26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Johny_fork

Vysoké hodnocení a oskarová nominace mi zde poněkud nedochází, koukám, že k všeobecnému uspokojení stačí jméno režiséra. Jsem Boylovým velkým příznivcem, ale 127 hodin není materiál na plnohodnotný film. Kdyby se jednalo o 10 minutový krátký film, dostal by plné hodnocení, nevšední kamera, vyfiltrované prostředí kaňonu a především naprosto dokonalý řízný soundtrack by klípek utáhli na 100%. Takhle nás ale čeká 94 minut nudy. Týpek nezodpovědně vyrazí do přírody zavalí ho šutr, chvílí je uvízlej, hodíme tam pár flashbacků alá lost, uřízne si ruku a konec. Já vám nevím. ()

Terva

Úvodní rozdělení obrazu budí dojem, že se jedná o komiks, ale není to pravda. Příběh je natočen podle knihy Between a Rock and Hard place napsané samotným hlavním hrdinou snímku Aronem Ralstonem. CITÁT - Jsem psychopat jen o víkendu.........a dnes je sobota......... Víte, věděl jsem, co se stane, a až když vám hlavní hrdina začne být sympatický - tak BÁC a je tu malér. Ani nevíte jak, ale jste po prvním šoku strašně naštvaný ( já tedy byl ), ale je to podle skutečné události, tak se s tím každý musí smířit. Čas běží - 127 hodin. CITÁT - To není možný.......... Pěkný, svižný a optimistický začátek se změní v boj o holý život. Zima, hlad a žížeň je silná, taky by bodlo pivo. I když se dostal do kruté situace, ponechává si, hlavní hrdina, svůj humor a snímek samotný se tváří stále optimisticky. CITÁT - .....a tak jsem si našel skvělý škrtidlo.......... A i když myšlenka uvolnění se, pomocí levného čínského výrobku ( Koupil jsem ho proto, že k tomu dávali zdarma baterku, která mimochodem byla taky pěkný šmejd ) přišla už někdy třetí den, na její tvrdou realizaci si ještě musíme počkat. Mezi tím přichází snění, vzpomínky a delirium.....tady Aron z kaňonu Zoufalců, dobré ráno Ameriko !!! Záběry na " operaci " samotnou jsou někdy až nepříjemné a já dokonce zavíral oči - silné. Nechtěl bych to prožít. Nádherně natočené životní drama z uměleckými prvky kamery ( Enrique Chediak Anthony Dod Mantle ) a povedenou hudbou ( A. R. Rahman ) CITÁT - Vždy zanechává zprávu, kam se vydává.......... ()

adamo_znk

Danny Bí je prostě dobrej. Natočit kvalitní a zábavnej film, jehož ústřední část se odehrává na dvou metrech čtverečních je kumšt. ()

Agatha

Jeden z těch lepších snímků podle skutečné události, navíc v něm jde o život jednomu sympatickýmu magorovi, který slídí jako potkan skalními proláklinami kdesi na konci světa a namachrovaně se neobtěžuje o tom nikomu říct. No... šeredně se mu to vymstí. Ale musím uznat, že je vždy inpirující sledovat osud těch, kteří svůj boj o život nevzdávají předčasně a i v těch nejnepředstavitelnějších situacích dokažou uvažovat a tzv. to nevzdat. Člověka to donutí si udělat alespoň matnou představu jak by se v dané situaci asi zachoval sám. Z hlediska samotného zpracování není co vytknout, J. Franco umí a režisér taky. ()

moviesfan

Film je určitě dobře natočen, hudba parádní, ale moc jsem se do toho nedokázal vžít. Jasně, občas to bylo docela těžký na psychiku, ale něco mi chybělo. Do budoucna tomu dám ještě šanci. ()

Chermy

Danny Boyle je tu znát z každé scény a myslím si, že by to ani nikdo jiný nedokázal natočit lépe! Zápletka by vydala možná tak na A4, ovšem Dannyho režie, bezchybná kamera a James Franco ve své one-man show, dělají z tohohle filmu opravdový zážitek! Boyle si zaslouží oscara! Ne za přitroublého Milionáře z chatrče, ale za tohle! Režisérský talent nebyl nikdy tak do očí bijící!...jo a 127 hodin si zaslouží návštěvu velkého plátna! ()

Beznoh

No dobře myšlenka je pěkná. Lehce arogantní docela sympatický týpek vyrazí na dobrodružství do opuštěného kaňonu a když uvízne pod kamenem, tak si uvědomí, jak moc miluje svoji rodinu a okolí a že si zaslouží, aby se jim více věnoval a choval se k nim lépe než doposud. Pak následuje několik drsných scén, když je uvízlý v kaňonu, u kterých vám asi nebude úplně dobře a bude s hrdinou soucítit. Všechno by to nebyl špatný námět, ale já se prostě nudil téměř celou dobu kromě první cca 15 minut a posledních cca 15 minut mi to přišlo hrozně zdlouhavé a moc mě to nebavilo. ()

corpsy

Majstrovský herecký výkon, naturalistická scéna amputácie a nezameniteľný vizuálny štýl režiséra Dannyho Boyla, ktorý ešte aj vážnym scénam vie dodať sarkazmus, či už obrazovo, alebo zvukovo, robí tento snímok rozhodne nezabudnuteľným. ()

Skrk

(Může obsahovat Spoilery) Po celou dobu tohoto skvělého snímku jsem měl vyschnuto v krku stejně jako Aron. Začátek vypadá jako hustá adrenalinová jízda v kaňonech ...ovšem to se změní po necelé čtvrt hodině - od té chvíle začínáme sledovat Arona, jak se marně (a neustále) snaží dostat ze spárů kamene, docházející vody či jídla, natáčení videí se sebou samým, halucinace a pomalu ubíhající se čas. Takže pokud tu někdo kritizuje nudu (jako že kritizuje!), tak musí být nejspíš nějaký retard -> Vy by jste se nejspíš náramně bavili někde uvíznutí od civilizace co?! Nechybí Boylova typická režie, stylová kamera, střihy, vynikající hudební soundtrack, který si musím pouštět stále dokola, ovšem nejvíce musím podotknout vynikající herecký výkon Jamese Franca (u Oscarů mu ho bohužel vyfoukl Firth), který je důkazem toho, že je důležité obsadit do tohoto snímku sympatického člověka, který dokáže zabavit na hodinu a půl diváka, aniž by musel z kina odejít jen proto, že se mu nelíbí... Pro mě nejlepší film roku. Ovšem jsem si jist, že Pennův "podobný film" je stále vítězem. (Viděno 3x, tak mi tu naskavě netvrdte, že je to "jednohubka na jedno zkouknutí".) 10/10 ()

Ajinka126

Tak tohle si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Dokáži si představit tisíc způsobů, co by se tady dalo udělat špatně a film posunout do průměru. Když film začínal měla jsem trochu obavy, jestli náhodou nebudu 90 minut sledovat "pouhý" boj o život a jestli tolik času zvládnu, ale vypořádali se s tím výborně. Když jsem na tento snímek četla recenze a dozvěděla jsem se, že film je nominovaný na Oscara za scénář, trochu jsem se zděsila toho výběru. Ale musím říct, že teď už s tím souhlasím. Všeho bylo tak akorát, aby se to dalo zvládnout. Avšak nesmím zapomenout na to nejpodstatnější z tohoto filmu a tím je James Franco. Musím se přiznat, že dřív mě nijak neoslovoval, byla to pro mě jen hezká americká tvářička, ale to, co Franco předvedl, mě naprosto uzemnilo. Jeho první reakce, když viděl, že má zaklíněnou ruku mě úplně dostala a od té doby jsem mu naprosto všechno věřila. Pokud si letošního oscara za mužský herecký výkon někdo zaslouží, je to jedině Franco. Nemám jedinou výtku. Všechna čest! ()

Marek1991

Ja že to bude nejaký film o lezení po skalách a oni nám sem naservírovali príbeh o frajerovi, ktorí si vzal so sebou výbavu, za ktorú by sa takí kromaňonci hanbiť nemuseli, nikomu o sebe nedal vedieť a dostal sa do situácie, kedy si život zachráni iba obetovaním časti svojho tela. Ja takéto drastické filmy doslova nemám rád, je mi z toho naozaj veľmi zle, už pri pohľade na to mi nebolo dobre, navyše ani veľké výšky nemám rád, proste svoje mierne zdegenerované telo mám rád a bolesť a ukrutné utrpenie je to najhoršie, čo sa môže človeku stať na tejto Zemi, svoje hriechy oľutovať môžte, no bolesť si musíte vytrpieť na vlastnej koži. Z tohto filmu sa ešte stále neviem spamätať, no myslím, že bol dobre natočený, aj keď halucinácie a podobné veci sa dali čakať, proste nebol prvý a ani posledný nešťastník a psychológia ohľadom týchto vecí je známa, akurát ma prekvapilo, že až teraz nedávno v roku 2010 niečo také natočili. Prosím vás, len si to nespojujte s tým, že vláda by o vás mala všetko vedieť a podobné praktiky z takéhoto rozmýšľania vynechajte. Väčšina z vás určite nerobí tajnú vojenskú činnosť, nerobíte zrejme ani protištátnu, či inú spravodajskú činnosť a keď idete na nejaký výlet, tak by o tom ľudia ktorým dôverujete, no najmä záchranárske zložky a príslušné orgány mali vedieť, aby vám mohli pomôcť. Správajte sa rozumne a všetko si dopredu vyhodnoťte. Film je to nie len pre lezcov, či extrémnych športovcov. Podľa mňa režisérsky aj herecky je to zvládnuté, takže môžem s divným pocitom odporučiť. ()

ConanVJ

Na film jsem se podíval, když už jsem věděl jak dopadne, ale i přesto jsem se od něj nemohl odtrhnout. Film skvěle popisuje pocit samoty a tísně z uvěznění v pustině a pěkně graduje v pěkné finále. James Franco to zahrál hodně dobře. Hudba filmu byla zajímavá. Za mě 85% :) ()

Cubinho

To máme panečku ale silný filmový ročník. Začalo to z pozvolna a závěr roku je, jak to tak před Oscary bývá, superkvalitní. 127 hodin - pro mě dost možná nejlepší film roku, beze srandy. Boylova režie je opět tak originální, že si vystačí s jedním hercem, brilantní kamerou i hudbou a s pár flashbacky, aby ten herec přece jen nebyl osamocen. Sice otřepaná fráze, ale i na malém prostoru se dá zahrát velké divadlo... Tak dlouho jsem přál J. Francovi pořádnou roli, protože to je opravdu jeden z nejtalentovanějších herců současnosti, a konečně ji dostal. A jak se ji zhostil? No, když pouvažuju nad tím, že Oscara za hlavní ženskou roli dostane s největší pravděpodobností N. Portman, James Franco je mým jednoznačným kandidátem k zisku sošky za roli mužskou (ikdyž jsem samozřejmě neviděl filmy všech uchazečů)... Neuplynulo ještě tolik doby od Útěku do divočiny a opět vznikl perfektní film z survival žánru. P.S.: "Interview" z úterního rána je jedním z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec. P.S.2: Už se mi dlouho nestalo, abych u filmu opravdu nahlas křičel. 10/10 ()

Torision

Vidět tenhle film znovu je pro mě jedna z nejnepředstavitelnějších věcí. Přesto ho můžu hodnotit jen kladně. Zfilmovat takovejhle příběh je podle mě dost odvážnej počin aneb jak udělat z "ničeho" hodinu a půl dlouhej trhák, kterej nenudí. Dannymu Boyleovi, kterýmu budu za Trainspotting asi do konce života vděčnej, se to ale povedlo. Dobře 127 hodin podpořil kvalitním soundtrackem, vtipnými flashbaky a zfilmovanými myšlenkami a přeludy hlavního hrdiny. Velký dík patří taky Jamesi Francovi, kterej byl ve svý roli přesvědčivej. ()

Crazer

Tak takhle jsem s hlavním hrdinou snad ještě v žádném filmu netrpěl jako tady. Trochu mě nudily myšlenky, co se v tu chvíli člověku honí hlavou, ale to prostě k tomu patří. Ten závěr je fakt bez komentáře! Brrr .... ()

Džany

I po roce, když si pustím závěrečnou skladbu a vzpomenu si na bezkonkurenční výkon Jamese Franca, dokáže mě tenhle snímek dojmout a znovu mě donutí zamýšlet se nad tím 'co vše je člověk schopen udělat'. Stoprocentně zasloužené plné hodnocení. ()

F.man

Trochu jsem čekal, že si bude Danny chtít, po takovém monstr-příběhu jakým byl Milionář z chatrče, odpočinout, ale že natočí jeho naprostý opak mě teda nenapadlo. Minimalistický film s jednoduše prostým příběhem - to je 127 hodin. Nakonec ale proč ne, na mě osobně filmy s minimem prostoru fungujou dobře - napadá mě například Telefonní budka, Buried, V pasti, nebo v poslední době i zajímavý Devil. Boyle je navíc první liga takže jsem byl zvědavý co se mu z toho nakonec podaří vymáčknout. A jak se dalo čekat, 127 hodin funguje vpohodě. 94 minut baví dobře, atmosféru to má, diváka donutí zamyslet, vypadá to i dobře, no prostě řemeslně zvládnuto bravůrně. Přesto je to ale pořád "jen malý film", který se mnou nedokáže udělat to co například bravůrně napsané příběhové drama. Proto nakonec "jen" 4 hvězdy. Hey there, Aron! Is it true that you didn't tell anyone where you were going? ()

PauloZ

Rozhodně se jedná o skvělou one man show se skvělým hereckým výkonem Jamese Franca a velice dobrým scénářem. Navíc je to podle skutečnosti, takže další bodík nahoru. Ale v tomhle případě srovnám s nedávno viděným Buried s Ryanem Reynoldsem a musím říct, že ten mě vzal krapet víc už proto, že tam se kamera z rakve nehla. Jinak část, kdy si řeší ruku je celkem "chuťovka" a nedokážu pochopit, že to opravdu zvládl. Já bych asi odpadl a umřel bych tam! A ponaučení? Nikdy nelezte nikam sami!! ()

Marsik

Všechna čest! Fakt jako, hodně dobrý film. Krásné záběry na skály Canyonlands, kvalitně zahrané Jamesem Francem a napětí se skoro dalo krájet. 80% // (Březen 2015) PRIMA COOL HD - Druhé shlédnutí, tentokrát s CZ dabingem, i když zde se moc nemluví, takže to nemělo zásadní dopad na celkový dojem, který byl stejně jako poprvé skvělý. I když scény, jak si přestřihává nervy, skvělé nebyly :) 82% (with J.) // (21.2.2018) HBO HD - Stiil good movie. Odsýpá to, byť 80% filmu se odehrává na jednom místě. Být Aaronem bych opravdu nechtěl. 82% ()

jarkolar

Velice působivý film. Možná jeden z nejlepších co jsem kdy viděl.... Podle mě nejlepší výkon Jamese Franca vůbec. Rozhodně jsem neviděl naposled. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)