26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

KateW

James Franco je pro mě zatím celkem neznámá tvář. Ve spidermanovi jsem ho nijak nezaregistrovala,po tomhle filmu si na něj budu muset udělat čas. 127 hodin je výborný film dokumentující,jak to může dopadnout,když se budete chovat jako sólista-samotář. Krásné záběry kaňonu a dobře zahrána role vytvořily dílo,které si dle mého názoru mých 5* zaslouží. ()

george82

Film docela obtížnej na sledování. Nicméně se líbila kamera a střih. Musím uznat, že na konci filmu mě dostal takový pocit štěstí i za Arona. Je to mazák. Já bych tam chcípnul. RESPEKT. ()

nooly

Silný příběh, ale udělat z toho film? Na mě to evidentně nepůsobilo tak, jak by mělo. Přesto filmu nemohu upřít alespoň kvalitní technické zpracování. ()

Nessos

Nabízí se porovnání s Buried. Tak tedy. O mnoho méně technických chyb - 127 hodin. Napínavější - 127 hodin. Konec - Buried. Herecký výkon - 127 hodin (respekt Jamesi Francovi). 127 hodin překonává Buried prakticky ve všem. Chcete-li sti pustit one-man drama, pak sáhněte po 127 hodin. ()

jafuska

souhlasím s komentářem TheMaker, dokonale vše je vystiženo, napětí bylo, ale pro mě nic nového pod sluncem takže docela velké zklamání, nejspíš na tento film rychle zapomenu, a to by se u filmů moc nemělo stávat, ale stalo se bohužel. ()

macetoma

První část čekáte, kdy už ten prokletý balvan na něj spadne. Pár minut po pádu balvanu to začne být napínavé, čekáte jak se z toho vyprostí. Z pár minut se stanou desítky minut, kdy čekáte a čekáte. Konec je hodně naturalistický, slabší povahy si připraví pytlík na zvracení. Ale jako celek musím film ohodnotit pomocí 4 hvězd. Jedná se o zážitek, na který se nezapomíná. ()

boombang

Téměř dokonalé ve všech aspektech. Z kina jsem odcházel spokojen a vcelku bez námitek. Ale přece jen to nebyl takový psychonářez, jak jsem čekal. A taky mne napadlo: co kdyby hrdinovi kámen přiskřípl druhou ruku, tu s hodinkami? Jo, to by bylo ono! :-) ()

limbi

Velice zábavné, i když strašidelné, bylo "interwiev na kameňi". Francovi jsem neměl co vytknout. Kamera se mi taky moc líbila. Film celkově dokázal navodit pocit bezmoci a proto 5* ()

Maw

James Franco měl dostat oscara, tahla One-Man-Show by byla zatraceně nudná, ale díky němu mě film totálně odrovnal, podle mě jeden z nejlepších mladých herců současnosti, 127 hodin mě naprosto šokovalo a stejně jako u Pádu do ticha bych se už v polovině filmu zabil....i když co já vím, třeba dokáže opravdu každý člověk tváří v tvář smrti dokázat nemožně, doufám že nikdy nezjistím co bych udělal já. ()

rob_troy

Úžasný James Franco a ještě úžasnějších 127 hodin v propasti. Po shlédnutí tohoto nadmíru úžasnýho snímku si rozhodně plánuju přidat do sbírky i knížku. Za mě 5* ()

Barghest

Óda na lidské hrdinství, vycházející z prosté touhy přežít. Boyle to vyřešil šalamounsky. One man show Jamese Franca, toho Oscara by si zasloužil. ()

LucTheGreat

Kdo viděl pár dní před tímto Boyleovým pokusem parádní Touching The Void rozebírající podobné téma, musel být ze 127 Hours poměrně zklamán... 127 Hours ve všech směrech zaostává a co bylo v Touching The Void strhující, je tady mdlé... Jak jste jistě pochopili, jsem jedním z těch, kteří pár dní před tímto Boyleovým pokusem možnost zhlédnout zmíněné Touching The Void měli... Pokud jsem se o tom ještě nezmínil, podobné téma jako 127 Hours rozebírá i parádní snímek Touching The Void, kde je také namachrovaný dobrodruh ztracen kdesi uprostřed nehostinné prdele, kde se cizí pomoci nedočká do doby, než se tam vrátí natočit svou autobiografii, a musí si tak svůj holý život zachraňovat sám... Vzhledem k tomu, že Touching The Void bylo ve všech směrech působivější, jsem 127 Hours prožíval asi následovně: Hmm, hmmm, docela pěkná slečna, hmm, to je ale jáma! to je ale debil! hmmm, hmm, hm, zíííív, hmm, hm, chr, chr, chr, HM? hmmmm, dobře on! hmm, hm, chr, chr, HM? au, hm, konec? hustýýý, chr, chr, chr... PS Pokud máte o tématicky obdobné snímky, jako je 127 Hours, zájem, vyzkoušejte Touching The Void... Jedná se o tématicky obdobný snímek, je však mnohem působivější a strhujícnější... ()

konysua

Pro mě nejlepší film za rok 2010. Film podle skutečné události s famózní režií, kamerou, soundtrackem a obsazením. Škoda průměrné stopáže 90 minut, ale už tak je to dost záhul. 9/10 ()

gicous

Danny Boyle by si za tohle určitě zasloužil Oscara. Způsob, jakým natočil příběh, ve kterém je z filmařského hlediska tolik překážek a negativ je jednoduše úchvatný a fenomenální. Dokázal film o jednom chlapovi a jeho osudové nemesis - velkém šutru - naplnit takovou dávkou filmařské a režiserské invence, že mě to dostalo na plné čáře. Flashbacky lomí do několika obrazů současně, a nutí vás vynákladat maximum pozornosti na jejich sledování. Přeludy a vize, do kterých se Ralston postupně propadá jsou až hypnoticky magické. Hlavní hrdina je točený z netradičních úhlů. Výborný tah se povedl s kamerou, kterou má Ralston u sebe, a v podstatě funguje jako druhý herec. Všechno je podpořeno skvělým výkonem Franca, pro něhož je to one man show. Tenhle film je plný superlativ a Danny Boyle je borec! PS: Při závěrečné lékařské nebo možná radši řežnické práci s nožem made in China jsem sám sebe konfrontoval s otázkou, zda-li bych to udělal stejně jako Ralston. A k čemu jsem dospěl? Já jsem posera a určitě bych tam zhebnul. ()

Davis I

Film neobjevuje nic, co by jsme už neviděli. James Franco mi svým herectvím až neskutečně připomíná Heatha Ledgera a Danny Boyle pracuje s tou svou "MTV režií" stále líp a líp. Výsledekem je šťavnatá chuťovečka s výbornou kamerou, která maluje nádherné obrazy za doprovodu líbivého soundtracku. ()

otilrak

Fascinující příběh, dechberoucí záběry a skvěle natočená scéna s amputací. Díky bezkonkurenční kameře film působí úplně jako dokument. Vůbec si nedokážu představit ty pocity, které musel Aron prožít. Takhle silně na mě žádný film už dlouho nezapůsobil. Od začátku do konce vtažen do děje. Ve filmu člověk najde hodně ponaučení z chyb jiného člověka. Jeden z mála filmů, který by měli vidět opravdu včichni, hlavně ti, kteří jsou nespokojení se svým nudným životem a pořád si jen stěžují... ()

HaiWithLove

Řekla bych, že to bylo nádherné.....ale to asi v tomto případě není na místě. Takže jinak.... Splnilo, né-li předčilo to svůj účel: Zabít nudný večer na intru. Zasmáli jsme se, zařvali jsme si (co viděli film asi vědí u jaký scény). Vizuálně dokonalé, herecky také (prostě one-man show) ()

IceWine

Podobný film jsem ještě neviděl, tudíž ho nemůžu k ničemu přirovnat. Moc se mi ale líbil. J. Franco zahrál opravdu uvěřitelně a ostatních herců nebylo třeba. Ikdyž se celý film točil kolem jedné malé skulinky ve skále, diváka to vtáhne do děje. Ke konci jsem si doufal, že to přežije a stalo se. Super film ()

petite fille

toto je presne ten typ filmu, od ktorého sa nikdy nebudem vedieť odosobniť. nie preto, že ide o skutočnú udalosť, ale tieto existenčné záležitosti na mňa nesmierne doliehajú, obzvlášť ak ide DIY amputácie. nedá sa však prehliadnuť fakt, že prevedenie statického príbehu fixovaného takmer celý čas na jedno konkrétne miesto je umelecky a remeselne úžasne zvládnuté. páči sa mi zapojenie Aronovej prenosnej kamery, rovnako i dynamická sila miestami prekvapivo zvolenej sprievodnej hudby. James Franco v hlavnej úlohe je tiež správna voľba. mocný, životaschopný príbeh s kreatívnym spracovaním. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)