti, protože i v tak komorní látce si stále najde výmluvu pro nálož zbytečných vychytávek (zorničky pulzující do rytmu hudby, Scooby atd.). Jinak dost intenzivní silný zážitek, který člověka chytí a nepustí, snad jen nikdy nemáte pocit že by se mělo stát něco jiného než co to co tehdy Aron Ralston udělal. Franco velmi dobrý. Lepší než Buried a mnohem lepší než Slumdog, jen si nejsem jistej jako cestou s Boyle dál filmařsky vydá. P.S: Záběry s nohou a větvičkou boží :). ()

Ollie235

Jedním slovem zklamání. Čekal jsem napínavé dobrodružné drama s úchvatnými záběry Utahských kaňonů, místo toho se mi dostala víceméně nudná hodinová scéna o chlapíkovi, který se snaží pohnout kamenem. Sledovat jak mu dochází voda a začíná blouznit mě opravdu moc nebavilo. A když jsem si myslel, že mě alespoň zaujme jeho návrat do normálního života, tak film skončil. 3 hvězdy dávám za zajímavou úvodní půlhodinu a dobrý herecký výkon Franca. ()

Zombi

Po technické stránce super, je to skvěle natočeno i zahráno, je tu vhodná hudba, James Franco je dobrej, jen díky klipovitému podání tu trochu chybí napětí. Největší problém je v námětu, proč se koukat na film, o kterém vím jak bude probíhat od začátku do konce a jehož příběh se dá říct jednou krátkou větou? navíc to mohlo být klidně ještě kratší. Lepší 3 hvězdy. ()

MrKlobouk

Na američany překvapivě sarkastické. V momentě, kdy Franco mluví sám se sebou ( a lá TV show), jsem si jen říkal - " hotovej De Niro". ()

Martin_W

Silný příběh lidské blbosti, odvahy, šílenosti a instinktu přežít. Pořadí od začátku po konec. Strhující "dráma", nad kterým zůstává jen rozum stát. Co dává filmu větší plus je bezpochyby to, že se jedná o True story. James Franco zahrál roli perfektně a hlavně přesvědčivě. Drastickou scénu jsem musel o něco posunout, protože bych to asi jen tak nerozdýchal. Stačilo mi jedno "křupnutí". Tohle mohli tvůrci určitě zkrátit, ale co už. 89% ()

Faroookh

Po příchodu z kina, jsem vzpomínala, co se ve filmu vlastně odehrávalo, ale vnitřně jsem cítila, že měl určité poslání. Postupem času se mi vybavovaly jednotlivé scény...hodně kvalitní obraz přírody, příběh hlavní postavy prolínající život dvou dívek, nešikovný pád s děsivými následky, přemítání myšlenek o dosavadním životě... ponaučení!!! Kvalitní hudba. ()

lucinka.md

Pane Bože, proč ? Na tenhle film jsem se těšila jako děcko a dostanu tohle?!?! Ty pitomý dvě hvězdičky jsou za začátek, který byl opravdu neuvěřitelná jízda s parádní hudbou, přírodou i geniální kamerou, která mě svým podáním dokázala přenést do fascinující americké pustiny a za Franca, pro kterého mám slabost... Ovšem ten zbytek? Vůbec mě nebavil, pak už to bylo docela zbytečné psycho a scéna, kdy si začne pižlat ruku, mě vyhnala z kina... Ano, k této chvíli celý film směřoval a je jasné, že ji tvůrci nemohli jen tak vypustit... Ovšem čekala jsem tuto část filmu jaksi trochu decentněji zpracovanou... Prostě NE, NE a NEEEE!!!!! Už asi začnu chodit do kina s nulovým očekáváním, protože pak si alespoň ušetřím obrovské zklamání:-/ ()

Theresia

Tak tohle byla konečně zas pecka ! Miluji, když mě film vtáhne tak, že stejně jako hrdina v sobě necítím ani kapku kapičku! vody. Je to film s myšlenkou podanou se stylem. ()

Mikeel

Velice naturalistické a velice autentické. Na mě možná až příliš, protože jsem odvracel oči od obrazovky a chtělo se mi zvracet, hlavně při té jedné scéně, za kterou by se ani tvůrci série SAW nemuseli stydět! :D ()

aLPaC

Poutavý dobrodružný snímek, ve kterém si James Franco říká o post jednoho z nejlepších současných mladých herců Hollywoodu. Tento snímek je podle skutečné události, takže je vlastně dopředu jasné, jak dopadne, přesto jsem celých 94 minut zůstával v napětí. Akorát ty flashbacky mě moc nebavili, ale bez nich by to bylo hodinu. ()

mazadlo

Silný příběh u kterého tuhne krev a člověk musí hodně svírat zuby aby vydržel to co hlavní hrdina filmu. Všechna čest tento film je skvěle odvedená práce po všech stránkách. Není co vytknout. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)