Málokterý film je bezmocnější, nežli tato neumělá sci-fi splácanina, která nabízí od všeho trochu. Nepomohlo ani, že na scénáři spolupracoval Miloš Macourek, že režie se ujal uznávaný tvůrce animovaných filmů Dušan Vukotić. Film vypráví o hotelovém recepčním, jenž si spřádá velkolepé představy o životě ve vzdálené galaxii, aniž tuší, že skutečnost může být někdy děsivější nežli sebeodvážnější fantazie. Ocitne se tváří v tvář bizarní příšerce, dokládající, jak ani trikoví odborníci na Barrandově nedokázali vyvolat strach. (oficiálny text distribútora)

ripo

Film, ktorý mal vyššie ambície, lenže sa v nich prepadol .... Prvá časť filmu je pozerateľná, má atmosféru a má i spád ... Tvorcovia medzigalaktickej Andry sa zjavne nechali inšpirovať Longovým Metropolisom a to by boli tak asi všetky klady tothoto diela.... Švankmajerova vrecková príšera vzbudzovala akurát úsmev a niekedy až rehot na ústach divákov. Pripomínalo to filmy z rokov päťdesiatych, kde sa dalo napchať do sci-fi takmer všetko. Masaker na svatbe bol vyvrcholením trápnosti vzhľadom na fakt, že celý čas bol dvere vyvalené a napriek tomu nikomu (okrem jedného na záver) nenapadlo pekne-krásne z týchto dverí vycúvať .... Samostatnou kapitolou boli i Andrine tukom prerastené deti s chemlonovýmí príčeskami na hlave . ()

Vančura

Správná šílenost, kterou je škoda popisovat slovy, to prostě člověk musí vidět na vlastní oči, aby zažil, jako moc je to bizarní. V kategorii filmů, které jsou tak špatné, až jsou vtipné, bude tahle koprodukční sci-fi pakárna asi jen těžko hledat konkurenci - nasmál jsem se u toho dost a místy měl pocit, že se mi to snad jen zdá - že to prostě nemůže být pravda. Skutečnost, že podobu monstra navrhl Švankmajer, je pak jen dalším kuriózním střípkem k skutečně hodně nevšednímu diváckému zážitku, který mi tenhle film připravil. Nemám slov, směju se ještě teď, a nepřestávám žasnout, že někdo skutečně mohl natočit něco takového. ()

Ruut

Robert je snílek. Vrátný v hotelu co ve volném čase píše sci-fi román odehrávající se v daleké galaxii Arkana, jehož hrdiny je rodinka bytostí obdařena mimořádnými schopnostmi. Obrovskou chybou tohoto zapomenutého československého sci-fi filmu je že se většinu děje bere příšerně vážně. Až teprve ke konci filmu, kdy se v posledních 20-ti minutách dostává ke slovu ono Monstrum, začíná pořádné divadlo. Zaručuju se že takto kuriozní věci jste v žádnem čs filmu nikdy neviděli. Utržené a rozšláplé hlavy, zaživa sežrané končetiny, netvor používající plamenomet nebo bandu nudistů výtajících návštevníky z jiné planety v jugoslávských reáliích. Monstrum z galaxie Arkana je kuriozita největšího kalibru. Škoda že nedotažená a příliš dlouho se držící poměrně při zdi. ()

Martrix odpad!

Musím podotknout, že pokud je obsah uvedený u tohoto filmu oficiálním textem distributora, tak před distributorem smekám. Nebývá pravidlem, že někdo napíše o "svém" filmu: Málokterý film je bezmocnější, nežli tato neumělá sci-fi splácanina... . Úplně tím vzal vítr z plachet všem kritikům, kteří si po zhlédnutí této debiloviny udělali čas na písmenkovou pomstu. Lidi, jestli jste se na to ještě nedívali, tak to ani nedělejte. Místo toho třeba vyluxujte, nebo házejte z okna tvrdý rohlíky po kolemjdoucích...prostě cokoliv jiného, co by se aspoň trochu víc blížilo zábavě, než tento film. Jediná věc, která mě pobavila, bylo zahoukání sovy v jednom z "napínavých" okamžiků. To jsem se mohl potrhat smíchy. Nevím kdo, nebo co je Dušan Vukotič, ale doufám že už žádné další "sci-fi" nenatočí. PS: přesně pro takové filmy si šetřím odpad! Tento film má pouze cenu celuloidu, na který byl vyzvrácen a několika metráků gumy, které použil Švankmajer na "monstrum" ()

noriaki

Nejdřív jsem si myslel, že se postavy zbláznily. Pak že se Macourek zbláznil. A nakonec mi došlo, že se zbláznila produkce, protože schválila tuhle úchylárnu. Nechápu pro koho je film určený. Na dětský příběh je v něm moc nahoty a gore scén - jatka na oslavě jsou sice odlehčená vtípky, ale vizuálně dost drsná. Na vážně míněné sci-fi je skvělý námět rozředěný dementním příběhem. Na uměleckou vizi je to mizerně natočné a zahrané. Do škatulky legendárně špatných chlastacích filmů pasuje Monstrum z galaxie Arkana perfektně, ale předpokládám, že takovou ambici nikdo neměl. Nejspíš se střetl Macourkův sklon k bláznivým komediím se stylem režiséra Vukotiče, a ve výsledku prohráli všichni. ()

• Mezinárodní filmový festival fantastických filmů v Madridu udělil snímku dvě ceny, a to v kategorii nejlepší film a Cenu odborné poroty za nejlepší masky. (Terva)
  • Pôvabná mimozemská robotka aj slizké galaktické monštrum je z dielne Jána Švankmajera. (Raccoon.city)