Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

xxmurphyxx

Budem sa znova opakovať, ale od človeka, ktorý natočil za mňa asi najlepší zombie film do teraz Úsvit mŕtvych som očakával oveľa viac. Absolútne nechápem hysterické záchvaty paniky miestnych päť hviezdičkových kokotkov a Snyderových fanboyov a kecy o čerstvom novom vetre v zombie žánri. Tento film neprináša absolútne nič nové a sám poriadne nevie, či chce byť sociálnou kritikou konzumnej spoločnosti ako Úsvit mŕtvych alebo štýlovou komediálnou zombie vyvražďovačkou s odkazom na hernú sériu Dead Rising, ktorou sa už len svojím zasadením a postavami viac než dosť inšpiroval. Ak niekto považuje za inovatívne to, že zombies sa tu delia na klasických tupých šuchtákov a rýchlych, aspoň v základoch premýšľajúcich alfa predátoroch, tak moc toho nevidel ani nehral. Okrem toho tu je klasický otrepaný príbeh otec vs dcéra a partia stroskotancov so spoločným snom o poslednom veľkom heiste. Prostredie aj efekty ujdú, akcia sa tiež dá, hudbu má gule, aj keď dekel z nej neujebe. Bohužiaľ postavy sú totálne nezaujímavé, bolo mi u prdele, ktorá natiahne kopytá ako prvá a to najhoršie je, že medzi nimi nefunguje absolútne žiadna chémia. Nekoná sa ani žiadna vyslovene epická alebo pamätná scéna, ktorú by som si pretáčal dookola, až na dve tri obrazovo vymazlené scény odkazujúce na záblesky Snyderovej geniality doby minulej. Film nenudí, nenasere ale ani neposadí na prdel ako taký Train to Busan. Jednoducho prach sprostý priemer. Nič viac nič menej. A zbytočne dlhý priemer. Zostrihať to aspoň tak o tridsať minút zbytočnej vaty a tempo by bolo konzistentnejšie. Nechápem Snyderovu potrebu vkuse točiť filmy s prepálenou stopážou. ()

blazma

Úplně nevím co si o tomto snímku mám myslet. Začátek vypadá na trošku vážnější zombie záležitost. Potom máte pocit, že to bude na motivy zombielandu a nakonec je to jen šílená slátanina a kazí to celkový dojem. Jakoby si tvůrci neuměli v průběhu natáčení vybrat, jestli z toho udělat akčňák, horror, komedii, parodii, drama... Zombie filmy mi nevadí, le toto je nejhorší za posledních x let. ()

enola1982

Dala bych 3 hvezdicky, ale jednu strhavam za nezajimavy a nesympaticky postavy a jejich absolutne nelogicky chovani v danych situacich - hlavne Kate. Skoda, mohla to byt dobra zombarna. ()

AndrewNewman

Na film som sa tešil, hlavne kvôli fajn zápletke a čakal som zábavu plnú skvelej akcie ako to bolo pri Zombielande. Lenže to by nebol Zack Snyder, ak by aj do zombie filmu, nenapchal plno rodinných hodnôt, ktoré sa paradoxne točia okolo najtrápnejšej zápletky v dejinách všetkých zombie filmov! Žeby niekto riskoval v podstate istú ale naozaj istú smrť pre pár miliónov?! Ruku na srdce, kto z vás by to podstúpil?! Ak z toho Snyder chcel urobiť niečo viac, mal sa dej točiť okolo záchrany člena rodiny a pod. nie okolo takejto malichernej trápnosti. Vskutku je pre mňa kultový Zombieland jednotkou v tomto smere, samozrejme sa o miesto delí so Svetovou vojnou Z! V tomto smere ma dráma okolo zombie bavila, pretože scenárista nemal v hlave piliny a Brad Pitt podal úžasný výkon, čo sa o bývalom wrestlerovi a tzv. mlátičke vo filmoch nedá povedať. Celkovo sklamanie a samozrejme žiadne repete nehrozí! ()

sabo5

Rozostřená kamera, nejmíň sympatičtí herci na světě , Zach Snyder, vypatlaná dcera hlavního hrdiny já se divím že tomu filmu dávám 3 hvězdičky. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: $90 mil. || Vypadá to, že tvůrci byli na stejné mentální úrovni jako zdejší zombie. Snyder se pokusil po mnoha kontroverzních projektech  vrátit na počátek kariéry. A víc nám ani nemohl ukázat, že to dávno není ten geek z progresivní hollywoodské generace. Armádu mrtvých bych ani tolik nesrovnával s Úsvitem jako spíš s Sucker Punchem. Oba filmy mají totiž pro Snydera víc masturbační než vypravěčskou hodnotu. Tzn. jednoduchý, tupý akčňák s cool scénami a primárním záměrem bavit. Jenomže ono to nebaví, jelikož zde nic není splněno ani na 50%. Co to má být? Heist movie? Zombie movie? Suicide Squad? Postav je tu tolik, že se k nim ani přes přepálenou stopáž nedají vybudovat sympatie. Kdyby aspoň k jedné (Bautista), ale kdykoliv se pokouší o prohloubení čehosi, skončí to topornými dialogy utopenými v "OK, no problem, alright, fine" slovíčkách, takže nevím, o čem se baví. Prý jsme se měli o ně bát, páč může kdykoliv z nich některá umřít. A to se děje. Jenomže je to jako se bát o Hitlera v 2. sv. v. - nefandím mu. Pak je tu kamera, kterou si Zack sám celou dodrbal. V ní je právě ten "masturbační kontent", kdy si osahává novou techniku, na kterou asi doma nemá čas. Celý film je jednoduše rozostřený se špatnou čočkou i na objekty, které mají být v detailu. Věřím, že s kamerou normálně umí a rozumí jí. Proto "vynalezl" tolik moderních postupů, které Hollywood recykluje hlavně v komiksovkách. Jenomže zde nezvládá být kameramanem a ostřičem (jsou to prý 2 profese) zároveň. Po zhlédnutí jsem měl nutkání nasadit si brýle, ačkoliv je nenosím. Překvapivě je tu minimum zpomalovaček, občas potěší nějaké zombie gore (moc jich není) a úvodní titulky. Ty jsou zprasené ošklivým růžovým fontem a Snyder sám ze sebe vydal minimum (přitom mu tohle šlo vždy nejlíp). Příště by si měl zkoušet nové techniky na filmech do 30 mega a ne u 10x dražší Ligy nebo covidových blockbusterech, které mohly vylepšit dosavadní chudou nabídku roku. 50%. ()

smarkus

mozem povedat ze som fanusik Snydera ale toto nevyslo...bolo to sterilne,bez napadu. Postavy nesympaticke, strong female charactery, z kazdej rasy, uz chybal len transgender :D proste klasicka netflix produkcia. To fakt potom fandis zombikom. slabe 3* sklamanie ()

DonBraso odpad!

Ani tu hvězdu nedám,fakt ne.Tohle totální filmový dno s rozpočtem kolem 80 milionů.Mno...Prý to měl být přímočarý akční film :D Začátek prvních pět minut v prostřihu je to nejlepší co na filmu máte.Jestli bych měl dávat vůbec všanc za digitální triky?Jaký prosím?Zmutovaného tygra?Ha. Film pustil jen kvůli tomu,že tam hrál Bautista,ale ten chlapík tam hraje snad až ke konci filmu,jinak tam hrajou prim ostatní netáhla,což je možná osvěžující počin,ale tak příšernou sestavu neuvidíte jen tak někde.Co je absolutní shit je vůbec scénář a ty dialogy a chování postav nemáte ani v céčkový kategorii.Zack Snyder šňupal kokeš a Netflix to snad nemohl ani pustit někomu a fláknul to rovnou na platformu,protože nevím komu se tak absolutně debilně napsaný film může líbit.Dvě akce a na jedno brdo.Zombíci asi na steroidech,kdy jeden i myslí a druhý dělal nějaký breakdance.Všichni tam řvou a vůbec nevíte proč tam jsou.Plno záběrů jak,kdyby to točil Magnusek a ten snad by to natočil i líp s Krampolem v hlavní roli:)Výbuch jak kráva,parta je tak 20 metrů od toho a střih a jdeme dál:)  Příšerný kecy na pětníku,ještě do toho dcera a otec a už víte od první vteřiny jak to bude probíhat a on Zack Vám to prostě naservíruje tak jak to víte.Tyhle no name partičky,který mají první hodinu jen pro sebe je vražda.Místo dvou minut se s nima taháte kecama hodinu.Tristní záležitost s absolutně neadekvátní  stopáží,která všemu potrhla tu malinu na závěr.Jeden či dva frky za celý film,který možná vyvolají určitý úsměv a přitom se tady dalo házet vtip za vtipem,ale to by musel Zack umět to napsat.To,že to napsal to hlavní Schweighoferovi byla fakt trefa do análu.Já vlastně se divím,že jsem tomu dal šanci,ale byl jsem zvědavej kam až tento film dokáže zajít a zašel vážně daleko.Jestli tohle Netflix chce točit,tak fakt se už nikdy nevyhrabe,že Netflix je jen ten seriálovej a pár filmů to nedokáže zvrátit.Tohle byl úlet roku.Dvě gore pasáže jsou úplně mimo a hlavně jak kdybych je někde viděl.Jooo Resident Evil. Las Vegas využito nejvíc,že jste někde v interiérech :D Největší fór bude,že tohle určitě bude mít i druhý díl:) To už bych vyskočil z okna a pokousal snad i sousedku ve vaně:D 10% ()

kacir

Podľa hodnotenia a komentárov som čakal totálnu sračku a ono to bola iba prepálená stopáž, so zbytočným kecaním, menšou dávkou akcie, odpudivou hudbou a ukrutne škaredou špatou s vypúlenými očami, ktorá ma neskutočne srala.. Čiže ak pozrieť, tak raz a dosť. ()

ScarFace_V8

Už jen z toho blbého námětu ještě dlouho předtím než se film vůbec začal natáčet, jsem od filmu radši neměl žádná očekávání. Podíval jsem se na to pouze z mého zájmu a mé lásce k zombie žánru. Ale i přestože jsem od filmu nic neočekával jsem byl i tak zklamán. Přemýšlím jestli jsem se u nějakého filmu vůbec někdy nudil víc. Možná jsem si měl předtím ujasnit, že je to dlouhé 148 minut. Věděl bych pak do čeho jdu a každou chvíli se neptal jestli už to náhodou nemělo skončit. Bylo to hrozně natahované a nezáživné. Banda vyslaná do Vegas sbalit prachy nedokázala prohloubit vztah mezi každým z jednotlivců a sledujícím byla ve výsledku, že kdykoliv z nich někdo umřel, bylo mi to úplně jedno. Celkově působili strašně bezejmenně a pak jsem se na konci divil kam všichni zmizeli. Celkově je tu hromada hloupých dialogů, twistů nebo jednání postav. To všechno ve sprše digitální krve a vnitřností za zpomalených či rozmazaných efektů hrdinského střílení postav kolem sebe… no to si snad Snyder dělá prd**. Zajímalo by mě jestli by vůbec dnes dokázal natočit film normálním způsobem za pomoci praktických efektů jako v případě skvělého Dawn of the Dead 2004. Měl by se držet toho co mu vždycky šlo nejlépe - točení podle předloh nebo remaky. Ale ten už se prostě bez toho svého digibordelu na obrazovce prostě neobejde. ()

kunytopresto

Jako fanoušek zombie a postapokalyptických filmů jsem hodně zklamán. Naprosto tragický scénář, a ještě horší casting. Až se mi nechce věřit, že tohle natočil stejný člověk, který stál za jedním z mých nejoblíbenějších postapo zombie filmů https://www.csfd.cz/film/135124-usvit-mrtvych/prehled/. Spousta věcí, které vůbec nedávají smysl nebo nejsou pořádně vysvětleny. Ale nejhorší na tomhle filmu je stopáž. Až se divím, že jsem u toho vydržel dvě a půl hodiny. Něco mezi odpad! a jednou hvězdou. Opravdu tady stojí za zvážení film radši nevidět a pustit si o 17 let starší film od stejného tvůrce. ()

cerdax2

Zacatek je slibny, prvni tretina pouzitelna, ale pak jako kdyby se z celeho stabu staly zombie. Nakonec zjistite, ze cely zbytek filmu je zbytecny, stejne jako od pocatku byla zbytecna tahle "loupez". Jedine, co se tu hojne vykradalo byly jine filmy. A to, co je tu opravdu hororove, je stopaz - temer 150 minut. 4/10 ()

J.Mayen

Přiznam se že na první pokus jsem film nedal, vypl jsem ho po asi 20 ti minutách. Přeci jenom mi to nedalo a na druhý pokus zvládnuto a musim uznat, že i celkem překvapivě. Film mi dost připomínal Land of the Dead od Romera z roku 2005. Je hodně akční, hodně krve, rozstřílených mozků a končetnin. Do lepšího hodnocení tu ale pořád něco chybí, pokud jde o horor tak ten se bez atmosféry neobejde. Líbilo se mi, že se tu scénář s nikým moc nemazal a i ti hodní a sympatičtí to odserou hned zkraje. Ta stopáž je přeci jenom moc. Ale jinak na Netflix slušný. ()

palmovylist

Ach kdyby tak tvůrci uměli pracovat s dialogy a postavami tak snadno, jako zdejší hrdinové sází headshoty....Na druhou stranu už samotný výběr postav byl velmi nešťastný a jen málokdy se stane, že by nebyla sympatická vůbec žádná. Kombinace zombie hororu a money heist filmu se původně jevila jako zajímavý nápad, ale provedení dost kolísá a jakýkoliv dialog ve filmu je katastrofa. Alespoň malé plus za zombie zvířátka a hezký apokalyptický svět. Snaha dát i zombie nějakou odlišnou motivaci, hierarchii nebo řekněme bojové "schopnosti" fajn, ale nemá to moc význam, když pak kromě hlavního šéfa stejně zase jdou jako prasata na porážku...40% ()

RobinPM100

Neskutečná sračka, Snyderův nejhorší film, jednak super nudný, ale ještě to má tragickou kameru, Snyder se zamiloval do depth of field - hloubky ostrosti, ale tak neohrabaně, že používá hlubku ostrosti naprosto minimální, tj. nejenom, že je celej film rozmazanej, ale ještě je rozmazanej i zaostřovanej objekt cca od ucha dozadu. Jsem v šoku, že tenhle shit natočil můj oblíbenej režisér, o to je to smutnější. ()

Spielbergo

Páni, to je haluz, všichni tu brečí, že film o zombících byl krávovina. :D Přitom od World War Z jde jedoznačně o nejlepší zombie slátaninu. Nevšiml jsem si, že by se to nějak vleklo, na to jak je to ultradlouhé to překvapivě odsejpá. Na mě jen moc nechutných gore scén, ale sem to holt patří. Mohlo být opět méně rodinných keců, ale být to produkce Hollywoodu, byly by srdceryvné family scény ještě o hodinu delší. Nelogičnosti tam samozřejmě jsou a musím si jít vyhledat minimálně scénu s dvěma ufo hned na začátku a pak toho terminátora v kasínu. Jinak ok. Mě se to líbilo. :) ()

MT_Y

!!! MŮŽE SE VYSKYTNOUT SPOILER!!! Byl jsem velice příjemné překvapen tímto snímkem, sem tam lehký humor, vážné chvíle taky fungovali. Taky nebylo to nudné a oceňuji především ten nápad (Hybernujicí zombie, ti chytrý zombie, ti hloupí atak dále a tak dále)... Herecké obsazení myslím že bylo příjemné k těm bych asi úplně neměl vůbec co vytknout. Závěr teď myslím ten úplný závěr to bylo fakt blbí jako (ikdyz reálně by toho člověka spíš dostala radiace, ale nevadí)... Nebudu to zdržovat, já osobně dávám 95% 5 hvězd ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (viac)